11 kwietnia gimnazjaliści z najstarszych klas, a także chętni z innych klas naszej szkoły udali się wraz z opiekunami: panią katechetką, księdzem i panią wicedyrektor na wycieczkę do Częstochowy. Jasna Góra to popularny cel pielgrzymek z całego świata, nasi uczniowie i nauczyciele również pojechali z własnymi intencjami. Trzecioklasiści mieli okazję poprosić Czarną Madonnę o duchowe wsparcie podczas zbliżających się egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie zwiedzili Sanktuarium otoczone zabudowaniami klasztornymi Ojców Paulinów wraz z gotycką Kaplicą Matki Boskiej Częstochowskiej, w której znajduje się słynny obraz. Uczestnicy wycieczki wzięli również udział we Mszy świętej.
WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY
555 KILOGRAMÓW MAKULATURY!!!
W XIV Edycji Konkursu ,,Zbiórka Surowców Wtórnych” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego nasza szkoła zebrała 555 kg makulatury.
Wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w zbiórce surowców wtórnych i pomogli w jej przeprowadzeniu – serdecznie dziękujemy.
B. Malec, E. Sałańska
WYNIKI I OTWARTYCH MISTRZOSTW POŚWIĘTNEGO W DEBLU I MIKŚCIE W TENISIE STOŁOWYM
7 kwietnia w naszej szkole odbyły się zawody w tenisie stołowym w debla i miksta. Organizatorami zawodów były: Szkoła Podstawowa w Poświętnem oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a koordynatorem nauczyciel wychowania fizycznego Adam Gontarek.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Debel – mężczyźni:
1. Mateusz Śledziewski / Damian Wawryło
2. Augustyn Budek / Jacek Górski
3. Karol Ludwiniak / Mateusz Wróbel
Debel – kobiety:
1. Natalia Grabska / Anita Rudnik
2. Maria Cymerman / Aleksandra Godlewska
3. Anna Gontarek / Natalia Rudnik
Mikst:
1. Katarzyna Rybak / Adam Urbaniak
2. Małgorzata Rudnik / Mateusz Śledziewski
3. Anita Rudnik / Karol Ludwiniak
JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY
5 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, które zostały zainicjowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej. Oprócz uczniów, dyrekcji i nauczycieli obecni byli na nim prowadzący warsztaty policjanci, ratownicy i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, a także Naczelnik Zarządzania Kryzysowego Starostwa Wołomin oraz Wójt Gminy Poświętne Jan Cymerman ze swoim Zastępcą - Lechem Sędkiem.
Uczniowie klas IV-VII oraz klas drugich gimnazjum zostali podzieleni na trzy grupy, które rotacyjnie brały udział w trzech róznych panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym. Niewątpliwą atrakcją była również możliwość wypróbowania swoich sił na symulatorze jazdy motocyklem. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zaprezentowali film "...tak, chcę być bezpieczny" oraz omówili tematykę w nim zawartą, a także przeprowadzili z uczniami pogadanki na dostosowane do ich wieku tematy związane z bezpieczeństwem. Natomiast ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie omówili z uczniami zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci ćwiczyły tzw. sztuczne oddychanie na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowej, a także uczyły się sposobu ułożenia ciała osoby poszkodowanej. Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy rodzinne odblasków.
Konkurs : "Okładka do książki moich marzeń"
Uczniów klas IV-VII zapraszamy do udziału w Gminnym Bibliotecznym Konkursie Plastycznym pt: „ Okładka do książki moich marzeń”. Konkursową pracą plastyczną ma być okładka do książki o jakiej marzy jej wykonawca i jaką najchętniej by przeczytał. Technika prac: dowolna. Materiały do wykonania okładki – według pomysłu wykonawcy. Format prac plastycznych nie większy niż A4.
Podpisane prace (na odwrocie: imię, nazwisko, klasa, szkoła) należy składać do 15.05.2018 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej im. por. St. Lecha w Poświętnem.
Szczegółowy regulamin można znaleźć w zakładce Biblioteka albo klikając w poniższy link:
"JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY".
NASZE UCZENNICE WSPARŁY SZCZYTNĄ AKCJĘ
Wydarzenie, o którym chcemy napisać, miało miejsce w wakacje, czyli kilka miesięcy temu...Dlaczego, więc piszemy o nim dopiero teraz? Powodów jest kilka. Dziewczynki, które zrobiły ten dobry uczynek są skromne, ich mamy również i trochę czasu trwało, żeby je przekonać, że warto się podzielić z innymi tym, co zrobiły. Po drugie, one naprawdę nie uważały tego co zrobiły za coś wyjątkowego, tylko za zwykłą rzecz. A chyba większość ludzi przyzna, że to rzecz niezwykła, to piękny i szlachetny gest, na który nie wszyscy by się odważyli. Po trzecie, są różne sposoby na pomaganie i część osób wyznaje zasadę „niech nie wie prawica, co robi lewica” i jeśli ktoś robi coś dobrego , to nikt inny nie musi widzieć i wiedzieć o tym. I to też trzeba uszanować, ale mówiąc głośno o swoim uczynku, możemy zainspirować kogoś, poinformować o akcji, którą może ktoś zechce w dogodny dla siebie sposób wesprzeć.
Martynka Bakiera z kl. V i Zosia Wieczorek z kl. VI A zdecydowały się oddać swoje zapuszczane przez kilka lat włosy na szczytny cel, czyli na peruki dla pacjentek onkologicznych. Każda z nich zrobiła to w inny sposób. Martynka, która oddała włosy o długości 44 cm, skorzystała z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego, Zosi pomogła mama i włosy zostały obcięte w zaciszu domowym.
Usłyszenie diagnozy o chorobie nowotworowej to traumatyczne przeżycie. Później też nie jest łatwo. Ból, strach, operacje, męcząca chemioterapia. Wypadanie włosów spowodowane przyjmowaniem leków jest dla wielu pacjentów poważnym obciążeniem i źródłem stresu. Szczególnie przeżywają to kobiety, dla których włosy są często ważnym atrybutem kobiecości.
Peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. Fundacja Rak &Roll od kilku lat organizuje akcję „Daj włos”. Można ściąć w włosy w salonie fryzjerskim zaangażowanym w akcję (dostaniemy potwierdzenie) lub obciąć je w domu i wysłać, postępując zgodnie z instrukcją dostępną na stronie: https://www.raknroll.pl/co-robimy/programy/daj-wlos/
I OTWARTE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM
W sobotę 7 kwietnia odbędą się w naszej szkole I OTWARTE MISTRZOSTWA POŚWIĘTNEGO W DEBLU I MIKŚCIE W TENISIE STOŁOWYM. Regulamin turnieju znajduje się w zakładce Sport. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 9:00 (debel), od godziny 11:00 rozgrywane będą mecze miksta.
Zgłoszenia będą przyjmowane od poniedziałku poprzedzającego turniej do 10 minut przed rozpoczęciem rozgrywek w danej kategorii przez koordynatora rozgrywek Adama Gontarka (osobiście lub przez przez Internet po przesłaniu wiadomości za pomocą portalu Facebook). Decyduje kolejność zgłoszeń. W każdej kategorii mogą wystartować maksymalnie 32 drużyny.
DZIEŃ OTWARTY
ZAPRASZAMY RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I - VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ KLAS II -III GIMNAZJUM NA DZIEŃ OTWARTY, KTÓRY ODBĘDZIE W ŚRODĘ 4 KWIETNIA OD GODZINY 16:30 DO 19:00.
RODZICE UCZNIÓW KLAS 0A - OB SPOTKAJĄ SIĘ Z WYCHOWAWCAMI SWOICH DZIECI W OSTATNIM TYGODNIU KWIETNIA.
Spotkanie Klubu Miłośników Gier Planszowych
W Wielki Piątek odbyło się kolejne spotkanie Klubu Miłośników Gier Planszowych "CZUJ MÓZG". Miłośnicy tzw. „planszówek” spotykają się cyklicznie w każdą środę oraz okazjonalnie w czasie przerw świątecznych, ferii itp. i wtedy te spotkania są dłuższe, bo kilkugodzinne. Uczniowie grając, zdobywają również punkty w klasyfikacji generalnej, a gracze, którzy zdobędą największą ilość punktów, dostają na koniec semestru nagrody.
Według tabeli z 21 marca 2018 r. najlepsi tegoroczni gracze to:
1
Paulina Rawska
20
Michał Tymiński
20
Maciej Żołek
20
4
Judyta Kielczyk
19
Natalia Rudnik
19
Zofia Wieczorek
19
7
Alicja Zych
16
8
Natalia Grabska
14
Kacper Urbanowski
14
Dominik Śliwa
14
Więcej informacji, a także fotorelację z ostatniego spotkania znajdziecie na stronie internetowej opiekuna Klubu Miłośników Gier Planszowych „CZUJ MÓZG!”, p. Sławomira Dziugła.
http://emckwadrat.net.pl/czuj_mozg.htm
http://www.emckwadrat.net.pl/na_karcie_sd.htm
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
"Kiedy Wielka Noc nastanie,
życzymy Wam na Zmartwychwstanie
dużo szczęścia i radości, która niechaj zawsze gości
w dobrym sercu, w jasnej duszy
niech wszystkie żale zagłuszy".
Wszystkim czytelnikom naszej strony życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością oraz radosnego, wiosennego nastroju. Wesołego Alleluja!
Przerwa świąteczna
Wiosenna przerwa świąteczna potrwa od 29 marca do 3 kwietnia. Pierwszym dniem zajęć szkolnych jest środa 4 kwietnia.
Apel wielkanocny
W środę obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Zwyczajny cud”, które przygotowali uczniowie gimnazjum i ich opiekunowie: p. M. Markowska, p. M. Sobotka. „Proście, a będzie wam dane” to temat przewodni apelu, a także temat lekcji religii, która rozpoczynała i kończyła przedstawienie. Poznaliśmy w nim trudne historie z życia uczniów, których los nie oszczędzał.
Święta Wielkanocne to wyjątkowy okres w roku liturgicznym; są uznawane za najważniejsze święto. Chociaż Niedzielę Zmartwychwstania poprzedza Wielki Post, a także tragiczne wydarzenia Wielkiego Tygodnia, to święta Wielkiej Nocy są przede wszystkim czasem radości i nadziei. Bohaterowie naszego przedstawienia zobaczyli promień nadziei, ich życie się odmieniło, a po trudnych doświadczeniach większą radość odczuwali z rzeczy, których my na co dzień nie doceniamy. „Proście, a będzie wam dane...”.
WYNIKI KONKURSU "SYMBOL WIELKANOCNY"
Ogłoszony w połowie marca konkurs na symbol wielkanocny, na który uczniowie mogli składać prace do 22 marca, został już rozstrzygnięty.
Komisja konkursowa rozpatrzyła prace i nagrodziła je w dwóch kategoriach. W środę 28 marca, tuż przed apelem wielkanocnym zostały ogłoszone wyniki, a laureaci i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.
A wyniki były następujące:
I kategoria - klasy 0 – 3
1 miejsce – Urszula Stankiewicz kl. I A
2 miejsce – Julia Wytrykus kl. I A i Lena Wytrykus kl. 0 B
3 miejsce – Alicja Jasińska kl. 0a i Ada Jasińska kl. III B
Wyróżnienie - Julia Kielczyk kl. III B
II kategoria - klasy IV - VII oraz Gimnazjum
1 miejsce – Piotr Wieczorek kl. VIA
2 miejsce – Weronika Kucharska kl. VI B
3 miejsce – Izabela Śledziewska kl. II B Gimnazjum
Wyróżnienie – Jakub Rejmer kl. V
Podsumowanie Grand Prix w tenisie stołowym
Od października do marca w Szkole Podstawowej w Poświętnem toczyła się rywalizacja tenisistów stołowych. Organizatorami tegorocznej edycji GP byli: Stowarzyszenie Edukacyjno – Sportowe „AKTYWNI”, Urząd Gminy w Poświętnem oraz Szkoła Podstawowa w Poświętnem. Pomysłodawcą oraz koordynatorem był Adam Gontarek. Rozgrywki składały się z siedmiu etapów w trzech kategoriach: open, kobiety i chłopcy do 15 lat. Rozgrywki cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców Gminy Poświętne, choć pojawiali się także zawodnicy spoza naszej gminy. W szóstej edycji turnieju wzięło udział ponad stu zawodników. Głównym celem rozgrywek była promocja tenisa stołowego w naszej gminie oraz propagowanie aktywnego wypoczynku wśród młodzieży i dorosłych.
17 marca odbył się ostatni turniej, po którym nastąpiła dekoracja najlepszych zawodników oraz podsumowanie całego cyklu rozgrywek. W każdej kategorii statuetkami i nagrodami rzeczowymi nagrodzonych zostało po pięciu najlepszych zawodników, pozostali uczestnicy obecni na podsumowaniu otrzymali upominki.
Wyniki GP Gminy Poświętne w tenisie stołowym po VI etapie
Chłopcy do 15 lat rocznik 2003
Miejsce
Imię Nazwisko
Punkty do GP
Wygrane
Sety
Miejsca
1.
Jakub Rawski
202
28
93-38
2,2,4,1,3,4,1.
2.
Konrad Szulich
183
30
100-47
8,1,3,2,6,3,2.
3.
Adam Tlaga
182
23
78-46
6,3,2,5,2,2,3.
4.
Jakub Krusiński
177
20
64-30
4,4,1,3,1,1,
5.
Jakub Jankowski
135
16
59-42
1,6,8,4,7,4.
6.
Bartosz Czerwiński
133
18
67-48
13,5,5,4,5,11,5.
7.
Dawid Górski
118
17
57-54
9,10,9,7,9,6,6.
8.
Damian Rosłon
109
15
50-46
5,8,6,7,8,8.
9.
Łukasz Pasik
97
8
27-43
7,12,16,5,11,12,16.
10.
Szymon Górski
94
7
29-49
18,11,13,9,8,17,7.
Wyniki GP Gminy Poświętne w tenisie stołowym – klasyfikacja końcowa
Open
Miejsce
Imię Nazwisko
Punkty do GP
Wygrane
Sety
Miejsca
w GP
1.
Dariusz Borczyński
189
33
106-36
3,1,2,2,13,2,3.
2.
Jacek Górski
166
28
87-52
7,3,1,4,3,3,13.
3.
Karol Ludwiniak
148
35
100-45
10,2,3,3,5,13,7.
4.
Mateusz Wróbel
134
27
77-53
6,4,5,28,4,4,6.
5.
Rafał Radziszewski
126
19
58-11
5,1,1,1.
6.
Augustyn Budek
111
22
70-25
4,2,1,4.
7.
Paweł Pazio
109
22
66-53
11,6,6,11,7,14,11.
8.
Radosław Szulich
102
22
66-48
8,13,8,14,8,10,8.
9.
Igor Stępień
86
19
59-47
11,14,20,9,33,5,14.
10.
Małgorzata Rudnik
81
21
66-21
2,5,2.
Wyniki GP Gminy Poświętne w tenisie stołowym po VI etapie
Kobiety
Miejsce
Imię Nazwisko
Punkty do GP
Wygrane
Sety
Miejsca
1.
Natalia Grabska
220
25
81-32
2,1,2,2,2,2,1.
2.
Natalia Stępień
191
24
86-42
1,3,4,1,4,3,4.
3.
Magdalena Pazio
168
18
65-49
3,2,3,4,9,5,3.
4.
Anita Rudnik
161
20
63-23
1,3,1,1,2,
5.
Lidia Kurek
146
16
60-50
4,4,5,9,3,7,6.
6.
Paulina Rawska
125
11
41-44
9,7,7,6,6,6,9.
7.
Julia Dąbrowska
117
10
36-37
5,6,8,5,5,7.
8.
Anna Gontarek
116
2
7-42
8,9,9,7,10,8,8.
9.
Iwona Kielczyk
115
4
14-40
7,5,6,10,10,10,13.
10.
Natalia Rudnik
112
2
6-44
10,9,10,7,8,10,9.
Szczegółowe wyniki znajdują się w zakładce Sport.
https://spposwietne.edupage.org/text/?text=text/text5&subpage=11
PRZEDSTAWIENIE ,,SPOTKANIE Z BALLADĄ”
26 marca 2018 r. uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele mieli niecodzienną okazję obejrzeć przedstawienie ,,Spotkanie z balladą”. Była to inscenizacja wybranych fragmentów poezji naszego wieszcza narodowego - Adama Mickiewicza. Zobaczyliśmy na scenie samego autora ,,Ballad i romansów” oraz różne postaci z jego utworów: Karusię i Jaśka, Strzelca i Dziewczynę, Tajemniczą Postać, Panią, Pana i jego Braci, Pustelnika, Diabła i Pana Twardowskiego z Panią Twardowską. Na scenie świat realny przeplatał się z baśniowym. Wszyscy widzowie z wielkim zainteresowaniem oglądali występy uczniów przygotowanych przez Panią Elżbietę Sałańską.
Fotorelacja z przedstawienia w Albumie Fotograficznym.
KONGRES MŁODYCH INTERNAUTÓW
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Kongresie Młodych Internautów, który odbył się on we wtorek 27 marca w siedzibie NASK w Warszawie. Kilku reprezentantów klas starszych razem z nauczycielem informatyki, p. Pawłem Burkiem wzięło udział w wykładach i warsztatach.
Tym, razem spotkanie odbyło się pod hasłem "Technologia dla mnie, nie: ja dla technologii" . Poruszono na nim tematykę lęku przed przeoczeniem czegoś ważnego w sieci tzw. FOMO i przeciwdziałaniu temu zjawisku (jako wykład i praca warsztatowa). Przedstawiono raport z European Youth Panel & Safer Internet Forum w Brukseli jak również wyzwania dotyczące smartfona w szkole.
Kongres Młodych Intetnautów (KoMIn) działa przy instytucie badawczym NASK od 2011 r. Powstał jako część młodzieżowego panelu doradczego przy Polskim Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Podczas spotkań młodzieży, nauczycieli oraz reprezentantów PCPSI konsultowane i testowane są nowe materiały edukacyjne, wypracowywane są hasła promujące bezpieczeństwo w internecie, zbierane są opinie na temat internetowych trendów, młodzież dzieli się także swoimi doświadczenia w zakresie ich aktywności online. Przedstawiciele KoMIn-a angażowani są także w działania podejmowane w ramach PCPSI m.in.: udział w wydarzeniach ogólnopolskich i międzynarodowych, uczestniczenie w dyskusjach panelowych odbywających się w ramach konferencji DBI, prowadzenie stanowiska PCPSI na konferencji Digital Youth Forum. W spotkaniach kongresu organizowanych kilka razy w roku przez NASK biorą udział uczniowie oraz nauczyciele z około 10-ciu szkół z terenu całego kraju.
WYNIKI TURNIEJU SZACHOWEGO
„Szachy uczą życia. Uczą jak walczyć, jak iść na kompromis, jak się wycofać, by potem ruszyć do ataku. To królewska gra."
Frank Marshall
Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi – ćwiczy pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, ale też rozwija wyobraźnię przestrzenną. A co więcej wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową oraz rozbudza twórcze zdolności. Efekty widać już we wczesnej edukacji dziecka. Objawia się to umiejętnością koncentracji nad zagadnieniem, łatwością zapamiętania szczegółów czy szybkością w dotarciu do prawidłowego rozwiązania problemu.
10 marca odbył się w naszej szkole Turniej Szachowy. A oto i jego zwycięzcy:
I miejsce - Bartosz Czerwiński - 7 klasa SP w Turzu
II miejsce - Michał Tymiński - 2A gimnazjum w Poświętnem
III miejsce – Bartosz Elsner - 1 klasa SP w Poświętnem
Gratulujemy!
I przypominamy jeszcze jeden cytat:
"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni."
Paul Morphy
PALMY ZROBIONE PRZEZ UCZNIÓW ZERÓWEK
Niedziela Palmowa, podczas której w kościele święcimy palmy jest sygnałem, że Wielkanoc tuż tuż. Niedługo będziemy robić pisanki, wcześniej jednak uczniowie zerówek zmierzyli z innym zadaniem....samodzielnym zrobieniem palm wielkanocnych. Oczywiście możemy kupić gotowe, ale czy te zrobione przez naszych „zerówiaków” nie wyglądają pięknie?
MARATON UŚMIECHU 2018
„Maraton Uśmiechu” to impreza wyczekiwana przez naszych szkolnych kabareciarzy. Do tej pory talenty komediowe prezentowali gimnazjaliści. W tym roku do zabawy dołączyli również uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, klasy: 6a i 6b.
Występy oceniało jury w składzie: Pan Dyrektor - Grzegorz Michalczyk, pani Agnieszka Pasieczna, pani Ola Budna i pani Sylwia Wierzbicka.
W tym roku na podium znaleźli się:
klasa 6a - zajmując I miejsce
klasa 3a - zajmując II miejsce
oraz klasy: 2b i kl. 6b – zdobywając ex aequo III miejsce
Za wyjątkową grę aktorską wyróżniona została Zosia Wieczorek z klasy 6a.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
WIOSNA,WIOSNA, ACH TO TY!
"Z tą wiosną, proszę państwa,
To jednak mała draka:
Niby trawka tu-ówdzie wyprysła,
Przysłała na zwiady ptaka,
No tak, niby to przyszła,
Ale na razie
Byle jaka".
/Hanna Łochocka/
20 marca o godzinie 17:15 rozpoczęła się astronomiczna wiosna! Nie zawsze pokrywa się ona z wiosną kalendarzową. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to z kolei zawsze 21 marca. Astronomiczna wiosna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego. Z każdą kolejną dobą dzień jest dłuższy, a noc krótsza
. W nocy z 24.03 na 25.03 zostaną przestawione zegarki o godzinę do przodu, a więc noc będzie dla nas trwać o godzinę krócej
.
Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie klas V-VII szkoły podstawowej zamienili się rolami z nauczycielami na cztery pierwsze lekcje. Także pracownicy administracji i obsługi szkoły mieli swoich dublerów.
KONKURS PLASTYCZNY
KONKURS
„SYMBOL ŚWIĄT WIELKANOCNYCH”
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie na kategorię; praca plastyczna o dowolnej technice i formacie (mile widziana pomoc rodziców)
Regulamin konkursu
I. CELE
- przybliżenie i zwrócenie uwagi uczniom historii i tradycji Świątecznych
- rozbudzenie motywacji nad własnymi umiejętnościami
- doskonalenie zdolności artystycznych
- kształtowanie wrażliwości postrzegania
- Każdy uczeń wykonuje jedną pracę (dowolnie wybrany symbol kojarzony ze Świętami Wielkanocnymi)
- praca powinna być podpisana (imię i nazwisko ucznia oraz klasa)
III. Termin składania prac do 22 marca (do Marii Sobotki)
IV. Podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się po rozstrzygnięciu konkursu .
Organizator konkursu
Maria Sobotka
Archiwum Aktualności