• DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA    23 grudnia 2022 r. - 1 stycznia 2023 r

FERIE ZIMOWE                                    13.02 - 26.02. 2023 r.  (województwa: dolnośląskie,

mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie).

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA   6 kwietnia – 11 kwietnia 2023 r.

WAKACJE                                                25 czerwca – 31 sierpnia 2023 r.

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

14.10.22r.

31.10.22r.

2.05.23r.

23.05 i 24.05.23r.  (dzień wolny dla klas 4-8, egzamin ósmoklasisty)

24.05.23r. (dzień wolny dla klas 1-8, egzamin ósmoklasisty)

5.06.2023r.- dzień wolny od zajęć dydaktycznych po pikniku rodzinnym  (z wyłączeniem przedszkola)

9.06.2023r.

W wyżej wymienione dni nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczne. Wszystkim dzieciom, które przyjdą do szkoły będzie zapewniona opieka.

• 83. rocznicę pobytu mjra "Hubala" w Krubkach-Górkach.

• 2 października odbyły się uroczystości upamiętniające 83. rocznicę pobytu mjra Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Krubkach-Górkach. Tak, jak w poprzednich latach uroczystości rocznicowe odbyły się na terenie historycznego parku, w którym w 1939 r. przebywał major i jego podwładni.Obchody rozpoczęły się na sportowo, biegiem „Biegnij po zdrowie z Hubalem”, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły (szczegółowe wyniki w zakładce Sport).

Następnie została odprawiona okolicznościowa polowa Msza Święta, a tuż po niej odbył się uroczysty Apel Pamięci oraz ceremonia złożenia wieńców pod pomnikiem.

Na zakończenie części oficjalnej odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Siedlec oraz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrańcu. Na wszystkich uczestników czekał i wojskowea grochówka.

• WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO ŚWIETEM SZKOLNEJ DEMOKRACJI

• W poniedziałek 10 września 2022r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej szkolnej społeczności bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.

Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV - VIII mógł oddać jeden głos na specjalnie przygotowanych kartkach.

Po podliczeniu 162 głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne.

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

Przewodnicząca – Natalia Mucha

Zastępcy – Emilia Pszczółkowska, Błażej Nowosiński

Skarbnik - Ada Jasińska

Sekretarz - Patrycja Sałańska

Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności. Opiekunowie SU

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• Pierwsze spotkanie integracyjne kl IV –VIII już za nami….Był też powód do świętowania - DZIEŃ CHŁOPAKA. Z tej okazji uczniowie kl IV –VIII spotkali się na górnym korytarzu, żeby świętować w rytm muzyki. Ojj…a zabawa była cudowna. Gorące rytmy samby, latino, disco wprowadziły wszystkich w świetny nastrój. Nie zabrakło również Belgijki, a nawet udało się zatańczyć Poloneza. Już planujemy kolejne wspólne spotkanie…Będzie się działo.

• KOLEJNY SUKCES NATALII

• Natalia zdążyła już nas przyzwyczaić do swoich sukcesów.  Tym razem podczas Otwartych Mistrzostw 5 Okręgów: Mazowieckiego, Podlaskiego, Świętokrzyskiego, Warmińsko - Mazurskiego i Kujawsko-Pomorskiego PTT w Błoniu  razem z partnerem, Michałem, zajęła 1.miejsce i osiągnęła klasę D w tańcu standardowym.

• SEANS POD KOPUŁĄ

• Mobilne planetarium to niepowtarzalna okazja, aby przeżyć niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. W naszej szkole taka okazja nadarzyła się w miniony piatek.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• Dziewczynki z grupy ,, Żabki" z okazji Dnia Chłopaka przygotowały dla swoich kolegów kilka zadań. Wszystkie zostały wykonane wzorowo, a chłopcy dostali od dziewcząt piękne upominki. Kolejną atrakcją był pyszny owocowy poczęstunek.

Dzień Chłopaka w grupie 0c:

Dzień Chłopaka w kl.1b: