Zaproszamy wszystkich chętnych powyżej 25.roku życia na szkolenie "Ja w Internecie", które odbędzie się naszej szkole w dniach 25-26-27.11.2019 w godz. 15.00-19.00.
Zapisy w sekretaraicie szkoły (nr tel. 25 75 203 63
Zaproszamy wszystkich chętnych powyżej 25.roku życia na szkolenie "Ja w Internecie", które odbędzie się naszej szkole w dniach 25-26-27.11.2019 w godz. 15.00-19.00.
Zapisy w sekretaraicie szkoły (nr tel. 25 75 203 63
Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Stop hejtowi w sieci” zorganizowanej przez Fundację Orange #jestnaswięcej”, żeby przeciwstawić się hejtowi i pokazać, że ludzi myślących podobnie jest więcej.
Jak wynika z badania EU Kids Online 2018, co trzeci nastolatek spotyka się w sieci z nienawistnymi lub poniżającymi treściami kierowanymi do innych internautów. My nie chcemy, żeby tak było.
Na znak sprzeciwu wobec hejtu w sieci uczniowie wszystkich klas naszej szkoły otrzymali i założyli pomarańczowe sznurówki, które przekazała nam Fundacja Orange.
Klasy IV – VIII uczciły 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnym śpiewaniem piosenek żołnierskich. Pieśń patriotyczna jest jednym z fundamentów trwania narodu, jego tożsamości i patriotyzmu, anonimowym bohaterem, którego roli zwykle sobie nie uświadamiamy. Niejednokrotnie była manifestem wolności, impulsem do walki z wrogiem; towarzyszyła w chwilach radosnych, ale także w momentach dramatycznych jako krzepiący na duchu i kojący ból pocieszyciel.
Każda klasa przygotowała jedną pieśń. Kl.IV zaśpiewała „Legiony”, klasa VA – „Marsz Pierwszej Kadrowej”, kl.VB – „Wojenko , wojenko”, kl.VI – „Rozkwitały pąki białych róż”, kl. VII – „Przybyli ułani pod okienko”, kl.VIIIA – „O mój rozmarynie”, a kl.VIIIB - „Szara piechota”.
Wysłuchaliśmy również krótkiej historii tych utworów. Wszystko to w klimatycznym półmroku, przy blasku świec. Było pięknie, wzruszająco, a na koniec radośnie, bo po apelu wszyscy udali się na szkolny plac na ognisko. Tam już czekali rodzice, którzy pilnowali, by kiełbaski się nie przypaliły.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, więc tego dnia wspólnie ze szkołami z całej Polski, które włączyły się w akcję „Śniadanie daje moc”, klasy 0-III przygotowały zdrowy posiłek.
Poniżej zdjęcia ze śniadania klas 0A i 0B:
Nasi uczniowie samodzielnie zrobili zdrowe, pyszne i kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe, szaszłyki owocowe i inne cudeńka. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków. Nauczyciele przeprowadzali pogadanki na temat roli śniadania.
Śniadania przygotowane przez dzieci nie tylko były smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Okazało się, że dzieci lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki i sałatki wykonane własnoręcznie. Chyba nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.
Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania.
Klasy IA i IB:
Klasa IIB:
Klasy IIA i IIIB:
I śniadanie klasy IIIA:
W obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyli się również rodzice. To właśnie z ich inicjatywy zawisła na budynku naszej szkoły ogromna biało-czerwona flaga. Została ona zakupiona ze środków Funduszu Rady Rodziców, a zamontowana przez niezwykle odważnego tatę Emilki, pana Mariusza Chodarę. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Pozostaje nam tylko sparafrazować słowa piosenki Urszuli Sipińskiej „Cudownych rodziców mamy”. Dziękujemy!
Każdy będzie mógł zobaczyć flagę osobiście, bo część jutrzejszych (10.11) Gminnych Obchodów Święta Niepodległości będzie odbywać się w szkole. Po mszy świętej nastąpi przemarsz z flagą do naszej szkoły (godz.13:00), gdzie o godzinie 14:00 rozpocznie się koncert grupy muzycznej „Bez nazwy”. Podczas koncertu wystąpią też laureaci Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej. O godzinie 16:00 odbędzie się degustacja dań regionalnych, którymi będą częstować gospodynie i gospodarze z czterech Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy.
"Jeszcze Polska nie zginęła..." - cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego zostały zaśpiewane w naszej szkole przez uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły dokładnie o godzinie 11.11. Wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu” tak jak i w 19 tysięcy innych polskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w kraju i za granicą.
Było uroczyście i wzruszająco. Dziękujemy.
30 i 31 października nasi szkolni piłkarze i piłkarki wzięli udział w tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Jest to już dwudziesta edycja rozgrywki, w których w przeszłości grało ponad 50 reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych.
Nasze drużyny wystartowały w etapie powiatowym w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2010 i młodsi oraz rocznik 2008 i młodsi . Mecze zostały rozegrane na Stadionie Miejskim w Ząbkach, a naszymi przeciwnikami były drużyny ze szkół z powiatu wołomińskiego, dla starszej drużyny były to szkoły: Sportowa Szkoła nr 5 w Wołominie, Zespół Szkół w Duczkach i Szkoła Podstawowa w Woli Rasztowskiej. Rocznik 2008 zmierzył się z drużynami ze szkół w Markach, Duczkach i Woli Raszkowskiej. Nie udało nam się awansować do wojewódzkiego etapu, ale za to zdobyliśmy cenne doświadczenie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, uchwyconych obiektywem przez naszą fotoreporterkę, p.Katarzynę Śmigowską.
7 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody Święta Niepodległości podzielone były na dwie części: apel dla klas 0-III oraz dla klas IV-VIII. Część artystyczną dla klas młodszych przygotowała kl.IIIA razem ze swoją wychowawczynią. Uczniowie przypomnieli historię 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, aż po wyzwolenie. Uczniowie wcielali się w role poznających historię dzieci, ale również w zaborców, przedstawicieli różnych zawodów, np. żołnierza, nauczyciela czy księdza, a także w postaci historyczne, takie jak marszałek Józef Piłsudski. Ważne dla obywateli wieści wykrzykiwał gazeciarz.
Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, takimi jak np.„Ułani”, „Legiony” czy „Co to jest niepodległość?”. W przygotowaniu apelu pomogła również klasa 0b – Jaś pięknie wyrecytował wiersz „Kto ty jesteś? Polak mały”. Na koniec klasy IIIA i 0B wspólnie zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polakami”. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych uczniów, było wystrzelenie konfetti w narodowych barwach. Po apelu uczniowie klas 0-III udali się na szkolny plac na ognisko. Tam już czekali rodzice, którzy pilnowali, by kiełbaski się nie przypaliły. A starsi zaczęli swoją część artystyczną.
Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych (w tym również nasza szkoła) zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu”, która polega ona na tym, że uczniowie i nauczyciele w piątek 8 listopada wspólnie, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewają cztery zwrotki hymnu narodowego. Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.
12 listopada 2019
ZEBRANIE Z RODZICAMI
I DZIEŃ OTWARTY
(w godz. 16.00-18.30)
Zebrania z wychowawcami:
Godz. 16.00 – kl.0b, 1b, 2b, 3b
Godz. 17.00 – kl. 4-8
Godz. 17.30 – kl.0a, 1a, 2a, 3a
SALE:
KL. 0a i 0b – sala 103
Kl. 1a i 1b – sala 106
Kl. 2a i 2b – sala 104
Kl. 3a i 3b – sala 105
Kl. 4 – sala 203
Kl. 5a – sala 113
Kl. 5b – sala 214
Kl. 6 – sala 205
Kl. 7 – sala 204
Kl. 8a – sala 206
Kl. 8b – sala 202
Regulamin w zakładce Sport. Zachęcamy do zapoznania się z nim.
„ULUBIONE MIEJSCA W MOJEJ OKOLICY PODCZAS JESIENNEGO SPACERU”
Zapraszamy wszystkich uczniów ze świetlicy do wzięcia udziału w konkursie na kategorię;
1. Praca plastyczna o dowolnej technice i dowolnym formacie
2. Fotografia
3. Wiersz lub opowiadanie
Regulamin w zakładce ŚWIETLICA
TERMIN ODDAWANIA PRAC: 8 LISTOPADA
KONKURS FOTOGRAFICZNY "PIĘKNO PRZEMIJANIA"
Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w organizowanym przez Szkołę Podstawową w Leśniakowiźnie Konkursie Fotograficznym "Piękno przemijania".
TERMIN ODDAWANIA PRAC: 8 LISTOPADA
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI
Zachęcamy uczniów klas IV-VI i VII-VIII do udziału w konkursie literackim, w którym trzeba napisać opowiadanie fanfiction dowolne pod względem gatunkowym, a które będzie realizować jeden z wyznaczonych motywów:
• apokalipsa,
• podróż.
TERMIN ODDAWANIA PRAC: 17 LISTOPADA
KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS O - VIII
„ MÓJ MIŚ - PRZYTULANKA”
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Pluszowego Misia serdecznie zapraszamy chętnych uczniów klas 0-VIII do udziału w konkursie plastycznym „MÓJ MIŚ - PRZYTULANKA”. Od 2002 roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.
Regulamin w zakładce BIBLIOTEKA.
TERMIN ODDAWANIA PRAC: 20 LISTOPADA
W tym roku szkolny zostały w naszej szkole przeprowadzone dwie próbne ewakuacje, pierwsza 22.10, druga 28.10.Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami i innymi pracownikami szkoły przeszli drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki – szkolnego parkingu. Obie ewakuacje przebiegły sprawnie i bez paniki. W ewakuacji uczestniczyły jednostki Straży Pożarnej: PSP Wołomin i OSP Poświętne.
W poniedziałek 28.10 gościliśmy w naszej szkole p. Marię Ludwiniak, poetkę, emerytowaną nauczycielkę i niezwykle ciepłą osobę. Pani Maria opowiadała o swoich wspomnieniach z czasów wojny, która wybuchła, kiedy ona powinna zaczynać klasę piątą.
Pani Ludwiniak podzieliła się również swoimi wspomnieniami z czasów Powstania Warszawskiego. Do stolicy przywiozła ją mama, by 16 letnia wtedy Marysia, nauczyła się szyć. 3-4 miesiące później wybuchło powstanie, a p. Maria została w pochłoniętymi walkami mieście, z dala od rodziców, w letniej sukience... Chociaż p. Maria opowiadała o niełatwych rzeczach, takich jak wojna, Katyń - nasi uczniowie słuchali jak zaczarowani.
Podczas spotkania usłyszeliśmy również o przedwojennym wychowaniu patriotycznym, ale również o naszym patronie Stanisławie Lechu i jego żonie.
Wszystkie opowieści, p. Maria przeplatała swoimi wierszami. Było to piękne i wzruszające spotkanie.
Pani Maria stwierdziła po jego zakończeniu, że „mamy wspaniałe dzieci”. Dumni byliśmy z naszych uczniów, że tak uważnie słuchali i chętnie zadawali pytania.
Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Szkoła Pamięta", idealnie również wpisało się w projekt, który realizowaliśmy w październiku „BohaterON w Twojej szkole”.
Nasza szkoła od lat opiekuje się grobami osób związanych z historią naszej szkoły i okolicy, a które znajdują się na cmentarzu parafialnym w Poświętnem. Tak też było i w tym roku. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczyciela uporządkowali i przyozdobili grób poległych w czasie wojny lotników, nagrobek synka patrona naszej szkoły - Januszka, grób p. Ewy Sobczak, która była dyrektorką szkoły oraz grobowiec oficera napoleońskiego i posła na Sejm - Adama Prota Lelewela.
W roku 11 tys. szkół przyłączyło się do akcji MEN „Szkoła pamięta” , której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Zainteresowanych konkursem prosimy o składanie swoich prac do p. Iwony Góreckiej.
Zachęcamy uczniów klas IV-VI i VII-VIII do udziału w konkursie literackim, w którym trzeba napisać opowiadanie fanfiction dowolne pod względem gatunkowym, a które będzie realizować jeden z wyznaczonych motywów:
• apokalipsa,
• podróż.
Prace składamy do p. Piotra Majszyka.
Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. Uroczystość pasowania na uczniów dla 36 dzieci z dwóch klas pierwszych odbyła się w piątek, 25 października, na sali gimnastycznej. W ten niezwykle ważny dzień, wszyscy odświętnie ubrani i bardzo przejęci prezentowali swoje umiejętności artystyczne. Starsi koledzy i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego, Ola i Kacper, a także Patrycja i Emilka z kl. Vb wcielili się w prowadzących i poddali różnym próbom naszych "pierwszaków", którzy musieli wykazać się wiedzą o znakach drogowych, zwrotach grzecznościowych czy wiadomościami na temat ojczyzny. O nagłośnienie podczas występów dzieci zatroszczyli się Kamil Karcz i Jakub Rawski, a Maciej Żołek akompaniował na bębenku.
Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę w obecności pocztu sztandarowego szkoły i uczestniczyli w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. A później przyszedł czas na prezenty od Pana Wójta, od Pani Dyrektor i Wicedyrektor oraz od Rady Rodziców.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy i goście zostali zaproszeni na przepyszny tort. Następnie klasa IB udała się do sali na przygotowany przez rodziców poczęstunek, a klasa IA na piknik.
Kurs "Rodzic w Internecie" odbędzie się w naszej szkole w dniach 13-15.11. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły - osobiście lub telefonicznie ( 25 75 203 63 ).
Wraz z końcem października kończy się również projekt edukacyjny „BohaterON w Twojej szkole”. Podczas lekcji historii uczniowie dowiedzieli się najważniejszych informacji o Powstaniu Warszawskim, obejrzeli zdjęcia, fotografie, krótki film (kl.VIII), przeczytali komiks, robili karty pracy. Podczas wspomnianych lekcji rozmawiali o historii powstania, trudnych decyzjach oraz o losach powstańców. Poznali również takie ciekawostki jak np. fakt, że w Powstaniu walczył również Nigeryjczyk, a także dowiedzieli się jak działała poczta podczas Powstania i czym żywili się Powstańcy. Następnie przygotowani przez p. Jastrzębską ósmoklasiści udali się do klas I-III, by z młodszymi kolegami i koleżankami porozmawiać o Powstaniu Warszawskim i przekazać im to, czego się sami nauczyli.
Na lekcjach wychowawczych (kl.IV – VIII) lub podczas zajęć plastyki (kl. I -III) uczniowie wykonywali kartki, a następnie je wypisali. Zawierały one słowa podziękowania, podziwu, wyrazu szacunku oraz pozdrowienia dla żyjących Bohaterów, którzy w roku 1944 bronili naszej stolicy. Odzew na akcję robienia kartek dla Powstańców był bardzo duży. Powstało wiele pięknych kartek i laurek. Będą one w tym tygodniu wysłane do fundacji Rosa, która je dostarczy bezpośrednio adresatom. Mamy nadzieję, że słowa napisane przez uczniów naszej szkoły wywołają niejedno wzruszenie i sprawią, że kolejny raz ludzie, którzy walczyli o wolność ojczyzny, poczują się jak wielcy bohaterowie, bo nimi są.
Jeśli ktoś nie oddał jeszcze swojej kartki, a chciałby ją wysłać, to prosimy o dostarczenie jej do szkoły do wtorku 29.10. Można przekazać ją swojemu wychowawcy lub wychowawczyniom klas ósmych, które czuwają nad realizacją projektu. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję, wychowawcom i nauczycielom plastyki w klasach młodszych za przygotowanie kartek razem ze swoimi uczniami.
31.10.2019r. jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Dzieciom, które przyjdą wtedy do szkoły zostanie zapewniona opieka w świetlicy szkolnej w godzinach 7:30 - 16:30.
Powered by aSc EduPage