Aktualności
FINAŁ ZBIÓRKI PIENIĘDZY NA POMOC DZIECIOM Z SYRII
PISZEMY LIST DO KRÓLOWEJ POLSKI - konkurs dla klas IV-VI
Konkurs diecezjalny dla klas IV-VI
Cele konkursu:
- zaangażowanie uczniów szkół podstawowych w różne formy pracy pozalekcyjnej.
- korelacje międzyprzedmiotowa (plastyka, język polski, historia)
- zaangażowanie uczniów szkół podstawowych w przeżywaną na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej peregrynację kopi obrazu Matki Bożej Częstochowskiej,
- rozwijanie kreatywnego myślenia, wrażliwości estetycznej oraz talentów plastycznych i literackich
- zaznajomienie dzieci z ikoną Matki Bożej Częstochowskiej,
- rozwijanie pobożności maryjnej,
- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na konieczność budowania relacji za pomocą listu,
- aktywizacja miłośników sztuk pięknych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań,
- promocja zdolnych dzieci i młodzieży,
- promocja szkół i placówek edukacji pozaszkolnej.
„Piszemy do Królowej Polski”- Dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych:
„Na początku mego listu...”
Zadaniem konkursowym jest napisanie listu do Matki Bożej Królowej Polski. Uczniowie mają wybrać temat, o którym chcieliby napisać do Maryi. Może to być list, który „informuje“ Matkę Bożą o jakiejś ważnej zdaniem dziecka sprawie osobistej, rodzinnej, parafialnej. Dla osób zainteresowanych historią, inspiracją do pracy może być 100-na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Listy należy napisać samodzielnie, wydruk komputerowy na papierze A4 (max 1800 znaków ze spacjami).
Prace należy złożyć do 5 marca do swojego katechety.
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU.
ZAPROJEKTUJ SUKNIĘ DLA MATKI BOŻEJ - konkurs dla klas I-III
Konkurs Diecezjalny dla uczniów klas I – III – Młodzi kreatorzy mody miłości -Najpiękniejsza suknia miłości dla Matki Bożej
Cele konkursu:
· zaangażowanie uczniów szkół podstawowych w różne formy pracy pozalekcyjnej.· zaangażowanie uczniów szkół podstawowych w przeżywaną na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej peregrynację kopi obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, · rozwijanie kreatywnego myślenia, wrażliwości estetycznej oraz talentów plastycznych i literackich · zaznajomienie dzieci z ikoną Matki Bożej Częstochowskiej, · rozwijanie pobożności maryjnej, · aktywizacja miłośników sztuk pięknych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań, · promocja zdolnych dzieci i młodzieży, · promocja szkół i placówek edukacji pozaszkolnej.
Tematem konkursu jest zaprojektowanie sukni dla Matki Bożej Częstochowskiej w formie plastycznej
· Uczniowie mają na podstawie pobranego szablonu, ze strony szkoły, wykonać suknię do ikony Matki Bożej Częstochowskiej. (Dobrze wydrukować szablon na nieco grubszym papierze lub nakleić go na tekturkę). Szablon do pobrania u nauczyciela religii.
· Prace należy wykonać samodzielnie, w dowolnej technice plastycznej płaskiej na formacie szablonu (kredka, ołówek, malarstwo, mozaika, wyklejanka, wydzieranka,
Prace należy złożyc do 5 marca do swojego katechety.
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU.
WSPOMNIENIA Z TROPIKALNEJ WYSPY
W dniach 23 – 25 stycznia 2018 roku odbył się wyjazd wypoczynkowy – Tropical Islands do Niemiec ( pod Berlinem)
W czasie ferii, młodzież z terenu gminy Poświętne, mogła cieszyć się tropikalnym klimatem i korzystać z atrakcji Aquaparku. Z naszej szkoły wybrało się 13 uczniów z klas: V, VI oraz II i III gimnazjum.
Ogromne obszary terenów zamknięte pod niewyobrażalnie wielką kopułą, w której znajduje się miasto i przeróżne możliwości wielu wodnych zjeżdżalni, placów zabaw, sklepów, jakuzzi, sauny, różnej wielkości i głębokości baseny, restauracje i kawiarnie oraz loty prawdziwym balonem itp.
Spacerowaliśmy po lesie tropikalnym i podziwialiśmy ptaki, ryby, żółwie, papugi itp. Odpoczywaliśmy na leżakach położonych na plażach.
Przez cały pobyt obowiązywał strój kąpielowy (z wyjątkiem śniadania)
Nocowaliśmy na polu namiotowym w czystej białej pościeli w temperaturze nocą 28 °C, a poranek rozpoczynaliśmy pysznym śniadankiem w pobliskiej restauracji.
Wyjeżdżając zabraliśmy ze sobą miłe wspomnienia i ciepłą atmosferę.
Maria Sobotka
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI FRYDERYKA CHOPINIA
Biblioteka szkolna zaprasza klasy 5-7 do wzięcia udziału w konkursie - turnieju międzyklasowym - p.t. ,,Życie i twórczość Fryderyka Chopina".Odbędzie się on 7 marca 2018 r.
Na zwycięzców czekają nagrody idyplomy. Szczegółowe informacje w zakładce Biblioteka/Konkursy.
Zapraszamy.
Biblioteka
EKOWALENTYNKI
Jest to akcja ogólnopolska, której pomysłodawcą jest podróżnik Dominik Dobrowolski i więcej na jej temat można się dowiedzieć klikając w następujący link:
http://cycling-recycling.eu/aktualnosci/ekowalentynki-2018-czyli-kochamy-recykling
W lutym 2018 rusza VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling". W Dniu Zakochanych, 14 lutego 2018 zainaugurujemy naszą akcję, rozdając w ponad 70 miejscowościach: czekoladki, pierniki i lizaki w kształcie serca oraz oczywiście walentynkowe kwiatki, a to wszystko w zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny" - informuje pomysłodawca akcji - Dominik Dobrowolski.
Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i elektroodpadów będziemy prowadzić do 22 kwietnia 2018 roku, czyli do Dnia Ziemi! W akcji mogą wziąć udział: szkoły, ośrodki kultury, organizacje społeczne, samorządy, firmy oraz media. Uczestnicy akcji otrzymują bezpłatne pojemniki do zbiórki baterii, dostają wsparcie finansowe na zakup walentynkowych upominków, a po akcji zapewniony jest odbiór zebranych baterii i elektroodpadów".
Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.
Warto wiedzieć
W 2016 roku wprowadzono na rynek 12 585 ton zużytych baterii (baterii przenośnych). Zebrano 4.756 ton - czyli 39% . Polska nie osiągnęła wymaganego 45% prawem poziomu zbiórki. Może to spowodować nałożenie przez Komisję Europejską na nasz kraj finansowych kar. Jest wciąż sporo w Polsce przedsiębiorców, którzy sprzedają - czyli wprowadzają na rynek baterie, ale nie wywiązują się z obowiązku prowadzenia i finansowania zbiórki baterii. Dlatego tak ważna jest powszechna i skuteczna edukacja ekologiczna, począwszy od obywateli, kończąc właśnie na przedsiębiorcach. Z drugiej strony, to właśnie firmy, które łamią prawo, powinny być ukarane, najlepiej finansowo, tak aby zapewnić środki na zbiórkę i recykling zużytych baterii.
W roku 2017 sprzedaż baterii wzrosła w Polsce - zatem wrasta także problem z ich zbieraniem. Szacuje się, że w tym roku będziemy zobowiązani, zgodnie z prawem Unii Europejskiej, zebrać ok. 6.000 ton zużytych baterii.
W ramach "EkoWalentynek" prowadzimy też od trzech lat zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (zsee) - czyli elektroodpadów. W Polsce w roku 2015 mieliśmy obowiązek zbiórki i recyklingu 35% zsee. Tu możemy pochwalić się lepszym wynikiem, bo cel został przekroczony (38%). Obowiązkowy poziom zbierania w 2016 i 2017 wynosił już 40%, to stanowiło ok. 210 tys. ton elektroodpadów. W roku 2018 zgodnie z prawem Polska ma obowiązek zebrać 50% zsee, a następnie każdego roku wrasta obowiązkowy poziom zbiórki o 5% - tak aby osiągnąć 65% zbiórki zsee. To jest wyzwanie zarówno dla samorządów, firm prowadzących zbiórkę oraz obywateli.
Wciąż duży problem to wyrzucanie zsee oraz zużytych baterii z innymi odpadami komunalnymi. Dlatego tak ważna jest dalsza edukacja ekologiczna, przestrzeganie prawa oraz walka ze złymi praktykami.
Największy problem z recyklingiem nadal stanowi nielegalna rozbiórka elektroodpadów przez "złomiarzy". Sprzęt nie trafia do legalnego systemu, czyli do profesjonalnych firm, które rozkładają zsee na drobne elementy, nie zanieczyszczając przy tym środowiska. Złomiarze niestety wyciągają, co wartościowsze fragmenty, przede wszystkim metale: aluminium czy miedź, a reszta ląduje na dzikich wysypiskach, w lasach, rowach ... .
Liderami zbiórki i recyklingu zsee w Europie są kraje skandynawskie, w których już kilka lat temu zbierano rocznie kilkanaście kg elektroodpadów na mieszkańca - czyli osiągano poziom powyżej 50% recyklingu. W ogonie stawki są nowe kraje Unii oraz Portugalia i Grecja, gdzie recykling jest na niskim poziomie.
Warto pamiętać
Co możemy zrobić z elektroodpadami? Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in EkoWalentynki, czy zbiórki elektroodpadów przez gminy.
Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw PSZOK-i - czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę. Na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy odbierające duże elektroodpady bezpośrednio z domów. Za wyrzucanie zsee w miejsca do tego nieprzeznaczone grozi kara do 5 tys zł!
Akcja "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling" organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu firm, które są liderami zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie.
Akcja "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling" organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu firm: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku SEiE sp. z o.o. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE S.A. i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, te są liderami zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie
Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu
Akcje pomaga także organizować https://www.facebook.com/ekolandia.edu .
PODZIĘKOWANIE OD RZECZNIKA PRAW DZIECKA
Konkurs "K2 Klub Książki" - zagadka
Konkurs "K2 Klub Książki"-zagadka
Szkoła Podstawowa:
Podaj dowolną książkę, w której bohaterowie odbywają pełną przygód podróż.
Gimnazjum i klasa 7:
Kto to powiedział: "Niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba"?
Z odpowiedzią należy jak najszybciej udać się do pani Marii Kominek.
SPRAW, ABY DZIECI Z SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ
Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Głównym celem tegorocznego projektu UNICEF jest przekazanie polskim uczniom wiedzy na temat sytuacji ich rówieśników żyjących w Syrii, gdzie od kilku lat trwa wojna, a także zebranie środków finansowych na zakup niezbędnych artykułów, pozwalających- żyjącym tam dzieciom-przetrwać zimę. Mamy nadzieję, że większość uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami przyłączy się do naszej szkolnej zbiórki i przekaże dowolną kwotę na pomoc dzieciom z ogarniętej wojną Syrii. Zbiórka pieniędzy do oznaczonych puszek będzie trwać od 2 lutego do 9 lutego.
Szkolny Klub Wolontariatu
NATALIA I WERONIKA WYRÓŻNIONE W KONKURSIE NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ
Z ogromną radością informujemy, ze nasze 2 uczennice – Weronika Kucharska z kl,VI b, oraz jej siostra Natalia Kucharska z kl.III zdobyły wyróżnienia w konkursie na kartkę świąteczną „Ubogi Jezus w Betlejem nadzieją dla ubogich”- Znaki Nadziei. Konkurs odbył się w ramach akcji „Pola Nadziei”. Organizatorem konkursu był Ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie. W tym roku w konkursie uczestniczyło 67 przedszkoli, 37 szkół podstawowych w kategorii kas 0-3, 37 szkół podstawowych w kategorii klas 4-8. Cieszymy się, że wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły.
Dziewczynki zostały zaproszone na Charytatywny Koncert Kolęd dla Osrodka Hospicjum Domowe z udziałem Olgi Szomańskiej oraz Chóru Miejskiego Cantus Cordis z Wołomina. Koncert poprowadziła Aleksandra Kutz. Wspólne kolędowanie zakończyło uroczyste wręczenie upominków dla laureatów żonkilowego konkursu plastycznego na kartki bożonarodzeniowe dla podopiecznych hospicjum.
Natalio i Weroniko, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs "K2-Klub Książki"- książki na luty
Konkurs "K2-Klub Książki"-książki na luty
R. Stevenson "Wyspa skarbów/Treasure Island"-gimnazjum i klasa 7„Czytamy w oryginale” to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury anglojęzycznej.
Dwujęzyczna adaptacja powieści „Wyspa Skarbów. Treasure Island” to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów, możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski.D. Matuszek "Machina czasu"-szkoła podstawowa
Piętnastoletni Janek fascynuje się historią, zawsze zastanawia się, co by było gdyby historia Polski potoczyła się inaczej.... aż pewnego dnia przenosi się w czasie...
"K2-Klub Książki"-grudniowo/styczniowi zwycięzcy
"K2-Klub Książki"-grudniowo/styczniowi zwycięzcy
Eliza Kuźnicka kl. 3b-"Gwiazd naszych wina"Oliwia Tlaga kl. 6a -"Jak przetrwać w szkole i nie zwariować"
Dziewczęta były najszybsze-gratuluję!
Pani Maria Kominek
Ferie zimowe od 15.01 do 26.01.2018r
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i osobom odwiedzającym naszą stronę życzymy bezpiecznego wypoczynku i niezapomnianych chwil podczas tegorocznych ferii zimowych.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2018
21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a dzień później, 22 stycznia świętujemy Dzień Dziadka. W tegorocznym kalendarzu roku szkolnego te dni wypadły w samym środku ferii zimowych. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy je uczcić tuż przed przerwą międzysemestralną.
I tak 12 stycznia niespodziankę dla swoich ukochanych
babć i dziadków
przygotowali uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi wychowawcami. O godzinie 9:00 swoją część artystyczną zaprezentowali uczniowie „zerówek”, a o godzinie 11:00 uczniowie klas I-III.
Klasy Oa i Ob pięknie wyrecytowały wierszyki i przeprowadziły „Konkurs na najlepszą babcię i najlepszego dziadka”. Laureatkami konkursu zostały wszystkie babcie,a laureatami wszyscy dziadkowie. Tak jednomyślnie zadecydowały ich wnuki
. Dzieci zaprezentowały również układ choreograficzny tańcząc do piosenki Alvaro Soler „Sofija”. Na końcu uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.
Klasy pierwsze i druga przygotowały dla babć i dziadków przedstawienie pod tytułem " Defilada bajek". Dzieci przedstawiły " Rzepkę", ale podczas spektaklu pojawiały się również bohaterowie z takich bajek jak " Czerwony Kapturek", "Jaś i Małgosia", " Kopciuszek". Mogliśmy oglądać krasnoludki, sierotkę Marysię, królową Tatrę, Jagodową panienkę, Królewicza borowego. Dzieci śpiewały dla swoich dziadków piosenki i recytowały wiersze, życząc zdrowia, szczęścia, radości i dłuuugich lat życia.
Przedstawienie przygotowane przez klasy trzecie rozpoczęła klasa IIIb. Był to słowno-muzyczny maraton wspomnień i piosenek z młodości babć i dziadków. Usłyszeć można było takie piosenki jak „Kawiarenki”, „Jedziemy autostopem”czy słynną piosenkę Rominy Power „Felicita”. Wszystkie utwory bardzo się publiczności podobały, ale największe jednak brawa zebrała chyba krótka inscenizacja ślubu z Marszem Mendelsona w tle. Klasa IIIa przygotowała uroczą bajkę o Jasiu, który zmienił się pod wpływem babci i dziadka. Zaprezentowane zostały również piosenki tematyczne do tej bajki. Uczniowie złożyli wierszem życzenia i wspólnie zaśpiewali piosenkę dla swoich ukochanych babć i dziadków. Na zakończenie dzieci wręczyły przygotowane przez siebie upominki.
ZABAWA KARNAWAŁOWA 2018
Tradycją naszej , tak jak i wielu innych szkół, jest zabawa karnawałowa. W tym roku odbyła się tuż przed feriami zimowymi. Od godziny 9:00 do 12:00 bawili się uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami i rodzicami, od godziny 12:00 do 15:00 swoją dyskotekę mieli uczniowie klas IV-VI. O godzinie 14:00 do zabawy karnawałowej dołączyli uczniowie najstarszych klas, czyli kl.VII oraz klas: II i III gimnazjum. Zabawa choinkowa zakończyła się po godzinie 17:00. Nad doborem muzyki i zabaw czuwał DJ, a dokładniej duet muzyczny Diament. Niesamowitym powodzeniem cieszyła się fotobudka, która przeżywała oblężenie. W zeszłym roku z tej atrakcji korzystali uczniowie klas starszych, w tym natomiast wszyscy uczestnicy tzw „choinki” mogli zapozować do zdjęć. I tak w w ciągu kilku godzin zrobiliśmy 485 zdjęć! Niektóre są do obejrzenia na naszej stronie.
https://spposwietne.edupage.org/album/?#
Można je również obejrzeć lub też pobrać z Facebook'a, klikając w link:
https://www.facebook.com/pg/fotomanniafotobudka/photos/?tab=album&album_id=1154348238029693
Nietypowa lekcja WF-u
Koniec semestru – testy, sprawdziany, wystawianie ocen. Jednym słowem duuuużo pracy. Znaleźliśmy świetny sposób na odstresowanie. Park trampolin Hangar 646 i centrum rozrywki Hulakula w Warszawie. Ale się wyskakaliśmy i wybawiliśmy! Świetna zabawa, która może być jednocześnie tak genialną aktywnością fizyczną. Pod opieką instruktorów, którzy dali nam wskazówki jak się rozgrzać, jak zacząć itp., uczyliśmy się podstaw akrobatyki. Skakaliśmy, graliśmy, pokonywaliśmy tor przeszkód… Mieliśmy bardzo energiczną lekcję WF-u, która składała się z szeregu aktywności takich jak: wspólna rozgrzewka, nauka podstaw skakania na trampolinach, turniej gry w zbijaka na trampolinach, konkurs najlepszych ewolucji, wspólne rozciąganie. Po godzinie intensywnych ćwiczeń, kiedy wydawało się, że powinniśmy mieć już dość, my udaliśmy się do kolejnego miejsca, równie ekscytującego – centrum rozrywki Hulakula, w którym grając w kręgle mogliśmy testować naszą celność, a także rywalizować w duchu fair play.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.Oto linki do zdjęć i filmiku:
KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W WÓLCE DĄBROWICKIEJ
8 stycznia reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w IX Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który w tym roku odbywał się w trzech kategoriach wiekowych klasy 0- I, II - IV i V- VII. Komisja w składzie: pani Maria Sobotka, pan Zenon Dukacz i pan Lech Sędek oceniała występy uczniów (po 12 w każdej kategorii).
Nasi uczniowie pięknie śpiewali i bardzo dobrze reprezentowali naszą szkołę, zdobywając zarówno miejsca na podium jak i wyróżnienia. I tak Julia Urbanowska (kl.IB) zajęła III miejsce w kategorii klas 0- I, a Julia Wytrykus (kl.IA), występująca w tym samym przedziale wiekowym, dostała wyróżnienie. Natalia Mucha (kl. IIIA) otrzymała wyróżnienie za występ w kategorii klas II- IV. Natomiast Kuba Ludwiniak (kl.VIa) odniósł bardzo duży sukces w grupie wykonawców klas najstarszych (V-VII), zajmując pierwsze miejsce za swoją interpretację pastorałki „Maryjo, czy już wiesz”. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!
ZAPRASZAMY NA ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ
Klasy IV-VI mają cztery godziny lekcyjne i zabawę karnawałową po czwartej lekcji. Klasy: VII SP oraz II i III gimnazjum zabawę karnawałową rozpoczynają o godzinie 14:00.
ZBIERAMY NAKRĘTKI
- Szkolny Klub Wolontariatu od września zbiera nakrętki dla Huberta. Zebrane korki pozwolą sfinansowac dla Huberta nowy wózek. Każdy plastikowy korek się liczy!Zachęcamy do udziału w akcji , pamiętając o tym, ze DOBRO WRACA.
Podziękowania od organizacji Mazowieckie Psy Kasi Załogi
Na facebook'u organizacji Mazowieckie Psy Kasi Załogi zamieszczony został wpis z podziękowaniem dla naszej szkoły, uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektora oraz innych pracowników placówki. Pomaganie daje dużą satysfakcję, ale czytanie tak cIepłych słów kierowanych pod naszym adresem sprawia, że ta satysfakcja jest jeszcze większa.
A oto i fragment wspomnianego wpisu:
"(...) niewyobrażalnie wielkie serce, dobroć i ogrom ducha, które drzemią za murami pewnego budynku w miejscowości Poświętne... otóż po raz drugi w Szkole Podstawowej imienia por. Stanisława Lecha zorganizowano wielką zbiórkę na rzecz moich bezdomnych psiaków...zbiórkę dla 34 psów...kiedy przyjeżdża do mnie przedstawiciel grona pedagogicznego, samochodem wypełnionym po brzegi cudami dla zwierzaków, to spotyka mnie podwójne szczęście...po pierwsze to zawsze trafione dary dla zwierząt, po drugie mogę spędzić kilka chwil z przecudowną, prześliczną panią nauczycielką z tej właśnie szkoły podstawowej...dla mnie to niebywałe, że w mojej okolicy jest aż tylu dobrych ludzi...wrażliwe na psi los dzieci i ich rodzice...pełni zapału w pomaganiu zwierzakom nauczyciele i dyrekcja...tu ogromne podziękowania dla pana dyrektora Grzegorza Michalczyka za zgodę na przeprowadzenie na terenie szkoły zbiórki darów dla psów....
ogólnie jednym słowem mogę powiedzieć, że w szkole podstawowej w Poświętnem spotkać możemy tylko genialne dzieci, ich cudownych rodziców i wyjątkowe grono pedagogiczne choć nie tylko...nowiutkie, świeżutkie miseczki dla psów to np. podarunek od pani dbającej o porządek na terenie szkoły...karma sucha, mokra, saszetki, smaczki, miseczki, kocyki i kołderki...to wszystko mam dzięki wspaniałej szkole i Aniołom skrytym za jej murami...dziękuję Wam mocno, najmocniej na świecie...dziękuję!!!!"/https://www.facebook.com/Mazowieckie-psy-Kasi-Za%C5%82ogi-956247111093943/
My też bardzo się cieszymy i dziękujemy osobom, które wsparły akcję organizowaną na terenie naszej szkoły.
4 stycznia zebranie z rodzicami
Drodzy Rodzice, zapraszamy Państwa na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się 4 stycznia 2018 roku (w czwartek) o godzinie 17:00. Zebranie rozpocznie się przedstawieniem jasełkowym na sali gimnastycznej, na które również serdecznie zapraszamy.
Spotkania z wychowawcami odbędą się w następujących salach:
klasa
wychowawca
sala
godzina:
SZKOŁA PODSTAWOWA
0a
K. Duszczyk
103
17:00
0b
A.Jankowska
207
17:00
I a
M. Tlaga
104
17:00
I b
E. Kalata
113
(sala komputerowa)
17:00
II
Z. Górka
102
17:00
IIIa
G. Krystosiak
105
17:00
IIIb
B. Kulka
106
17:00
IV
A. Pasieczna
206
17:00
V
B.Pazio
002
17:00
VI a
I.Górecka
215
17:00
VI b
Ł. Bakun
214
17:00
VII
E. Olkowicz
205
17:00
GIMNAZJUM
II a
B. Matskiv
202
17:00
IIb
K. Jackiewicz
203
17:00
III a
M.Markowska
204
17:00
03.01.2018r.
III b
A. Gontarek
012
18:00
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzymy radosnych dni,
wypełnionych melodią kolęd i obecnością najbliższych.Niech codzienne troski ustąpią miejsca
pogodnej refleksji nad życiem, a powszedni zgiełk
ucichnie, by w sercach zagościł spokój.
Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie Szkoły Podstawowej im.por. Stanisława Lecha w Poświętnem wraz z oddziałami gimnazjalnymi
Archiwum Aktualności