BAL KARNAWAŁOWY 25.02.2020r.
"Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" w klasach I-III
Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, który jest skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych. Projekt realizowany jest przez kilka miesięcy (od 1.10.2019 do 30.04.2020) i składa się z trzech modułów: „Fikuśne lekturki spod chmurki”, „Zwierzęce lekturki spod chmurki” i „Polskie lekturki spod chmurki”.
7W każdym z tych modułów nauczyciel wybiera jedną spośród czterech zaproponowanych przez autora projektu lektur (z kanonu lektur dla klas I-III). A Po przeczytaniu lektury (w naszej szkole czytają nauczyciele, rodzice) uczniowie wykonają różne zadania.
13
WYCIECZKA ZERÓWEK DO MDK W WOŁOMINIE
W środę (29.01) nasze dwie zeróweczki razem ze swoimi wychowawcami wybrały się do MDK w Wołominie na opowieść muzyczną pt. „Alladyn. Baśń Tysiąca i jednej nocy”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie o Alladynie, złym Wezyrze i pięknej Księżniczce.
4Oparty na elementach orientalnych spektakl przybliżył dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu, a niezwykłe zdarzenia, dobre i złe duchy oraz cudowna lampa wprowadziła młodych widzów w zaczarowany świat bajki. Nastrój widowiska wzbogaciły barwne kostiumy i scenografia, ale istotne było również przesłanie, a mówiące o tym, że nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze, a chciwość nie popłaca.
VIII POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIE Z POEZJĄ"
28 stycznia 2020r. nasi uczniowie wzięli udział w konkursie "Spotkanie z poezją" i wspólnie z innymi uczniami powiatu promowali twórczość Jacka Cygana. Naszą szkołę reprezentowała Zosia Wieczorek śpiewając utwór "To nie ja byłam Ewą" , Norbert Socha, wykonujący "Zakazany owoc" i Adrian Socha z piosenką "Tkanina" znaną z serialu "Rodzina zastępcza". Nie było to łatwe zadanie, żeby wykonać covery piosenek, które w swoim repertuarze mają takie gwiazdy jak Seweryn Krajewski czy Edyta Górniak, ale nasi uczniowie poradzili sobie z tym wyzwaniem.
4VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją” poświęcony twórczości Jacka Cygana. zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, wspólnie ze Starostwem Powiatu Wołomińskiego, Burmistrzem Tłuszcza oraz Lokalną Grupą Działania „Równiny Wołomińskiej”. Honorowy patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego i Mazowiecki Kurator Oświaty.
Konkurs skierowany był do uczniów klas V-VIII z terenu powiatu wołomińskiego. Uczestnicy zmierzyli się w kategoriach: recytacja, teatr jednego aktora, miniatura teatralna oraz poezja śpiewana. Głównym celem konkursu było promowanie twórczości polskich poetów wśród dzieci i młodzieży z terenu naszego powiatu.
VIII POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD W URLACH
Uczennice naszej szkoły, Zosia i Julia, reprezentowały naszą szkołę podczas VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Niech kolęda w świat popłynie…", który odbył się 30 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Urlach. Tym razem bez podium, ale powód do dumy jest, bo obie nasze wokalistki zaśpiewały pięknie i godnie reprezentowały naszą szkołę. poza tym wykazały się nie lada odwagą, występując przed tak dużą publicznością. Dziewczynki 20 stycznia zajęły II i III miejsce podczas Gminnego Konkursu Kolęd.
1
LISTY Z PORTUGALII I WŁOCH
Doczekaliśmy się! Dotarły! Listy z partnerskiej szkoły z okolic Porto w Portugalii. Na początku grudnia wysłaliśmy 65 listów do uczniów klas V - IX ze szkoły, z którą nawiązaliśmy kontakt, w poniedziałek (27.01) dostaliśmy na nie odpowiedź. Czekaliśmy z niecierpliością na te listy, więc kiedy dotarły, ekscytacja sięgała zenitu! Teraz nasza kolej na odpowiedź. Wkrótce zabierzemy się do napisania i wysłania kolejnych listów.
27Nasza szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie wymiany korespondencji w języku angielskim. Swoją partnerską szkołę mają też dziewięciolatki i dziesięciolatki z klas trzecich i klasy czwartej. Kilkanaście dni temu uczniowie tych klas dostali listy od dzieci z Włoch, w tym tygodniu wysłaliśmy w odpowiedzi nasze listy.
3
"NIEWIDZIALNA WYSTAWA" I "STAR WARS 9"
Uczniowie klas IV-VII nie tyle obejrzeli, co zwiedzili „Niewidzialną Wystawę”, a tym samym przenieśli się w świat ciemności i przez godzinę obserwowali świat takim, jakim postrzegają go niewidomi. Wystawa była nie tylko podróżą w nieznany niewidzialny świat, ale również ważną lekcją empatii.
9Pod opieką niewidomych i niedowidzących przewodników odwiedzili specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Podczas zwiedzania, próbowali sobie poradzić w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu, mogli doświadczyć namiastki tego z czym na co dzień mierzą się osoby niewidome. Tym razem natomiast, to nie niewidomi potrzebowali pomocy osób widzących, ale zwiedzający nie mogli się bez ich pomocy obejść w świecie ciemności i to oni „widzieli” więcej niż reszta.
Oprócz części „niewidzialnej”, nasi uczniowie mogli skorzystać też z części „widzialnej” wystawy, gdzie poznali wiele pomysłowych udogodnień dla osób niewidzących, pozwalających np. rozpoznać banknoty czy kolor bluzki, a także pograć w gry dostosowane do tego rodzaju niepełnosprawności.
Chociaż wystawa dostarczyła wielu wrażeń, nie był to koniec wycieczki. Kolejnym punktem programu było kino. A film też nie byle jaki, bo „Star Wars 9”.
TURNIEJ WARCABOWY
Na przełomie grudnia i stycznia odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy. Po zaciętej, ale jednocześnie zdrowej rywalizacji, która odbywała się w duchu fair play, mamy takie oto wyniki:
I miejsce – Adrian Rek
II miejsce – Kacper Urbanowski
III miejsce – Kacper Sygulski
Gratulujemy!!!
FINAŁ LOTERII FANTOWEJ
Pieniądze zebrane podczas zorganizowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski loterii fantowej zostały zgodnie z obietnicą przekazane na cel charytatywny. Kwota 620, 00 zł została wpłacona na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" i będzie przeznaczona na leczenie i rehabilitację jej podopiecznego, Wojtusia Ratyńskiego, który urodził się z wrodzoną łamliwością kości.
31Loteria odbyła się 14 stycznia. Fanty zostały wykupione błyskawicznie, ledwo udało nam się zrobić parę zdjęć. Dziękujemy zarówno tym osobom, które przyniosły rzeczy przeznaczone na loterię, jak i tym, którzy wsparli ten szczytny cel, kupując los. Pięknie jest pomagać, a dobro wraca!
Zebranie z rodzicami 28.01.2019r. o godz.17:00
Zapraszamy Rodziców uczniów z klas 0-VIII na zebranie, które odbędzie się we wtorek 28.01.2019r. Rozpocznie się ono o godzinie 17:00 zebraniem ogólnym na korytarzu na II piętrze, a po nim spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.
"ZAELEKTRYZOWANI" Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE
Chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym. W piątek (24 stycznia 2019 r.) do naszej szkoły przyjechała z Lublina grupa animatorów „Zaelektryzowani”, która przybliżyła tajniki fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły.
„Fizyka wszędzie styka” taki był temat tych zajęć, a eksperymenty, które zostały przeprowadzone, przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym powtarzaniem zdania i śpiewaniem fragmentu piosenki.
6Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia różnych zjawisk przyrody. Panowie przekazali nam trudną wiedzę z fizyki i chemii z elementami humoru. Przede wszystkim zadbali o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Co ważne, uczestnicy pokazu zwrócili uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy samodzielnej próbie wykonywania doświadczeń, które można zrobić tylko w obecności nauczycieli lub rodziców lub tylko gdy oni na to pozwolą!
KONKURS KOLĘD W SZKOLE W WÓLCE DĄBROWICKIEJ
XI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek już za nami. Jak co roku organizował go Zespół Przedszkolno-Szkolny im. Jana Pawła II w Wólce Dąbrowickiej. Konkurs odbył się w poniedziałek 20.01 i podzielony był na trzy kategorie wiekowe: klasy 0 – II, III - V i VI - VIII. Komisja w składzie p. Maria Sobotka, p. Krzysztof Sokołowski, p. Artur Elsner oceniała występy uczestników, reprezentujących szkoły podstawowe naszej gminy.
6Nasze dzieci również brały w nim udział, co więcej nasi reprezentanci zostali zauważeni i nagrodzeni w każdej kategorii, w której wystąpili.
kl. 0 – II :II miejsce - Basia Skonieczna
Kl. III - V
Wyróżnienie- Julia Gawryś
kl. VI - VIII :
III miejsce – Zofia Wieczorek
Najmłodsi uczestnicy konkursu po swoich występach wzięli udział w warsztatach integracyjnych, podczas których dzieci robiły aniołki. Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się pod patronatem Wójta Gminy Poświętne, który osobiście wręczał nagrody razem z Jury i panią dyrektor, Nellą Kurek.
Gratulujemy!
7 MEDALI W CIĄGU JEDNEGO DNIA
24 stycznia odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Gminy Poświętne w Gimnastyce i Tenisie Stołowym. Turniej rozpoczął się uroczystym powitaniem sportowców przez panią dyrektor. Rozgrywki ruszyły – w sumie wzięło w nich udział około 50 osób (niektórzy próbowali sił w dwóch turniejach): 20 zawodników w turnieju tenisa stołowego i 30 w zawodach gimnastycznych (21 dziewczynek i 9 chłopców).
51Oprócz naszej reprezentacji wzięli w nich udział uczniowie ze szkół w Nowych Ręczajach, Turzu, Wólce Dąbrowickiej, Międzylesiu.
Uczestnicy zawodów gimnastycznych prezentowali wysoki poziom, precyzyjnie wykonując trudne figury.Zawodnicy tenisa stołowego również ambitnie walczyli. Przy trzech stołach toczyła się zacięta walka o każdą piłeczkę. Nie było straconych zagrań, a o zwycięstwach czasem decydowały szczegóły.
Po kilku godzinach tenisowe pojedynki i występy gimnastyczne dobiegły końca. Przyszła pora na ogłoszenie wyników. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc zawodnicy dostali medale i nagrody rzeczowe, które wręczyła pani wicedyrektor. Nasza reprezentacja zdobyła 7 medali. Oto wyniki:
TENIS STOŁOWY
Dziewczęta:
I miejsce Aleksandra Godlewska
III miejsce Ada Barszczewska
Chłopcy:
I miejsce Jakub Rawski
II miejsce Kamil Karcz
GIMNASTYKA
Dziewczęta:
III miejsce Natalia Tlaga
Chłopcy:
II miejsce Karol Stępień
III miejsce Jakub Rejmer
Dzień Babci i Dziadka w zerówkach
W środę 22 stycznia gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości – tym razem babcie i dziadków uczniów naszych zerówek. Zaproszeni goście zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie mogli wygodnie usiąść i obejrzeć występy swoich wnucząt. Nasi uczniowie z pomocą swoich wychowawców i pana od rytmiki przygotowali przedstawienie, wierszyki, piosenki układy taneczne. Swoimi występami dzieci podziękowały swoim babciom i dziadkom za miłość, wyrozumiałość i cierpliwość. Po występie aktorzy wręczyli swoim gościom upominki. Babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez rodziców, którzy również zadbali o oprawę tego wyjątkowego dnia.
2612
Nasze nowe wyposażenie sali gimnastycznej
Są! Mamy je! Długo wyczekiwane, idealne dla naszej sali gimnastycznej... Bramki asekuracyjne z materacy o wymiarach 2x3m do piłki ręcznej i halowej piłki nożnej. Serdecznie dziękujemy rodzicom zaangażowanym w pozyskanie nowego wyposażenia naszej sali, z przewodniczącym Rady Rodziców na czele.
Dyplom za udział w akcji charytatywnej
WYCIECZKA KLASY SIÓDMEJ DO SĄDU
21 stycznia klasa siódma naszej szkoły, kilkoro uczniów z klas ósmych oraz klasa 7 ze Szkoły Podstawowej w Turzu pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Wołominie oraz Komisariatu Policji w Wołominie w ramach projektu "Lekcje prawa w sądzie" Głównym celem wyjazdu było upowszechnianie oraz promowanie praw i wolności, które podnoszą wiedzę i świadomość prawną oraz umiejętności korzystania z prawa w codziennym życiu, a także zwiększenie zainteresowania uczniów wiedzą na temat praw człowieka we współczesnym świecie, propagowanie pozytywnego wizerunku wymiaru sprawiedliwości. Uczniowie mogli poznać pracę sędziego, prokuratora oraz policjanta. Mogli również usiąść na miejscu sędziego w sali rozpraw i poczuć przez chwilę klimat rozprawy sądowej.
12Następnie spacerkiem przeszliśmy do Komisariatu Policji, gdzie pani policjantka opowiadała o urokach i nieco gorszych stronach zawodu policjanta.
Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich. Pani przewodniczka opowiedziała nam o życiu Zofii Nałkowskiej i jej rodziny z czasów kiedy mieszkali w domu w Wołominie. Mogliśmy zobaczyć pokoje, w których mieszkała rodzina oraz pamiątki, jakie po nich pozostały. Furorę zrobił mały flakonik po perfumach Coco Chanel.
Na zakończenie udaliśmy się do pobliskiej restauracji, ponieważ byliśmy już bardzo głodni. To był udany dzień!
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH I-III
Jak co roku w naszej szkole zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na 21 stycznia uczniowie klas I-III zaprosili do szkoły swoje kochane babcie i dziadków i przygotowali dla nich program artystyczny, odegrali scenki, recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i tańczyli. Niejednej babci i niejednemu dziadkowi zapewne łezka się zakręciła w oku. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i upominki. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców naszych uczniów.
41
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W KLEMBOWIE
Niedawno pisaliśmy o sukcesie naszych uczniów z klas VII-VIII, którzy zajęli czołowe miejsca w Mistrzostwach Rejonu Wołomin w tenisie stołowym, które odbyły się w naszej szkole. Sukces również odnieśli zawodnicy startujący w turnieju tego samego szczebla, ale rozgrywanym w Klembowie w kategorii: dzieci (klasa VI i młodsi). Chłopcy zajęli drugie miejsce, a dziewczynki pierwsze. Gratulujemy!!!
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
We wtorek i środę (14.01-15.01) uczniowie klas IV – VIII oraz nauczyciele uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez trenerkę z Polskiego Centrum Profilaktyki. Tematy zajęć były dostosowane do potrzeb uczestników z poszczególnych grup wiekowych.
4Zajęcia z dziećmi z klas IV -V miały na celu przygotowanie uczniów do bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów internetowych. Uczniowie klas VI-VIII uczyli się jak radzić ze swoimi emocjami, lękami, depresją, zachowaniami autodestrukcyjnymi, a także jak wypracować w sobie techniki, które służą wzmocnieniu pewności siebie. Kadra pedagogiczna uczyła się między innymi tego jak rozpoznać depresję u dzieci i jak wspierać uczniów. Warsztaty profilaktyczne zostały sfinansowane przez Gminną Komisję ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
JASEŁKA W SZKOLE W OSTRÓWKU
15 stycznia przedstawiciele naszej szkoły obejrzeli Jasełka, wystawione przez młodych aktorów z Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku. W wyjeździe uczestniczyli pierwszoklasiści i kilkoro uczniów z klas starszych oraz opiekunowie. Przedstawienie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, w którym nasi uczniowie też mieli swój udział, bo zaśpiewali pastorałkę. Dzieci ze szkoły w Ostrówku przygotowały poczęstunek, my również przywieźliśmy słodką niespodziankę. Kolejną atrakcją były zabawy integracyjne. Dziękujemy za spotkanie i wspólnie spędzony czas.
10
Archiwum Aktualności