• WIECZÓR FILMOWY

• Wyobrażacie sobie????? Piątek….piękne słoneczne popołudnie …..rozpoczyna się weekend…. A u nas …..od godz. 18.00 do 21.40 szkoła pełna uczniów, którzy przybyli z własnej i nieprzymuszonej woli i są jeszcze z tego faktu zadowoleni? Tym razem powód był szczególny. WIECZÓR FILMOWY, bo nasza szkoła to nie tylko lekcje. Po dwóch latach ograniczeń, reżimu sanitarnego i innych obostrzeń …. mogliśmy się „normalnie" spotkać, pocieszyć się sobą, obejrzeć film.

• WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO KJ CZUBAJKA

• Żabki były na swojej pierwszej wycieczce - pojechały do Klubu Jeździeckiego w Czubajce. Dzieci podziwiały przyjazne zwierzęta gospodarskie, karmiły kozy, jeździły na konno, głaskały pieski i kotki. Uczestniczyły także w warsztatach plastycznych - malowały konika. Przedszkolaki bawiły się wspaniale! Na miejscu wycieczki był również grill. Zadowoleni i najedzeni wróciliśmy do przedszkola.

Stadninę koni w Czubajowiźnie odwiedziły też "Biedronki", które również uczestniczyły w warsztatach plastycznych, jeździły konno i karmiły zwierzęta gospodarskie.

• PROJEKT "CZYSTY LAS"

• Uczniowie klas 4ab na lekcji przyrody realizowali projekt ,, Czysty las’’. Szczególna uwagę zwracano na piękno przyrody, znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt.

Głównym celem projektu było podnoszenie świadomości ekologicznej, rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów.Uczniowie przygotowali makiety oraz plakat lasu.

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE POŻARNICZYM

• 27 kwietnia 2022 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’. Ala z kl.II zajęła 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej i awansowała do etapu wojewódzkiego. Dobrze poradził sobie również Krzysztof z kl.VIII, który zajął V miejsce. Gratulujemy!

W czasie turnieju wszyscy zawodnicy dzięki uprzejmości strażaków zostali oprowadzeni po jednostce Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, gdzie mogli obejrzeć wozy strażackie wraz ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym.

• DZIEŃ STRAŻAKA W PRZEDSZKOLU I ZERÓWKACH

• 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Praca strażaków jest bardzo odpowiedzialna, trudna , strażacy ratują życie innych ludzi. Dzieci z przedszkola i zerówek spotkały się w środę ze strażakami z OSP w Poświetnem, którzy opowiedzieli dzieciom  na czym polega ich ciężka praca, pokazali jakiego sprzętu używają,   jak wygląda wóz strażacki oraz strój strażacki.

• APEL W KLASACH 1-3 Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI

• Podczas uroczystego apelu uczniowie klasy 3b probowali przekazaĆ swoim mŁodszym kolegom jak ważnym dla Polski wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 maja. Wzruszające piosenki, scenka historyczna i wiersze o tematyce patriotycznej wysłuchanie zostały z zaciekawieniem, a rozmowa przeprowadzona z dziećmi przez panią dyrektor po przedstawieniu pokazała, że przekazane treści były dobrze zrozumiane.

• NAUKA TAŃCA OD 1.09.2022

• Taniec nowoczesny odbywa się dwa razy w tygodniu dla dzieci od 3 lat.

Akrobatyka dwa razy w tygodniu dla dzieci od 5 lat. Jeśli będzie zbyt mała liczba uczestników zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu 1,5h

Taniec użytkowy dla dorosłych bez ograniczeń wiekowych 60 zł od osoby (para 120 zł) - Zajecia odbywają się raz w tygodniu.

Musical zajęcia od 5 roku życia dla dzieci. Czas trwania 1,5h koszt 130 zł (w cenę wliczone koszty dodatkowych warsztatów oraz materiałów wykorzystywanych do zajęć). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Zumba/Fitness cena obejmuje zajecia dwa razy w tygodniu czas trwania 60 min. Przy zbyt małej liczbie osób zajęcia mogą odbywać się raz w tygodniu.

zaje__cia-dodatkowe-deklaracja.docx

• ŚWIĘTO PRACY I 18.ROCZNICA WEJŚCIA DO UE

• 1 maja 2004 roku Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. Było to największe w historii rozszerzenie UE.

Święto Pracy, czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, jest obchodzony od 1890 roku. Upamiętnia on majowe demonstracje i śmierć robotników w Chicago w 1886 r. Protestowali przeciwko zwolnieniom, domagali się 8-godzinnego dnia pracy.