• SUKCES NA TURNIEJU WARCABOWYM

• W środę 15 marca reprezentanci naszej szkoły: Wila, Piotr, Maciej i Karol wzięli udział w I Mistrzostwach Gminy w Warcabach Klasycznych 64-Polowych, które zorganizowane zostały przez ZSP w Nowych Ręczajach. Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie, zajmując drugie miejsce. To nie koniec dobrych wiadomości, bo w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Piotr T., zajmując najwyższe miejsce na podium w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy i Piotrowi i całej drużynie oraz życzymy kolejnych sukcesów!!!

• 14 MARCA DZIEŃ LICZBY PI

• 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. U nas w szkole uczniowie na długich przerwach mogą szukać ukrytych zadań matematycznych w różnych miejscach, rozwiązane zadania należy dostarczyć w tym dniu do nauczycieli matematyki do godziny 15.00. Będą dyplomy i słodkości.

• DZIEŃ KOBIET W GRUPIE "MOTYLKI"

• Chłopcy tego dnia robili wszystko, aby umilić dziewczynkom ten dzień. Byli uprzejmi i wyręczali dziewczynki w różnych czynnościach. Oczywiście nie obyło się bez tradycyjnego sto lat oraz wręczenia drobnych upominków.

• NASI na nowszej wersji KoMIna

• Nowe technologie towarzyszą nam na każdym kroku i prawie nikogo to już nie dziwi. Czy używając ich  możemy odpowiedzieć na wyzwania jakie widzimy w naszym otoczeniu? Czy możemy w pełni zaufać cyfrowym nowinkom? ​​​​​6 marca nasi uczniowie wzięli w Panelu Doradczym nowej akcji "Cyberspot" - Cyfrowa Przyszłość Ucznia.

To już kolejna edycja Kongresu Młodych Internautów (KoMIn), organizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK).

PS. Pozdrowienia dla DOTYCHCZASOWYCH KOMINOWCÓW!

• DZIEŃ KOBIET W GRUPIE "ŻABKI"

• Każda dama - duża, mała

dzisiaj swoje święto ma,

Każdej damie - miły chłopiec

dzisiaj upominek da.

Dziewczynki z grupy ,,Żabki" w dniu Kobiet pokazały jak powinna zachowywać się prawdziwa dama. Na koniec wszystkie damy zrobiły sobie zdjęcie ze swoimi rycerzami.

• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

• Informujemy, że od 6.03.2023 do 17.03.2023 można składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz klas 1 w roku szkolnym 2023/2024 w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Poświętne.

W zakładce REKRUTACJA (Uczniowie i rodzice-> Z życia szkoły->Rekrutacja) są wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego/klasy pierwszej, które należy wypełnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły w terminach zgodnych z zamieszczonym w zarządzeniu Wójta Gminy Poświętne harmonogramem.

• "Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?"

• Uczniowie kl.8a w trakcie lekcji projektowych poznali podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za nasze zachowanie w Internecie. Nauczyli się, jak reagować, jeśli będą ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy. Poznali różnicę pomiędzy hejtem, a konstruktywną krytyką i dowiedzieli się, jak dbać o swój wizerunek w Internecie. Oprócz tego trenowali pracę zespołową i rozwinęli swoją asertywność.

Dziś finałem wspólnej pracy było wręczenie uczniom dyplomów za udział w projekcie oraz wykonanie baneru z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Gratulacje!