• Drugi Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Poświętne

• W środę 5 czerwca odbył się drugi turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Poświętne, który przyciągnął zdolnych sportowych z całej gminy. Po inauguracyjnym turnieju w Nowych Ręczajach, tym razem rozgrywki miały miejsce w naszej szkole.

W zawodach wzięły udział trzy drużyny w kategorii klasy 8 i młodsi oraz cztery drużyny w kategorii klas 6 i młodsi. Rywalizacja była zacięta, a mecze dostarczyły wielu emocji.

Wyniki turnieju w kategorii klasy 8 i młodsi:

1. ZSP Zabraniec
            2. ZSP Poświętne
            3. ZSP Nowe Ręczaje

Wyniki turnieju w kategorii klasy 6 i młodsi:

1. ZSP Poświętne
            2. ZSP Międzyleś
            3. ZSP Nowe Ręczaje
            4. ZSP Zabraniec
            5. NSP Wólka Dąbrowicka

Podczas turnieju przyznano również nagrody indywidualne w kategoriach: najlepszy strzelec, bramkarz, zawodnik turnieju oraz drużyny fair play. W starszej kategorii tytuł najlepszego zawodnika zdobył Krzysztof Skonieczny, natomiast w młodszej kategorii najlepszym bramkarzem została Luiza Śmigowska. Nasza starsza drużyna otrzymała zaszczytny tytuł drużyny fair play.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałej gry i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• WYCIECZKA DO FARMY ILUZJI

• 3 czerwca klasy 1-2 świętowały Dzień Dziecka w Edukacyjnym Parku Rozrywki Farma Iluzji. Dzieci poruszały się po parku pod opieką przewodników. Podziwiały znajdujące się tam eksponaty i miejsca zabaw. Była duża karuzela, przejażdżka pociągiem, krzywy dom, ogromne dmuchańce i wiele innych atrakcji. Do dziś wszyscy się zastanawiają, jak to możliwe, że z kranu wiszącego w powietrzu leci woda, a but unosi się i nie opada.Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom Dzielnego Podróżnika.

• WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

• Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz czternasty zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, w tym roku pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. We wtorek, 4 czerwca, w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, w którym wzięła również udział uczennica naszej szkoły, Nela z kl.2a, która zdobyła wyróżnienie w etapie wojewódzkim tego konkursu w kategorii klas 0-3.

Gratulujemy talentu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

• KANGUR MATEMATYCZNY

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkusie Kangur Matematyczny. W kategorii Maluch Nikola Cz. z kl.3a zdobyła wyróżnienie i nagrodę. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie i Tangramy od Kangura. Zapraszmy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

• WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO CICHEJ OSADY W CZUBAJOWIŹNIE

• 3 czerwca uczniowie z klas trzecich wybrali się do Cichej Osady w Czubajowiźnie. Atrakcji nie zabrakło, odbyły się zabawy integracyjne i sportowe. Dzieci uczestniczyły w warsztatach stolarskich "Stuku Puku Młoteczkiem', które odbyły się pod okiem doświadczonego animatora. Uczniowie mieli okazję piłować, wiercić i wbijać gwoździe. Każde dziecko wykonało samodzielnie dowolny przedmiot z drewna a praca włożona w obróbkę drewna dała ogromną satysfakcję i radość.

Odbyły się również warsztaty bębniarskie podczas których dzieci uczyły się gry na bębnach, zapoznały się z budową instrumentów, nazywały dźwięki i uczestniczyły w zabawach rytmicznych.

Atrakcji było co nie miara; drewniany domek, namiot tipi, jurta mongolska i dobra zabawa. Wycieczka zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek.

• Gminne Mistrzostwa Matematyczno-Przyrodnicze

• 28 maja w naszej szkole odbyły się Gminne Mistrzostwa Matematyczno-Przyrodnicze. Drużyna z Poświętnego zajęła 1 miejsce! Do konkurencji zgłosiły się 4 szkoły: ZSP w Poświętnem, ZSP w Międzylesiu, ZSP w Nowych Ręczajach i ZSP w Zabrańcu. Każda drużyna liczyła 5 wybranych przez szkołę osób, po jednej z każdego rocznika klas 4-8. Przed nimi stanęło nie lada wyzwanie. Wzięli udział w konkurencjach z matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii.

Przygotowane zadania wymagały nie tylko wiedzy, ale też umiejętności logicznego myślenia, wyciągania wniosków i łączenia faktów oraz współpracy. Oprócz zadań przy stanowiskach z danej dziedziny, uczestnicy rozwiązywali drużynowo test. Po podliczeniu wyników nastąpiło wręczenie pucharów, dyplomów i medali.

Oto wyniki drużyn:

1 miejsce – Poświętne,

2 miejsce – Zabraniec,

3 miejsce – Nowe Ręczaje,

4 miejsce – Międzyleś.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• MIŁOŚNICY PODRÓŻY

• W ramach programu „MIŁOŚNICY PODRÓŻY” uczniowie uczęszczający na Kółko Geograficzne mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z Panią Zuzią – Polką podróżującą po świecie. Podczas spotkań online poznaliśmy blaski i cienie dużych europejskich miast, jak również ciekawostki z Bliskiego Wschodu. Oglądaliśmy piękne zdjęcia, filmiki, podziwialiśmy krajobraz pustyni, niezwykłe zwierzęta, nurkowanie z delfinami, piękne rośliny oraz poznawaliśmy zwyczaje ludzi. Pani Zuzia z humorem odpowiadała na wszystkie pytania uczniów i zachęcała ich do uczenia się języków obcych, otwartości i poznawania świata. Podróżniczka już nam obiecała, że spotka się z nami w przyszłym roku szkolnym i opowie o kolejnych niezwykłych i pięknych miejscach.

• Cygów
        05-326 Poświętne