• KSIĄŻKA PANI WIOLI PŁOCHOCKIEJ-WIECZOREK

• Miło nam poinformować, że p. Wiola Płochocka-Wieczorek, nauczycielka pracująca w naszej szkole, napisała książkę „Wychowanie do techniki”, która wprowadza czytelnika w szczególne istotne w dzisiejszym świecie zagadnienia dotyczące przygotowania dzieci do umiejętnego korzystania z dobrodziejstw nauki i techniki, w taki sposób, by było to zgodne z rozwojem emocjonalnym dziecka i wspomagało jego rozwój fizyczny, społeczny, poznawczy. Książka zawiera również propozycje zajęć i zabaw z zakresu edukacji technicznej, a także przykłady prac wykonanych różnymi technikami i będzie dostępna w bibliotece szkolnej.

• BAL KARNAWAŁOWY

• Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, a ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dla uczniów to niezwykły dzień. Jest to atrakcja bardzo lubiana i wyczekiwana przez nich, dostarczająca im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole. Dzieci przebrane były za przeróżne postacie, aż trudno było je zliczyć. Muzykę serwował DJ, a w klasach 1-3 animator przeprowadzał konkursy i zabawy. Dodatkową atrakcją była fotobudka 360. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości . Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Bal karnawałowy w klasach 1-3:

A tak było w klasach 4-8:

• SPOTKANIE Z MUZYKĄ W ZERÓWKACH

• Dziś (10 stycznia) odbyło się kolejne "Spotkanie z muzyką". Naszą szkołę odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Narodowej i dzieci z zerówek miały okazję do doświadczania emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką. Tematem przewodnim spotkania była Praga, która jest ważną europejską, muzyczną metropolią.

Dzieci usłyszały więc różne czeskie piosenki, tematy muzyczne z czeskich bajek i utwory muzyczne czeskich kompozytorów. Dzieci poznały też kolejny instrument, jakim jest klarnet. "Zerówiaczki" nie tylko słuchały w skupieniu, ale i trafnie odpowiadały na pytania. Z niecierpliwością czekamy na kolejne muzyczne wydarzenia!

• PODZIĘKOWANIA

• Podziękowanie, które dostaliśmy od organizatorów akcji wysyłania pocztówek dla chorych przebywających w szpitalach.

• KOŁO ARTYSTYCZNE

• A oto krótka fotorelacja dzieł stworzonych przez młode i zdolne dziewczęta, które aktywnie działają w naszym szkolnym kole artystycznym pod czujnym okiem p. Ilony Mielczarskiej.