• Zamień Google na gogle

• Zamień Google na gogle – wyloguj się i idź popływać. Ale dlatego przede wszystkiem, że pływanie to zdrowie i radość, że umiejąc pływać, można w stu procentach korzystać z dobrodziejstw powietrza, słońca i wody, korzystać z najpiękniejszych rzeczy, jakie dać może obcowanie z Naturą. ​​​​​​​

Od października grupa 45 uczniów kl. IV-VIII wraz z opiekunami systematycznie uczestniczy w zajęciach na basenie OSiR w Wołominie. Przygotowany plan zajęć ma za zadanie zaspokoić określone zainteresowania sportowe uczniów, nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, zapewnić rozrywkę i aktywny wypoczynek po nauce szkolnej, zaspokajać ich potrzeby ruchowe oraz korygować, poprawiać i zapobiegać powstawaniu wad postawy. Zajęcia na basenie mają na celu oswojenie dzieci ze środowiskiem wodnym, przezwyciężenie lęku, jak również zdobycie podstawowych umiejętności w pływaniu oraz doskonalenie nauki pływania.. Ma na celu przygotowanie uczniów do właściwej nauki pływania.

• POLA NADZIEI 2022

• Pola Nadziei to akcja charytatywna, której celem jest szerzenie idei hospicyjnej i wspieranie działalności hospicjów na świecie. Ośrodek Hospicjum Domowe (OHD) od lat aktywnie angażuje się w organizację tego przedsięwzięcia. Poprzez uczestnictwo w Polach Nadziei dajemy prawdziwą nadzieję pacjentom – osobom chorym na nieuleczalne choroby oraz ich bliskim. Dla jednych wyrazem tej nadziei będzie towarzyszenie choremu, dla innych wsparcie finansowe czy modlitewne.

W ramach naszej akcji nadzieja uzewnętrznia się też w cebulkach żonkili, które po zasadzeniu kwitną nie tylko w ogrodach i na rabatach, ale również w sercach tych, którzy je posadzili oraz tych, którzy z tego daru będą korzystać. Akcja „Pola Nadziei” już za nami – w tym roku udało się wspólnie zebrać 540 zł złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to piękne dzieło. Naszą wdzięczność kierujemy do Rady Rodziców, która przekazała na ten piękny cel 200zł.

• WYCIECZKA KLAS II-III W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

• W dniach 24-26 .10 klasy drugie, klasa trzecia i dwie dzielne dziewczynki z oddziału 0 a były na wycieczce w Górach Świetokrzyskich. Podczas trzydniowego pobytu dzieci zwiedzały Osade Średniowieczna, Święty Ķrzyż -pobenedyktyński zespół klasztorny. Zwiedzaliś też ruiny Zamku w Chęcinach, a także uczestniczyli w warsztatach z pszczelarzem.

Udało  się zdobyć najwyższy szczyt Gór Swietokrzyskich - Łysicę (614 m), a dzielni zdobywcy otrzymali dyplom. Dzieci odwiedziły Muzeum Henryka Sienkiewicz w Oblegorku. Uczniowie byli również z wizytą u Bartka. Piękne pamiątki nabyć można było podczas pobytu w Muzeum Minerałów.

Wszyscy uczestnicy nie mieli ze sobą telefonów i było Super!

• Sport i zabawa – wycieczka klas 4a i 4b

• 28 października uczniowie z klas 4a, 4b oraz czworo z 6b wybrali się na wycieczkę integracyjną do Ząbek. Celem naszej wyprawy było aktywne i wspólne spędzanie czasu. Dużo pozytywnych emocji przyniosły uczniom rozgrywki na kręgielni. Wszystkie drużyny spisały się fantastycznie. Posileni pyszną pizzą, relaksowali się podczas zabaw na basenie, a największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście zjeżdżalnia. Dobre humory dopisywały do końca wycieczki, czego wyrazem był wspólny śpiew w autokarze. To była bardzo miła wyprawa!