• DZIEŃ DZIECKA W KL.4-8

          • Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, które obchodzimy na całym świecie. W naszej szkole również nie mogło zabraknąć uroczystości z tej okazji. O godzinie 8:00 uczniowie klas IV-VIII zebrali się na górnym korytarzu, aby poznać wyniki Plebiscytu Popularności. Przed ogłoszeniem nominacji i wyników, pan Paweł Burek przypomniał nam, co działo się w roku 2009 – roku narodzin tegorocznych absolwentów. Wspólnie przypomnieliśmy sobie popularne filmy, wokalistów, wydarzenia sportowe oraz wydarzenia ze świata nauki i polityki. W roku urodzenia naszych ósmoklasistów wprowadzono też pierwsze paczkomaty w Polsce.

            Medale i statuetki w różnych kategoriach otrzymali uczniowie:

            Najbardziej zasłużeni: Ada

            Najpopularniejsi: 1. Lena, 2. Julia, 3. Kacper W.

            Najpiękniejsza: Lena

            Najprzystojniejszy: Kacper W.

            Najbardziej oryginalna osoba: Julia

            Nauczyciele również przyznali medal za całokształt, a otrzymał go Kacper W. W międzyczasie losowano nagrody niespodzianki dla uczniów, którzy byli tego dnia w szkole. To była miła „niespodziewajka” dla wszystkich obecnych.

            Tradycją obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole są również zawody sportowe. Równolegle rozgrywały się mecze drużyn mieszanych w piłce ręcznej i siatkówce. Turniej siatkówki dla klas 7-8 wygrała 7B, a w piłce ręcznej dla klas 4-6 triumfowała klasa 6B. Drugie miejsce zajęła klasa 4AB, a trzecie – klasa 5B.

            Dzień Dziecka to czas radości, integracji i wspólnego świętowania. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić go razem w tak wspaniałej atmosferze!

          • WYJAZD DO ZAKROCZYMIA

          • Od 6 do 19 maja 2024 roku w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości im. Ojca Benignusa Jana Sosnowskiego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu odbyły się kursorekolekcje antyuzależnieniowe. Wydarzenie to było skierowane do uczniów najstarszych klas Szkół Podstawowych Gminy Poświętne i zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach działań profilaktycznych.

            Podczas kursorekolekcji uczestnicy mieli okazję spojrzeć na problem uzależnień z różnych perspektyw – księdza, lekarza, statystyka oraz terapeuty. Połączenie tych różnorodnych punktów widzenia z duchowym wsparciem przynosi co roku niezwykłe efekty, zarówno w postaci pięknych chwil i wspomnień, jak i w ratowaniu młodzieży przed niewiedzą i błędami związanymi z uzależnieniami.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. Wyrazy wdzięczności należą się:

            • Zakroczymskiej Obsłudze za ich serce, pozytywne emocje, zrozumienie i uwagę.
            • Ojcom Kapucynom, którzy z oddaniem prowadzili naszą grupę.
            • Grupie z Chełmna za wsparcie i pomoc.
            • Nauczycielom-opiekunom, którzy towarzyszyli naszym uczniom.
            • Naszej młodzieży za ich zaangażowanie i otwartość.

            Szczególne podziękowania kierujemy również do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poświętnem za finansowanie i wsparcie organizacyjne tego przedsięwzięcia.

             

          • FINAŁ XXI KONKURSU "CYPRIAN NORWID-POETA NASZEJ ZIEMI"

          • 28 maja w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbyła się gala finałowa XXI Konkursu "CYPRIAN NORWID-POETA NASZEJ ZIEMI", podczas której zostały wręczone nagrody. Swoją nagrodę odebrała też Wiktoria z kl.4a, która zdobyła wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana.

          • XV POWIATOWY KONKURS POEZJI ROMANTYCZNEJ W ZIELONCE

          • „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga…” – słowa Adama Mickiewicza były mottem XV Powiatowego Konkursu Poezji Romantycznej, który odbył się 28 maja w Zespole Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce. Wzięło w nim udział 38 uczestników konkurujących w czterech kategoriach: teatr jednego aktora, poezja śpiewana, recytacja i duety romantyczne.

            Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Nadia (poezja śpiewana, Ada (recytacja) i Łucja (teatr jednego aktora).Dodatkową atrakcją były warsztaty teatralne, prowadzone przez znanego aktora, Andrzeja Młynarczyka, który był również członkiem jury.

            Wszystkie nasze artystki zaprezentowały się świetnie. Łucja zajęła pierwsze miejsce, a Nadia trzecie. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom i dziękujemy za piękne występy. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich miłośników poezji romantycznej. 🌹📜

          • Rodzinny Festyn Pełen Atrakcji

          • W niedzielę, 26 maja, odbył się w naszej szkole pełen radości i zabawy rodzinny festyn, który przyciągnął licznych mieszkańców naszej społeczności.

            Piknik rozpoczął się powitaniem gości, chwilę później na scenie pojawili się reprezentanci klubu Tang Soo Do Ronin Jacka Kesslera, którzy zaprezentowali widowiskowy pokaz sztuk walki. Następnie swoje pełne  energii i rytmu umiejętności taneczne pokazali tancerze prowadzeni przez p. Przemka Zabrodzkiego. Kolejnym punktem programu były występy uczniów klas 1-3. Od godziny piętnastej scena należała do uczniów klas 4-8, którzy prezentowali swoje talenty wokalne, akrobatyczne, taneczne i nie tylko. Na scenie nie było nudy ani przez chwilę.

            Po zakończeniu artystycznej części festynu rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Chętni mieli okazję wziąć udział w emocjonujących meczach piłki nożnej oraz w grze w dwa ognie. Rywalizacja była zacięta, ale pełna ducha fair play. Najwięcej emocji wzbudził mecz uczniowie kontra rodzice, wygrany przez rodziców wynikiem 3:2.

            Dodatkową atrakcją, były animacje prowadzone przez doświadczonego animatora, Michała Galickiego. Dzieci mogły brać udział w różnych zabawach, a jednym z największych hitów okazał się pokaz proszku holi, który zamienił teren festynu w kolorowy raj.

            W międzyczasie trwała loteria fantowa, wywołująca wiele emocji. Wśród atrakcji był wozy strażackie, ciężarówki, a nawet samochód sportowy. Było również malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków i dmuchańce dla najmłodszych. Nie zabrakło również pyszności. Nie było szans, żeby ktoś wyszedł głodny. Kiełbaski z grilla, zapiekanki, kaszanka, gofry, wata cukrowa, popcorn, lemoniada i inne napoje .… 

            Było rewelacyjnie! I bezpiecznie, bo cały czas nad bezpieczeństwem czuwała policja. Pogoda dopisała, więc wszyscy  świetnie się bawili. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten dzień był pełen radości i wspólnej zabawy.

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Alfabet Logopedyczny”

          • W bieżącym roku szkolnym, dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne realizowały Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. „Alfabet Logopedyczny”. Głównym celem projektu jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Ponadto, projekt ma na celu podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego, usprawnianie aparatu oddechowego, poszerzanie słownictwa czynnego i biernego, ćwiczenie umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu, rozwijanie słuchu fonematycznego, poczucia rytmu, podnoszenie sprawności w zakresie motoryki, doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej, kształcenie wrażliwości słuchowej. 

            Podczas zajęć dzieci wykonały 15 zadań projektowych:

            A- ale plama

            B- biedronka

            C- Celinka

            D- długi wąż

            F- fryzjer

            G- gimnastyka buzi i języka

            H- historyjka logopedyczna

            I- i do koszyczka

            K- kostka

            O- opowiadanie logopedyczne

            P- pokaż jak…

            R- różnicowanie

            S- smok

            T- tajemniczy woreczek

            Y- yetti

          • Gminne Mistrzostwa w Szachach Szybkich

          • 22 maja odbyły się Gminne Mistrzostwa w Szachach Szybkich, organizowane przez ZSP w Nowych Ręczajach. Nasza drużyna również wzięła udział tym turnieju. Skład naszej drużyny był następujący: Dawid Z. (klasa 7b), Krzysztof S. (klasa 8), Wojtek S. (klasa 6) i Ala K. (klasa 4b).

            Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Wszyscy nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i ostatecznie udało im się osiągnąć świetne wyniki! Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w turnieju drużynowym. Na najwyższym miejscu na podium stanął również Dawid.

            Dziękujemy organizatorom, ale szczególne podziękowania kierujemy do naszych zawodników za wspaniałą grę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! ♟️🏆

          • XXI Konkurs „Cyprian Norwid Poeta Naszej Ziemi” w Dąbrówce

          • 22.05  odbyły się przesłuchania w kategoriach poezja śpiewana, teatr jednego aktora i recytacja w ramach  etapu powiatowego XXI Konkursu „Cyprian Norwid Poeta Naszej Ziemi” w Dąbrówce. Dodatkową atrakcją stały się warsztaty aktorstwa, piosenki, emisji głosu i plastyczne.

            Wszyscy uczestnicy pokazali pełen profesjonalizm recytatorski i aktorski.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Nadia z kl.8, Łucja z kl.5b, Lena z kl.5b oraz Wiktoria z kl.4a, która zdobyła wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana. Wielkie gratulacje!  28 maja odbędzie się finał konkursu.

          • SUKCESY SPORTOWE NASZYCH DRUŻYN

          • 13 maja drużyna chłopców z klas czwartych w składzie: Damian, Oliwier, Szymon, Jan, Igor i Tomasz wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym w ZIelonce. Rywalizowaliśmy drużynowo i indywidualnie w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i w biegu na 60 m. Nasza drużyna wywalczyła 2. miejsce, a na drugim stopniu podium stanął również Damian.

            Serdeczne podziękowania dla taty Tomka za pomoc w organizacji transportu.

            23 maja udaliśmy się do Wołomina na zawody rejonowe w "Dwa ognie" dla roczników 2013 i młodszych, zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Dziewczęta zajęły trzecie miejsce, natomiast chłopcy odnieśli pewne zwycięstwo i będą reprezentować nasz rejon w zawodach powiatowych 7 czerwca.

          • WYCIECZKA DO LONDYNU

          • W dniach 18-22 maja 19-osobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas 5-8 uczestniczyła w wycieczce do Londynu. Pierwszego dnia, prosto z lotniska Stansted pojechaliśmy do centrum Londynu, skąd wyruszyliśmy na zwiedzanie dzielnicy Westmister, zobaczyliśmy gmachy Parlamentu ze słynnym Big Ben'em, przeszliśmy ulicą rządową Whitehall, po drodze mijając budynki ministerstw. Byliśmy także na 10 Downing Street, gdzie znajduje się siedziba Premiera Wlk. Brytanii. Przez Park św. Jakuba doszliśmy do Pałacu Buckingham – oficjalnej siedziby króla Karola III. Następnie przeszliśmy do Piccadilly Circus, China Town, Leicester Square i Trafalgar Square z Kolumną Nelsona. Na koniec zwiedziliśmy jeszcze Galerię Narodową, w której mieliśmy okazję obejrzenia malarstwa światowego począwszy od Leonarda da Vinci aż po Picassa. 

            Drugiego dnia zwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych, odpoczywaliśmy w Regent's Park, oglądaliśmy panoramę Londynu z London Eye, obejrzeliśmy niesamowite eksponaty zwierząt (w tym dinozaurów) w Muzeum Historii Naturalnej. Przez chwilę mogliśmy się także poczuć uczestnikami wielkiego świata – w sławnym Domu Handlowym Harrods'a.

            Trzeciego dnia trafiliśmy do klimatycznej dzielnicy Camden Town, gdzie mogliśmy spróbować kuchni całego świata, tzw. street food. Następnie odbyliśmy spacer po City, obok Katedry św. Pawła, zobaczyliśmy Tower of London, która pełniła rolę twierdzy, zamku, rezydencji królewskiej, zbrojowni, więzienia. Weszliśmy także na most Tower Bridge.

            Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Brytyjskie, w którym znajduje się 7 mln eksponatów, w tym wspaniała kolekcja obiektów starożytnych.

            Na koniec pobytu w Londynie mieliśmy czas na ostatnie zakupy na słynnej ulicy Oxford Street. Kolorytu naszym emocjom dodało przeżycie - pierwszego w wielu przypadkach - lotu samolotem do i z Londynu, wielokrotne korzystanie ze słynnych linii metra londyńskiego i tzw. 'double decker buses' (piętrowe autobusy), a także goszczenie nas przez rodziny brytyjskie w dzielnicy Morden.

            Każdy miał możliwość konwersacji w języku angielskim, spróbowania typowych potraw, posmakowania angielskiej rutyny. Cennym doświadczeniem było obserwowanie stopniowego otwierania się młodzieży na kulturę i klimat Londynu, które zapewne pozostaną w naszych myślach na długi czas.

          • E8 2024 - JĘZYK ANGIELSKI

          • Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego za nami. Rozpoczął się dziś (16.05) o godzinie 9:00 i trwał 90 minut. Na wyniki trzeba poczekać do lipca.

          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z MATEMATYKI

          • Dziś, w środę 15 maja, uczniowie klasy ósmej zmierzyli się z królową nauk - matematyką. W 100 minut ósmoklasiści musieli rozwiązać zadania, które sprawdzały ich wiedzę zdobytą przez ostatnie lata.

          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA POLSKIEGO

          • Pierwszy dzień maratonu egzaminacyjnego już na naszymi ósmoklasistami. Dziś, równo o godzinie 9 rozpoczęli pisanie testu z języka polskiego. Egzamin z języka polskiego składa się z dwóch części. Uczniowie musieli rozwiązać test (zadania zamknięte i otwarte) i napisać wypracowanie na jeden z dwóch zaproponowanych w arkuszu tematów.

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • 10 mają odbyła się wycieczka autokarowa do stolicy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 5-7 naszej szkoły w integracji z uczniami z ZS-P w Nowych Reczajach. Wycieczka rozpoczęła się spacerkiem po nowej kładce pieszo-rowerowej ponad Wisłą - królową polskich rzek, skąd podziwialiśmy piękną panoramę lewobrzeżnej Warszawy. Następnie udaliśmy się na Plac Zamkowy, na Starówkę i na rynek Nowego Miasta. Podziwialiśmy piękne fontanny i ogrody pałacowe. Zwieńczeniem była lekcja muzealna w Zamku Królewskim, gdzie podzieleni na grupy zwiedzaliśmy królewskie komnaty i słuchaliśmy ciekawych opowieści przewodników. 

            Wracając do autokaru tą samą kładką obserwowaliśmy prawostronną, naturalną, trochę dziko rosnącą linię brzegową Wisły i panoramę tej części Warszawy. W drodze powrotnej śpiewalismy wspólnie piosenki. Zmęczeni, zadowoleni, zintegrowani wróciliśmy pod nasze szkoły. Było super. P.S. Na żywo widzieliśmy pochód strajkujących rolników, co nie było w planie wycieczki.

          • ZEBRANIA Z RODZICAMI I DZIEŃ OTWARTY (KL.4-8)

          • Zapraszamy na dzień otwarty  i zebrania z rodzicami klas 4-8:

            09.05.24 r. czwartek, godz. 17.00-19.00

            09.05.2024 Zebranie z Rodzicami godz.17.00

             

            1.     Katarzyna Jackiewicz – (wicedyrektor, wychowawca kl.8, matematyka) – s.203

            2.     Grażyna Jastrzębska (wychowawca kl.7b, historia, wos, edb) – s.205

            3.     Mariola Tlaga (pedagog specjalny, matematyka, wychowawca kl.7a) – s.202

            4.     Ewa Olkowicz (wychowawca kl.6b, j. polski) – s. 206

            5.     Iwona Górecka (wychowawca kl.6a, j. angielski) – s.215

            6.     Agnieszka Woźniak (wychowawca kl.5b, nauczyciel współorganizujący kształcenie – s.204

            7.     Anna Stradowska (wychowawca kl.5a, geografia, religia) – s.101

            8.     Adam Gontarek (wychowawca kl.4b, wychowanie fizyczne) –s. 103

            9.     Beata Twarowska (wychowawca kl.4a, wychowanie fizyczne, religia) – s. 104

             

            Dzień otwarty r. godz. 17.00-19.00

            1.     Agnieszka Pasieczna (dyrektor, j. polski) – gabinet dyrektora

            2.     Paweł Burek (wychowanie fizyczne, informatyka, technika) – s. 113

            3.     Urszula Jakubowska (matematyka, fizyka) – s.106

            4.     Marta Gronek (j.angielski) – s. 214

            5.     Piotr Majszyk (j. polski) –korytarz I piętro

            6.     Bohdan Matskiv (j. niemiecki, j. rosyjski) – korytarz I piętro

            7.     Gabriela Wilczak (j. polski) – s.105

            8.     Ilona Mielczarska (pedagog szkolny) – s. 107

            9.     Beata Kostrzewska (biologia, chemia) – korytarz II piętro

            10. Karolina Nadrowska (psycholog) – gabinet psychologa

            11. Hanna Kielczyk (przyroda) – korytarz I piętro

            12. Zdzisław Górka (technika) – korytarz I piętro

            13. Beata Kulka (nauczyciel współorganizujący kształcenie) – korytarz I piętro

            14. Sylwia Wierzbicka (nauczyciel współorganizujący kształcenie) – korytarz II piętro

            15. Maria Sobotka (muzyka, plastyka)- korytarz II piętro

            16. Wioleta Wieczorek-Płochocka (nauczyciel współorganizujący kształcenie)- gabinet pielęgniarki

            17. Ks. Piotr Połomski – korytarz I piętro

          • TURNIEJ WIEDZY O BRZECHWIE

          • 7.05.2024 odbył się teleturniej wiedzy ,,Brzechwa bawi, uczy, rozśmiesza…” zorganizowany przez bibliotekę szkolną dla uczniów kl. 1-3. W jury zasiadła pani Renata z gminnej biblioteki. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów. Uczestnicy mierzyli się z następującymi zadaniami: podaj tytuł utworu po wysłuchaniu fragmentu, rozpoznaj tytuł wiersza po wylosowaniu karty z ilustracją, odpowiedz na pytania dotyczące wybranych wierszy, rozpoznaj tytuł wiersza na podstawie ilustracji.

            Bardzo wyrównany, wysoki poziom wiedzy doprowadził do długiej dogrywki, która polegała na dopowiedzeniu 3, 4 i 5 kolejnych słów wiersza po wysłuchaniu fragmentu. Ostatecznie miejsca na podium zajęły: 

            I miejsce – kl. 2B 

            II miejsce – kl. 1A 

            III miejsce – kl. 2A 

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy.

          • WYMIANA POCZTÓWKOWA

          • Uczniowie uczęszczający na kółko geograficzne wzięli udział w ogólnopolskiej wymianie pocztówkowej. To ciekawa akcja, mająca na celu zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych regionów. Otrzymaliśmy pocztówki z całej Polski. Oprócz pozdrowień, dostaliśmy też rysunki, zdjęcia i ciekawostki o danej miejscowości. Każdą miejscowość wyszukaliśmy na mapie Polski i omówiliśmy podczas zajęć dany region. Odwdzięczyliśmy się tym samym, odpisaliśmy na każdą pocztówkę, promując w ten sposób naszą szkołę i gminę Poświętne.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Poświętnem
      • tel/fax:(25) 752 03 63
      • Cygów
        ul. Szkolna 20
        05-326 Poświętne
        Poland
      • poniedziałek - piątek
        7:30 - 15:30
      • Dyrektor - Agnieszka Pasieczna

        Wicedyrektor - Katarzyna Jackiewicz
      • email: sekretariat@zspposwietne.edu.pl.
      • administrator strony: i_gorecka@wp.pl
    • Logowanie