PODZIĘKOWANIA
AKTYWNY WEEKEND
PAMIĘTAMY…
W atmosferze zadumy i refleksji uczniowie naszej szkoły, uwrażliwieni na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy na trwałe zapisali się w historii naszej społeczności, odwiedzili groby osób zasłużonych i cenionych w środowisku – nauczycieli i pracowników naszej placówki oraz osób związanych z lokalną historią.
W imieniu całej społeczności szkolnej młodzież zapaliła znicze, wspominając zarówno bliskich, jak i tych, którzy oddali życie w obronie wolności. To chwila, by wyrazić szacunek dla ich życia i dokonań oraz objąć myślą i modlitwą wszystkich, o których powinniśmy pamiętać. "Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich."
POLA NADZIEI 2024
- 7
Uroczystość ślubowania klas pierwszych
24 października 2024 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci.
20Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Pan Wójt Gminy - złożył pełnoprawnym już uczniom życzenia najlepszych ocen, wspaniałego samopoczucia w szkole, by każdy dzień przynosił radość i chęć do pracy. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.
PODZIĘKOWANIA
DZIEŃ TECHNOLOGICZNY W KL.1-5
23.10 mieliśmy w naszej szkole Dzień Technologiczny dla klas 1-5, zorganizowany przez edu3Dkacja. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach z projektowania i druku 3D, gdzie poznawali podstawy modelowania przestrzennego oraz nowoczesnych technologii. Każdy uczestnik otrzymał szablon i mógł złożyć figurkę z dostępnych elementów wydrukowanych na dukarce 3D.Te zajęcia nie tylko rozwijały umiejętności techniczne, ale także kreatywność, samodzielność i myślenie przestrzenne. To wspaniała okazja do nauki przez zabawę i rozwijania kompetencji przyszłości!
10Od października w naszej szkole ruszają dodatkowe zajęcia technologiczne! Będą działać dwie grupy cykliczne, skierowane do dzieci zainteresowanych nowoczesnymi technologiami. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć!
Aby się zapisać, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://edu3dkacja.com/zapisz-sie-na-zajecia/
Więcej informacji pod numerem telefonu: 780 422 526.
Zapraszamy serdecznie do udziału!
ŻEGNAMY PANIĄ MARIĘ LUDWINIAK
Z wielkim żalem żegnamy Panię Marię Ludwiniak, która odeszła cicho, jakby nie chciała robić zamieszania, tak jak żyła – skromnie, ale z sercem, które mogło pomieścić całą naszą społeczność.
Była z nami przez lata – nauczycielka, poetka, przyjaciółka, autorka hymnu naszej szkoły. Nie tylko uczyła, ale inspirowała. Jej poezja przypominała nam o tym, co najważniejsze – o prostocie, która kryje się w codzienności. Wydobywała piękno z tego, co niepozorne, dając nam więcej, niż mogłyby dać lekcje.
Żegnamy Panią Marię, ale jej obecność zostanie z nami. W słowach, które zapisała, w sercach, które poruszyła, w tej cichej, mądrej miłości do świata, którą nam zostawiła. Dziękujemy za każdy dzień, za każdą rozmowę, za każde słowo. "Niech każdy z nas ze szkolnych klas poniesie w świat dobroci blask, mądrości skarb, miłości żar”.
NASI SZACHIŚCI NA TURNIEJU
19 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w powiatowym turnieju szachowym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Fryderyka Chopina w Starym Grabiu. Choć w tegorocznych rozgrywkach nasza drużyna nie znalazła się na podium, na szczególne wyróżnienie zasługuje lider zespołu, Dawid Z., który wygrał wszystkie swoje partie. Gratulujemy Dawidowi i całej reprezentacji za zaangażowanie i walkę do końca.
3
WYCIECZKA KL.7B
Uczniowie klasy 7b, wraz z koleżanką z klasy 7a, mieli okazję uczestniczyć w niezwykle emocjonującej wycieczce do TEPfactor – największego parku rozrywki w Warszawie. Było mnóstwo zabawy, wyzwań i główkowania. Uczniowie wspólnie odkrywali metody na rozwiązywanie zagadek oraz pokonywanie trudności, jakie napotykali w poszczególnych pokojach. Kluczowa okazała się praca zespołowa, która nie tylko pozwalała przechodzić kolejne etapy, ale również doskonale integrowała grupę. Uczniowie byli zachwyceni i już planują kolejną wizytę, aby spróbować swoich sił w pozostałych trasach parku!
9
PODZIĘKOWANIA
ŚWIĘTO ZIEMNIAKA W KL.2A
18.10 kasa 2a wraz z rodzicami urządziła ognisko na Święto Ziemniaka. Pogoda dopisała były konkursy, pyszne przekąski i śpiewy przy ognisku.
9
Pani Dyrektor Agnieszka Pasieczna odznaczona statuetką Serce Roku
Z ogromną radością informujemy, że nasza Pani Dyrektor p. Agnieszka Pasieczna została wyróżniona statuetką "Serce Roku", przyznawaną przez Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP). Jest to wyjątkowe wyróżnienie, które docenia osoby zaangażowane w pracę na rzecz edukacji, empatię i wsparcie dla społeczności szkolnej. Z całego serca gratulujemy!!!
PORTRETY NAUCZYCIELI
Dzieci uczęszczające na świetlicę stworzyły wyjątkowe portrety swoich ulubionych nauczycieli. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac i docenienia talentu naszych najmłodszych artystów!
WYCIECZKA EDUKACYJNA NA PODLASIE
15 października nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w niezwykle ciekawych zajęciach terenowych podczas wycieczki edukacyjnej na Podlasie. Pierwszym przystankiem na trasie było malownicze miasteczko Ciechanowiec, położone w „Zielonych Płucach Polski”. Uczniowie zwiedzili Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka oraz towarzyszący mu Skansen Mazowiecko-Podlaski, gdzie mieli możliwość zapoznania się z historią i kulturą polskiej wsi. W neorenesansowym pałacu oraz innych obiektach muzealnych, takich jak XVIII-wieczny kościół z dzwonnicą czy kolekcja lokomobili parowych z początku XX wieku, uczniowie podziwiali bogactwo zabytków technicznych i kulturowych. Szczególną uwagę przykuła imponująca kolekcja ok. 2000 pisanek, pochodzących z różnych krajów i wykonanych w różnorodnych technikach artystycznych.
129Następnie uczniowie udali się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej „Ziołowy Zakątek” w Korycinach, gdzie odwiedzili Koryciński Park Botaniczny. W otoczeniu roślin leczniczych i aromatycznych, zwiedzający mieli okazję poczuć delikatne zapachy ziół, a także podziwiać zabytkowy XVII-wieczny kościół pw. Matki Boskiej Jagodnej, który został przeniesiony na teren gospodarstwa agroturystycznego. Kulminacyjnym punktem wycieczki były warsztaty „Młody zielarz”, podczas których uczniowie poznali tajniki przygotowywania herbatek ziołowych, a następnie samodzielnie je sporządzili i zabrali do domu jako pamiątkę. Wycieczka zakończyła się wizytą w sklepiku „Dary Natury”, gdzie uczniowie mieli okazję zakupić zioła, herbatki oraz ekologiczne kosmetyki.
To był niezwykle pouczający i inspirujący dzień pełen nowych doświadczeń i wiedzy! Jesteśmy przekonani, że warto odwiedzić to miejsce jeszcze raz….może wiosną…latem…..kiedy przyroda budzi się do życia. Oj…jest tam magicznie o każdej porze roku.
KONKURS KRUS-u
Po raz szósty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników do udziału w kursie e-learningowym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Konkurs jest skierowany do dzieci urodzonych w latach 2010- 2018.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole
11 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, który był wyjątkową okazją do podziękowania wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich codzienną pracę i zaangażowanie. Zgodnie z planem przygotowanym przez Samorząd Uczniowski, pierwsze trzy lekcje tego dnia poprowadzili sami uczniowie, co było świetną okazją do wspólnej zabawy i zdobycia nowych doświadczeń.
41O godzinie 10:45 rozpoczęła się oficjalna część uroczystości na sali gimnastycznej, w której wzięli udział nauczyciele i inni pracownicy szkoły, uczniowie klas 1-8 oraz przedstawiciele Rady Rodziców - Pani Marta Więch i Pani Anna Łokietek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Sekretarz Gminy - Pani Marta Mucha oraz Kierownik Referatu Oświaty - Pani Ewelina Pazio. Ważnym momentem ceremonii było ślubowanie nauczycieli, którzy uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Pani Dyrektor wraz z Panią Wicedyrektor złożyły serdeczne podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły, a następnie wręczyły nagrody.
O godzinie 11:45, rozpoczęła się III Gala Mistrzów, podczas której przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli medale od uczniów dla nauczycieli i innych pracowników w różnych kategoriach. Uroczystość uświetniły również występy muzyczne – każda klasa zaprezentowała piosenkę, pokazując swoje talenty wokalne. W tym dniu odbyła się również dyskoteka...
DBAJMY O ZDROWIE PSYCHICZNE
AKTYWNY WEEKEND
WYCIECZKA DO KRAKOWA I OŚWIĘCIMIA
W dniach 7-8 października grupa uczniów z klas 8-6 wybrała się na dwudniową wycieczkę na południe Polski. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Uczniowie w skupieniu wysłuchali przejmujących opowieści przewodników, zgłębiając mroczną historię ludzkiej tragedii, która dotknęła miliony istnień. To doświadczenie było ważną lekcją o nienawiści i jej tragicznych konsekwencjach.
14Następnie uczniowie odwiedzili Kraków, miasto, które nie przestaje ich zachwycać. Spacerowali po Starym Rynku, podziwiali Sukiennice, Wawel oraz piękno otwierającego się ołtarza Wita Stwosza w Kościele Mariackim, a dźwięk hejnału mariackiego unosił się nad miastem. Przewodnicy odkrywali przed nimi kolejne zakamarki miasta, wzbogacając ich wiedzę o Krakowie.
Choć nogi trochę bolały, wspólnie spędzony czas oraz nowe doświadczenia były bezcenne. Uczniowie wrócili pełni wrażeń i z pewnością jeszcze nie raz odwiedzą to magiczne miasto.
Wyjątkowa wycieczka do Mostówki – warsztaty ceramiczne i ognisko
8 października uczniowie z klasy 2b wraz z kilkorgiem uczniów z klasy 3a oraz 0c wybrali się na wycieczkę do Mostówki, podczas której uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach ceramicznych. Poznali różne techniki tworzenia i zdobienia glinianych wyrobów, a następnie mogli wiedzę sprawdzić w praktyce. Każdy wybrał swoją figurkę i własnoręcznie ją ozdobił. Dzień zakończyli wypoczynkiem przy ognisku i wielkim ucztowaniem 🙂.
6
WYCIECZKA DO KŁODAWY
Dzieci z klasy 1b 2a i 3b uczestniczyły w wycieczce do Kłodawy. Podczas zwiedzania czynnej kopalni z przewodnikiem poznały historie powstania kłodawskich złóż soli. Nie lada atrakcją był zjazd windą na 600 m pod powierzchnię ziemi z prędkością 6m/s. Uczestnicy przechodzili wyrobiskami korytarzowymi do kaplicy św. Kingi. Dzieci zobaczyły też maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym. Po drodze odwiedziły zwierzęta w Zoo w Borysewie, gdzie mogły podziwiać między innymi białe lwy i tygrysy syberyjskie.
37
Archiwum Aktualności