W ramach akcji ‘Pola Nadziei” zasadziliśmy w zeszłym tygodniu cebulki żonkili w naszym szkolnym ogrodzie.W tym roku ze względu na sytuacją epidemiczną miało to miejsce w mniejszym gronie, ale wiemy, że wszyscy nam kibicowali i duchowo się z nami łączyli, wspierając akcję (w dalszym ciągu zachęcamy do zakupu cebulek żonkili) Wiosną wyrastają z nich kwiaty, tworząc żółte „dywany” – czyli właśnie kwitnące Pola Nadziei.
Żonkile są symbolem nadziei dla ludzi chorych na chorobę nowotworową i dla ich bliskich. Cebulki tych kwiatów przez jesień i zimę nabierają siły by rozkwitnąć na wiosnę przebijając się przez twardą ziemię. Ich wola życia jest metaforą walki z chorobą nowotworową. Siła żonkili daje nadzieję na kolejną wiosnę, a kwitnące kwiaty przypominają o ludziach cierpiących i o towarzyszeniu im w trudnym okresie choroby i odchodzenia.
„Pola nadziei” – symbol zwycięstwa altruizmu, symbol jedności z osobami chorymi i wsparcie dla hospicjum. Dzięki tym kwiatom możemy nieść nadzieję w naszej trudnej codzienności. Dzięki żonkilowi – międzynarodowemu symbolowi nadziei, osoby dorosłe, dzieci i młodzież w sposób przystępny mogą dowiedzieć się o tym co jest trudną, ale nieodłączną częścią życia: o chorobie, przemijaniu, stracie, ale także o nadziei i radości jaką może wnieść w tych chwilach człowiek, wrażliwy i otwarty na los drugiego człowieka.