Kolejne zadania w Mega Misji wykonane. Tym razem Dzielni poszukiwacze informacji pomogli Julce i Kubie ustalić miejsce wyjazdu na ferie zimowe: Islandia czy Sycylia. Pomogli bliźniakom w organizacji tej ekscytującej wyprawy. Dzięki tej misji uczniowie dowiedzieli się gdzie można wyszukać informacje i w jaki sposób je wykorzystać. Zajęcia były bardzo ekscytujące i bardzo ciekawe dla uczniów. Uczniowie na koniec sami podjęli decyzję, dokąd woleliby wyjechać. Okazało się, że większość uczniów wolałaby wyjechać na Sycylię, gdyż jest tam ciepło.
KOLEJNY ETAP MEGAMISJI
- 1
ŚWIETLICA SZKOLNA: KONKURS
Zapraszamy wszystkich świetliczan do wzięcia udziału w konkursie „JESIENNY SPACER PO ULUBIONYCH MIEJSCACH W OKOLICY”, w którym są różne kategorie do wyboru;
a) fotografia (wykonanie albumu z informacją) lub
b) praca plastyczna o dowolnym formacie i technice
c) opowiadanie (zawierające historię, legendy z mojego regionu).
Termin składania prac do 05 listopada (do świetlicy szkolnej).
Regulamin konkursu na stronie szkoły w zakładce Świetlica.
GRAMY ZMYSŁAMI - ŚCIEŻKA SENSORYCZNA GRUPY 0A
W ramach projektu "Gramy zmysłami" klasa 0a wykonała pierwsze zadanie jakim jest jesienna ścieżka sensoryczna. Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, a ta jest potrzebna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Chodzenie po takiej ścieżce rozwija: motorykę dużą, równowagę i koordynację ruchową, stymuluje receptory znajdujące się w stopach, a co najważniejsze pozwala dziecku rozwinąć wyobrażnię dotykową.
11
KOCERT MUZYKÓW FILHARMONII NARODOWEJ
Kraina wyobraźni to miejsce, w którym może zdarzyć się wszystko! O tym wiedzą już uczniowie zerówek i grup przedszkolnych, którzy wysłuchali koncertu w wykonaniu muzyków Filharmonii Narodowej, podczas któregorośliny i zwierzęta, w magiczny sposób przemówiły do słuchaczy różnymi głosami.
19Dzieci miały okazję się przekonać, co się stanie, kiedy pewien fryzjer spotka się z lwem, buraczek posprzecza się z chrzanem, a żuraw przeprowadzi interesującą rozmowę z czaplą. To nie wszystko! Pewien zegarmistrz – Pan Wahadło, w swojej pracowni wysłuchał próśb zegarów i zrobił wszystko, żeby je naprawić. Czy mu się to udało? O to trzeba już zapytać dzieci, które wysłuchały tych i wielu innych niezwykłych opowieści za sprawą śpiewaków, którym towarzyszyły dźwięki fortepianu.
Już od czwartku w naszej szkole …
Kochani,
już kolejny raz dołączamy do akcji charytatywnej ”Pola Nadziei”. Głównym celem tej akcji jest sprzedaż cebulek żonkili, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na Domowe Hospicjum Księzy Marianów przy ul. Tykocińskiej w Warszawie. Hospicjum pomaga nieuleczalnie chorym i ich rodzinom, a także opłakującym stratę bliskich. Posadzone cebulki na wiosnę rozkwitną pięknymi żonkilami, które zwrócą nam wszystkim uwagę na ideę opieki hospicyjnej, dzięki której podopieczni Hospicjum otrzymują nie tylko opiekę medyczną, ale również mają zaspokajane potrzeby bycia z drugim człowiekiem, bliskości i rozmowy z nim.
Dlaczego sadzimy akurat żonkile? Ze względu na symbolikę tego kwiatu. Żonkil w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie - odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli” W. Kopalińskiego, żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie- stałą metamorfozę. W ramach naszej akcji nadzieja uzewnętrznia się w cebulkach żonkili, które po zasadzeniu kwitną nie tylko w ogrodach i na rabatach, ale również w sercach tych, którzy je posadzili oraz tych, którzy z tego daru będą korzystać.
Cebulki żonkili będą w oznaczonych pojemnikach przed wejściem do szkoły.
Koszt jednej cebulki – 3 zł
Samorząd Uczniowski
Szkolny Klub Wolontariatu
BEZPŁATNE TELEFONY POMOCOWE
DZIEŃ INNY NIŻ WSZYSTKIE!
MEGA MISJA KLASY DRUGIEJ
Klasa 2 rozpoczęła zajęcia z Mega Misji. Na pierwszych zajęciach pracowali nad „Bałaganem w Encyklopedii Internetowej”. Omówili też zasady tej misji. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem tym, co działo się podczas tych zajęć. Byli aktywni, chętnie wypowiadali się i wykonywali poszczególne zadania.
DWUDNIOWA WYCIECZKA DO TORUNIA
Klasy 3 i I kilkoro dzieci z klasy 6 wybrały się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Po drodze odwiedziliśmy Ciechocinek gdzie był spacer po Parku Zdrojowym. Kolejny przystanek to Fort IV, gdzie w prukich koszarach wojskowych mieliśmy noclegi. Jak koszary to i musztra, zawody, zabawa w podchody, zwiedzanie twierdzy z pochodniami strzelanie z łuku. Toruń to oczywiście warsztaty piernikowe,Dom Legend, Planetarium, wizyta w domu Mikołaja Kopernika spacer z przewodnikiem po pięknej toruńskiej starówce. Na koniec pyszny obiadek i powrót do domu.
39
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021
Życzenia od Samorządu Uczniowskiego:
Oraz życzenia od Rady Rodziców:
Dziękujemy za wszystkie życzenia.
14.10 DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu będą się odbywały jedynie zajęcia opiekuńcze z nauczycielem dyżurującym w godz. 7.30 - 15.30.
MATEUSZ ZAJĄŁ TRZECIE MIEJSCE
Mateusz zdobył 3 miejsce w grupie wiekowej do 12 lat w V Mistrzostwach Powiatu Sokołowskiego.
PRZYGODY GANGU SWOJAKÓW
Nasza zeróweczka 0B zakwalifikowała się do Programu Edukacyjnego "Szkolne Przygody Gangu Swojakow" który ma na celu pomóc nauczycielom i rodzicom pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody, zachęcić do oderwania od ekranu i zainteresowania się naturą. Już dzisiaj otrzymaliśmy 6 maskotek, 3 egzemplarze książek, "Dzienniki Troskliwego Odkrywcy" z 12 zadaniami związanymi ze spędzaniem wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz zestaw naklejek. Poza tym mamy możliwość skorzystania z scenariuszy zajęć, animacji o zwierzętach objętych ochroną, podcastów z faktami o zagrożonych gatunkach.
NASI UCZNIOWIE STARTOWALI W "BIEGU PO ZDROWIE"
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
6 października 2021r. klasy 4-6 obchodziły (spóźniony o kilka dni) Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie na lekcjach matematyki zmagali się z tabliczką mnożenia w różnych formach: próbowali swoich sił w egzaminie online na czas, obliczali działania na specjalnych karteczkach, odpytywali się nawzajem. Była rywalizacja, dużo emocji, ale najwięcej było radości, uśmiechu i zabawy.
19Pamiętajmy, że:
„Tabliczka mnożenia jest ważna!”
„Tabliczka mnożenia jest potrzebna!”
„ Tabliczka mnożenia jest fajna!”
WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
6.10 w naszej szkole odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 10 uczniów z klas 4- 8. Oddano 140 głosów, wszystkie były ważne. Przewodniczącą Zarządu została Natalia Mucha, zastępcami Daria Rychta i Aleksandra Bombik, sekretarzem Natalia Tlaga, skarbnikiem Błażej Nowosiński.
Gratulujemy i życzymy udanej współpracy.
3
KL. 1B Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE
5 października dzieci z klasy I B w ramach projektu "Ale czytam!" odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym miejscem, przeglądały książki znajdujące się na półkach, poznały zasady wypożyczania książek, zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Głównym punktem pobytu była pogadanka na temat baśni "Kopciuszek". Dzieci rozwiązywały zagadki, układały obrazkowe puzzle oraz wcieliły się w rolę Kopciuszka rozddzielając ziarna i ziarenka. Lekcja biblioteczna była wspaniała!
12
NAJMŁODSI TEŻ POMAGAJĄ ZWIERZĘTOM
Przedszkolaki z grupy ,,Biedronki" też włączyły się w pomoc zwierzakom z Warszawskiego ZOO przekazując żołędzie i orzechy.
4
PRZEDSTAWIENIE DLA NAJMŁODSZYCH
Przedszkolaki i uczniowie zerówek mieli okazję obejrzeć przedstawienie Teatru Złoty Dukat „O dobrym wychowaniu”. Sztuka, którą dzieci zobaczyły przypomniała widzom, czym jest dobre wychowanie, jak brzmią ważne i magiczne słowa i podpowiedziała, jak postępować, by wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.
2627
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta.
(Immanuel Kant)4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten ustanowiono w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji. Rozpoczyna on Światowy Tydzień Zwierząt, podczas którego prowadzone są akcje mające wpłynąć na świadomość ludzi w kontekście relacji ze zwierzętami. W Polsce Światowy Dzień Zwierząt obchodzimy od 1993 r.
Podczas wydarzeń organizowanych z tej okazji zwraca się uwagę społeczeństwa na wiele aspektów dotyczących życia zwierząt, m. in. los bezdomnych zwierząt oraz ich traktowanie, warunki bytowe w schroniskach, dbałość o sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.
My również pamiętamy o naszych braciach mniejszych - naszych kochanych zwierzakach. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do akcji „Zbieramy żołędzie i orzechy dla zwierząt z Warszawskiego ZOO”. Dzisiaj (4.10) żołędzie i orzechy spakowaliśmy (dzielnie pomagali, segregowali uczniowie z kl. I ) i zawieźliśmy do Hufca ZHP Wołomin, stamtąd trafią do zwierząt z Warszawskiego ZOO oraz z Rezerwatu „ Grabicz”.
Ilość zebranych darów dla zwierząt:
żołędzie - 32 kg,
orzechy włoskie - 6,5 kg.Opiekunowie Samorządu Szkolnego
Opiekunowie Wolontariatu
CZAS DECYZJI
5.10 w naszej szkole odbędą się odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu będą brać uczniowie klas IV -VIII.
WYCIECZKA DO KRAKOWA
W dniach 1.10 - 3.10 uczniowie z klas 5- 8 byli na wycieczce w Krakowie. Pierwszego dnia najważniejszym punktem programu była ENERGYLANDIA. Największym powodzeniem cieszyła się Zadra i Hyperion. Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie Krakowa. Po śniadaniu uczestnicy wycieczki zwiedzali z przewodnikiem Stare Miasto i Wzgórze Wawelskie, zaś po obiedzie Kopiec Kościuszki i Kazimierz. W trzecim dniu uczniowie zwiedzali zamek w Chęcinach i po obiedzie w chęcińskiej Karczmie wyjechali w drogę powrotną do domu. Wiosną zapewne wrócimy jeszcze w te same miejsca.
24
Archiwum Aktualności