Wszystkim czytelnikom naszej strony życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych.
Życzymy również, aby święta przyniosły radość,
pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Dyrekcja Szkoły
oraz Grono Pedagogiczne
Wszystkim czytelnikom naszej strony życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych.
Życzymy również, aby święta przyniosły radość,
pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Dyrekcja Szkoły
oraz Grono Pedagogiczne
Na początku kwietnia uczniowie zerówek wybrali się na wycieczkę do teatru Kamienica na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Dzieci obejrzały interaktywne przedstawienie, które bardzo je zaangażowało emocjonalnie. Bohaterowie sztuki zabrali młodych widzów do tajemniczego lasu, w środku którego była smakowita chatka z pierników, a w niej przebiegła właścicielka – Baba Jaga. Dzieci przyglądały się przygodom Jasia i Małgosi, a nawet czasem w nich uczestniczyły, pomagając zagubionemu w lesie rodzeństwu w znalezieniu drogi do domu. Najważniejszym przesłaniem baśni było to, że trzeba próbować przezwyciężać własne lęki i zawsze warto wierzyć w siebie.
Po przedstawieniu uczestnicy wycieczki pojechali do Parku Saskiego, w którym mieli okazję zobaczyć z bliska zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Dzieci mogły dokładniej przyjrzeć się mundurom pełniących wartę żołnierzy oraz broni, w którą byli wyposażeni. Wycieczkę zakończył spacer po parku i krótka zabawa na placu zabaw.
Od 4 do 7 kwietnia uczniowie klasy VIII oraz gimnazjaliści uczestniczyli w rekolekcjach prowadzonych w zakroczymskim Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości kierowanym przez Braci Mniejszych Kapucynów. Pobyt w Zakroczymiu nie jest zwykłą wycieczką, jego zadanie jest zupełnie inne. Ten wyjazd ma na celu uświadomienie uczniom czym jest uzależnienie, jak je rozpoznać oraz co jest jego następstwem. Wykładowcy w jasny i bardzo zróżnicowany sposób ukazali problem choroby alkoholowej. Każdego dnia w kaplicy odbywała się wspólna Msza Święta bądź modlitwa, chętni mogli także skorzystać z sakramentu pokuty lub porozmawiać z Ojcami. Pobył w Zakroczymiu jest dla uczestników niesamowitym przeżyciem, które pamięta się przez lata.
Od dnia 16 kwietnia /wtorek/ Nauczyciele w klasach 0-3 oczekują na swoich uczniów zgodnie z planem.
Uczniowie klas starszych IV - VII i klas gimnazjalnych, którzy nie mogą pozostać w domu będą objęci zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi.
Dyrektor Szkoły
Grzegorz Michalczyk
Szanowni Państwo,
strajk w naszej szkole trwa nadal do odwołania.
Jednocześnie pragnę poinformować, że tegoroczny egzamin ósmoklasisty w naszej szkole odbędzie się bez zakłóceń.
Dyrektor Szkoły
Grzegorz Michalczyk
Szanowni Państwo,
strajk w naszej szkole trwa nadal do odwołania.
Jednocześnie pragnę poinformować, że tegoroczny egzamin gimnazjalny w naszej szkole odbędzie się bez zakłóceń.
Dyrektor Szkoły
Grzegorz Michalczyk
Drodzy Rodzice,
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Poświętnem informuje, że jeśli negocjacje związków zawodowych nauczycieli ze stroną rządową nie przyniosą rozwiązania i dojdzie do strajku nauczycieli planowanego na dzień 8 kwietnia 2019 roku, to w naszej szkole nie będzie możliwe zabezpieczenie opieki wszystkim uczniom.
W wyniku referendum przeprowadzonego przez związki zawodowe w dniach 18 – 22 marca 2019 roku za strajkiem opowiedziało się 92,6% biorących udział w referendum, co stanowi zdecydowaną większość grona pedagogicznego.
Na dzień dzisiejszy Dyrektor nie posiada wiedzy na temat ilu nauczycieli przystąpi rzeczywiście do strajku, ale biorąc pod uwagę poparcie dla akcji protestacyjnej można spodziewać się, że nie będzie możliwe zorganizowanie zajęć choćby opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów naszej szkoły.
Ze względu na powyższe proszę o wyrozumiałość i jeśli jest to możliwe nie posyłać dzieci do szkoły
w poniedziałek 8 kwietnia.
Oczywiście jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia opieki dzieciom w domu szkoła w miarę swoich możliwości zorganizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w ograniczonym zakresie.
Taka sytuacja będzie trwać do czasu odwołania protestu nauczycieli.
Dyrektor
Szkoły Podstawowej im. por. S. Lecha w Poświętnem
Wzorując się na konkursie telewizyjnym „Jeden z dziesięciu” w naszej szkole po raz kolejny już odbył się turniej matematyczny dla kl. V i VI pod takim samym tytułem. Do rozgrywek z wiedzy matematycznej stanęło 10 śmiałków : sześcioro z kl. 6 i czworo z kl. 5. Finał konkursu odbył się 29 marca na korytarzu szkolnym przed zgromadzoną publicznością. Konkurs poprowadziły dziewczynki z kl. VIIB: Ada Barszczewska i Aleksandra Godlewska. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Barbara Pazio.
W tym roku zwycięzcami zostali uczniowie z kl. 6:
I miejsce – Dawid Bakiera
II miejsce – Alan Rudnik
III miejsce – Aleksandra Gawryś.
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!
KONKURS
„Symbol Świąt Wielkanocnych”
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie na symbol wielkanocny, w których uczestnicy mają wykonać pracę plastyczną o dowolnej technice oraz dowolnym formacie (mile widziana pomoc rodziców, wspólnie spędzony czas) oraz dostarczyć ją do szkolnej świetlicy do 9 kwietnia. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.
Maria Sobotka
Regulamin konkursu w zakładce konkursy.
Drodzy Rodzice!
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Poświętnem informuje, że w związku z protestem nauczycieli w naszej szkole odbyło się referendum strajkowe, w którym wzięło udział 62,8% uprawnionych do głosowania.
92,6 % ogółu biorących udział w głosowaniu było za rozpoczęciem strajku 08 kwietnia 2019r.
Zgodnie z prawem dyrektor nie może wcześniej zebrać żadnych deklaracji od nauczycieli czy przystępują do strajku czy nie. Zestawienie osób strajkujących dyrektor otrzymuje dopiero w chwili rozpoczęcia strajku i wykaz ten może codziennie ulegać zmianie. Uniemożliwia to wcześniejsze poinformowanie Państwa, co do organizacji pracy szkoły w poszczególnych dniach. Wszelkie informacje będą umieszczone na dzienniku Librus. Bezpośrednio po uzyskaniu danych o zasobach kadrowych i ocenie możliwości organizacyjnych szkoły. Bardzo proszę o wyrozumiałość.
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. por. Stanisława Lecha w Poświętnem
ZEBRANIE RODZICÓW
03.04.2019r.
kl. 0-3 godz. 16:00
kl. IV- VII godz. 16:30
kl. VIII i III gimnazjum godz. 17:00
Uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych w dniach: 1.04 -3.04. Spotkania rekolekcyjne (poniedziałek i wtorek) oraz Msza św. (środa) odbywać się będą w następujących godzinach:
09:00 – klasy: VII, VIII i gimnazjum.
10:00 – klasy: IV, V, VI
11:00 – klasy: 0, I, II, III.
Uczniowie pod opieką nauczycieli udają się do kościoła parafialnego, a po zakończeniu spotkań rekolekcyjnych wspólnie wracają na lekcje, które odbywać się będą zgodnie z planem.
22.03.2019 roku w pomieszczeniu biblioteki szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas II – IV szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z pięciu klas. Poziom czytelnictwa wszystkich uczestników konkursu był bardzo wysoki. Komisja wyłoniła trzech „ Mistrzów pięknego czytania”, którzy zajęli I miejsce w konkursie.
UCZNIOWIE NAGRODZENI W KONKURSIE
Klasy II –III
I - miejsce Nikola Miąsko
Marcel Dynarski
II – miejsce Gabriel Śmigowski
III – miejsce Natalia Tlaga
Klasy IV
I – miejsce Natalia Mucha
II – miejsce Kevin Mortiz
III – miejsce Patrycja Sałańska
Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Elżbieta Sałańska
22.03.2019 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radzyminie odbył się finał II Powiatowego Konkursu Plastycznego, którego przewodnim hasłem jest „Trzymaj Formę” w ramach Programu Edukacyjnego o tej samej nazwie.
W konkursie wzięli udział uczniowie z 21 szkół Powiatu Wołomińskiego.
I miejsce w kategorii Gimnazjum i 7-8 SP zajął uczeń naszej szkoły – Łukasz Pasik, wyróżnienie otrzymał Piotr Wieczorek .
Wielkie gratulacje!!!!
Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował coroczną zabawę „Zamiana ról”. Tego dnia, po wcześniejszych uzgodnieniach kto jest kim, uczniowie zastępowali nauczycieli w prowadzeniu lekcji oraz innych pracowników szkoły w ich pracy. Wszyscy sumiennie wywiązali się z powierzonych im zadań i poprowadzili ciekawe zajęcia, w dodatku wykazali się dużą spostrzegawczością, co miało odzwierciedlenie w dzisiejszych strojach, którymi bardzo dobrze oddali styl osób, które zastępowali. Przy okazji tej zabawy uczniowie mogli sami doświadczyć, na czym polega praca nauczycieli i innych pracownikach szkoły. Uczniowie poprowadzili drugą i trzecią godzinę lekcyjną.
Następnie odbył się konkurs „Mam talent!”, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje zdolności, które oceniane były przez uczniowskie Jury: Kasię, Kacpra i Julię z kl. VI. Przegląd talentów był na BARDZO wysokim poziomie. Uczestnicy byli rewelacyjni i niezwykle odważni. Dzieci prezentowały przeróżne umiejętności… taneczne, wokalne, plastyczne, sportowe, grę na instrumentach muzycznych, dowcipny stand up, a nawet karciane sztuczki. Najwyżej ocenione zostały trzy występy: pokaz gimnastyczny Natalii , układ taneczny Mai oraz pokaz sztuczek z użyciem kart w wykonaniu Mikołaja i Kacpra. Zwycięzcy otrzymali gigantyczny czek, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki.
Obchody „Pierwszego dnia wiosny” zakończyliśmy spaleniem marzann. Tak, to nie pomyłka. Liczba mnoga jest tu uzasadniona. Każda klasa 0-VIII miała przygotować marzannę i każda klasa się z tego zadania wywiązała. A klasa pierwsza przygotowała nawet kilka marzann. Po takim „pożegnaniu” zima już szybko nie wróci. Przez wiele miesięcy jej nie będzie na pewno!
11 marca klasy drugie i klasa trzecia wraz z wychowawcami wybrały się do kina Helios w Wołominie na film „Corgi, psiak Królowej”, którego bohaterem jest śliczny piesek. Jest on mieszkańcem Pałacu Buckingham, więc żyje w luksusie i w dodatku jest ulubieńcem samej królowej. Jednak pewnego dnia na skutek zbiegu okoliczności traci swoją pozycje w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska.
Seans w kinie to nie jedyna atrakcja wycieczki. Dzieci miały również okazję wyskakać się i spożytkować nadmiar swojej energii w parku trampolin. Po wycieczce wszyscy wrócili do swoich domów zmęczeni i szczęśliwi.
15 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w koncercie „NIEĆPA” organizowanym przez Estrada JJ oraz Zarząd Główny Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, który odbył się w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji w Warszawie. Bilety dla dzieci z terenu gminy ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Poświętnem.
„NIEĆPA” to ogólnopolska akcja, która ma służyć profilaktyce uzależnień. Organizatorzy chcą nakłonić młodych ludzi, by powiedzieli „NIE” trzem uzależnieniom: zażywaniu narkotyków, piciu alkoholu i paleniu papierosów. Schemat imprezy od kilku lat pozostaje taki sam. Pierwsza część poświęcona jest profilaktyce. Przedstawiciel organizacji działającej na rzecz przeciwdziałania narkomanii opowiada o zagrożeniach, jakie niesie zażywanie narkotyków oraz o tym, gdzie można uzyskać pomoc, w przypadku, jeżeli sami jesteśmy uzależnieni lub problem dotyczy członka naszej rodziny. Później pora na zabawę i koncerty. Jako pierwszy zagrał zespół "STO %, a następnie Ania Wyszkoni. To na jej występ czekaliśmy z niecierpliwością. I nie zawiedliśmy się! Podczas ponad godzinnego koncertu Ania zaśpiewała swoje największe przeboje, a ten najbardziej znany - "Czy ten Pan i Pani" śpiewała cała arena. To był bardzo udany wyjazd.
Naszą szkołę odwiedził Teatr Terapeutyczny "Magik" z przedstawieniem interaktywnym "Elementarz młodego patrioty". Dzieci z zainteresowaniem śledziły niezwykłe przygody Zosi, podczas których dziewczynka spotkała bohaterów narodowych i poznawała historię Polski. Dzieci utrwaliły wiedzę na temat symboli narodowych, dowiedziały się co to jest ojczyzna i jak powinny o nią dbać. Aktorki przedstawiły historię Polski, w przystępny sposób wyjaśniły różne pojęcie.
Po raz kolejny uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym muzyków agencji artystycznej Pro Arte. Tak, jak podczas poprzednich spotkań, tak i w czasie koncertu ,,Do re mi, powiedz mi czy już wiesz, co tak brzmi?", pani Iza Wilczak przygotowała dla swoich słuchaczy wesołe zabawy dźwiękowe i zgadywanki muzyczne. Rolę główną grały tym razem skrzypce. Cała zgromadzona publiczność musiała się też wykazać poczuciem rytmu, pamięcią słuchową i umiejętnością śpiewania. Wspólne zabawy muzyczne przebiegały w wesołej atmosferze.
Przedstawiciele Sekcji Profilaktyki Społecznej WRD KSP odwiedzają placówki oświatowe w pobliżu miejsc zagrożonych wypadkami drogowymi i przybliżają uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w ramach działań "Bezpieczny Uczeń".
Policjanci odwiedzili również naszą szkołę. Spotkania z poszczególnymi klasami odbyły się 1 marca i podczas nich uczniowie dowiedzieli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo będąc pieszym, rowerzystą a także pasażerem. Pogadanki przeplatane były filmami i prezentacjami multimedialnymi.
Powered by aSc EduPage