• REGULAMIN KORZYSTANIA Z TELEFONÓW

• REGULAMIN KORZYSTANIA Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH  ORAZ INNYCH URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W POŚWIĘTNEM

1. Uczniowie przynoszą do szkoły telefony komórkowe, odtwarzacze i inny sprzęt elektroniczny na własną odpowiedzialność, za zgodą rodziców.

2. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie, zagubienie czy kradzież sprzętu przynoszonego przez uczniów.

3. Dopuszcza się możliwość korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych podczas wycieczek szkolnych za zgodą rodziców, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za sprzęt .

4. Na terenie szkoły,( podczas zajęć edukacyjnych, przerw śródlekcyjnych, w toaletach szkolnych, przebieralniach) obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych oraz innych sprzętów elektronicznych (aparaty powinny być wyłączone i schowane do plecaka/ torby), dotyczy to również słuchawek i głośników.

5. Uczeń ma obowiązek wyłączyć telefon komórkowy oraz inny sprzęt elektroniczny przed wejściem do szkoły.

6. W wyjątkowych sytuacjach – podczas przerwy- uczeń za zgodą nauczyciela dyżurującego może skorzystać z telefonu komórkowego. W czasie godzin lekcyjnych kontakt z dzieckiem jest możliwy poprzez Sekretariat szkoły oraz wychowawców klas.

7. Uczeń ma możliwość używania telefonu komórkowego oraz innego sprzętu elektronicznego jako pomocy dydaktycznej, jeśli pozwoli na to nauczyciel prowadzący lekcje.

8. Nagrywanie dźwięku, obrazu oraz fotografowanie za pomocą telefonu lub innych urządzeń elektronicznych jest niedopuszczalne.

9. Naruszenie przyjętych zasad skutkować będzie :

a) w przypadku jednego zdarzenia – wychowawca klasy/nauczyciel dyżurujący/nauczyciel przedmiotu zawiadamia rodziców/opiekunów prawnych poprzez dziennik elektroniczny o zaistniałej sytuacji.

b) w przypadku kolejnego zdarzenia -wychowawca klasy/nauczyciel dyżurujący/nauczyciel przedmiotu – wpisuje uwagę uczniowi do dziennika elektronicznego.

c) jeśli uczeń przekroczy limit wpisów uwag do dziennika tj. 3 razy otrzymuje cząstkową  ocenę naganną z zachowania, przekroczenie kolejnych 3 wpisów będzie skutkowało kolejną oceną negatywną z zachowania. Ocenę z zachowania wpisuje wychowawca klasy.

d) w przypadku nagminnego łamania zasad (powyżej 6 uwag) – wychowawca obniża uczniowi ocenę z zachowania w rozliczeniu semestralnym.

Opracowane przez zespół psychologiczno – pedagogiczny (I. Mielczarska, S. Wierzbicka, A. Budna).