• Konkurs plastyczny "Mądrość Słowem malowana"

          • Uczniowie biorący udział w konkursie wykonywali dowolną techniką ilustrację wybranego przez siebie cytatu z Biblii. Prace były przemyślane i pięknie prezentowały się na wystawie. Wyróżnienia otrzymali: Wiktor B. z 4b, Julia P. z 5b, Nikola W. z 5b oraz Amelia W. z 5a. 

            Miejsce trzecie zdobyła Łucja G. z 5b, miejsce drugie - Damian Z. z 4b, a miejsce pierwsze ex aequo: Igor K. i Alicja K. z klasy 4b.  Gratulacje!

          • MISTRZ MAPY

          • Przedstawiamy Mistrzów mapy, którzy w tegorocznej edycji konkursu zdobyli podium. Miejsce 3 - Kamila K. z 7b. Miejsce 2 - Aleksander K. z 5b. Miejsce 1 (drugi rok z rzędu) - Dominik G. z klasy 7b. Walka była zacięta, emocje ogromne. Finaliści wyłonieni w eliminacjach klasowych dali z siebie wszystko.

            Konkurencja była trudna, gdyż obejmowała 110 największych państw świata. Liczył się również czas wykonania zadania. Należy wyróżnić tych, którzy bezbłędnie wskazali wszystkie państwa, a do podium zabrakło im minut, a nawet sekund. Są to: Maksymilian Ż., Natalia T., Alicja Sz., Wiktoria W., Nadia K., Oliwia B. i Amelia K. Podczas eliminacji klasowych padł również rekord szkoły. Aleksander K. z 5b wskazał prawidłowo wszystkie państwa Europy w 46 sekund! 

            Wielkie brawa i gratulacje!

          • KONKURS GEOGRAFICZNY "ŚWIAT W KWIATACH"

          • Pomysł na konkurs "Świat cały w kwiatach " zrodził się podczas zajęć z prawdziwymi pasjonatami geografii, czyli uczniami uczęszczającymi na kółko geograficzne. Stworzyliśmy listę państw i wyszukiwaliśmy ciekawe rośliny, które rosną w różnych zakątkach świata. Klasy 4-8 losowały jedno państwo; 4a wylosowała Egipt, 4b Belgię, 5a Indonezję, 5b Chiny, 6a Francję, 6b Japonię, 7a Nigerię, 7b Polskę, a klasa 8 Szwecję. Chętne osoby wykonywały indywidualnie lub w grupach modele kwiatów z danego kraju.

            Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były piękne. Przyznano aż cztery wyróżnienia: pierwsze dla Weroniki G. z 6b, Tdrugie dla uczniów z 4b: Alicji K., Wiktorii N., Tomasza L. Trzecie wyróżnienie otrzymała Marta K. z 8 klasy, a czwarte Maria O. i Aleksandra C. z klasy 4a.

            Na podium stanęli: na 3 miejscu Adelajda M. z 8 klasy za piękną begonię królewską; na 2 miejscu za szczegółowo dopracowane orchidee tygrysie: Lena W. z 5a oraz praca grupowa Antoniego G., Patrycji G., Jana Sz., również z 5a. Pierwsze miejsce w tym konkursie otrzymały ex aequo dwie prace: przepiękne polskie maki, chabry i stokrotki Amelii K. i Natalii T. z 7b oraz ogromna i egzotyczna raflezja, którą wykonały: Klara S., Nadia K. I Julia B. z 5a.

            Wszystkim składamy gratulacje.

          • KONKURS NA PROJEKT MASKOTKI

          • Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie artystycznym na projekt maskotki promującej Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim! Konkurs organizowany jest z okazji obchodów Jubileuszu 100-lecia powstania banku. Pracę można zrobić dowolną techniką manualną - malowanie, rysowanie, wycinanie, klejenie w formacie A4. Termin nadsyłania prac: 15 maja 2024 roku.Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

            Regulamin konkursu: Regulamin_konkursu.pdf

            Formularz zgłoszeniowy: Formularz_zgloszeniowy.pdf

          • NASZA DRUŻYNA NA PODIUM

          • 25 kwietnia udaliśmy się na Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt (kategoria rocznik 2011 i młodsi) do SP nr 4 w Ząbkach. W turnieju startowały cztery drużyny - mistrzowie rejonów. Przyszło nam rywalizować z drużynami z Radzymina, Jadowa i Ząbek. Rywalizacja w turnieju była bardzo wyrównana, każdy mógł wygrać z każdym.

            W pierwszych meczach widać było u nas brak doświadczenia w zawodach na takim szczeblu, z tego powodu przytrafiały się nam błędy, które przyczyniły się do porażki z Radzyminem 0:2 i Jadowem 1:3 (pierwsi strzeliliśmy bramkę) Po roszadach w drużynie i nabraniu większej pewności siebie w ostatnim meczu dziewczyny pokazały wielką chęć zwycięstwa i pokonały po bardzo emocjonującym spotkaniu drużynę gospodarzy 1:0 co pozwoliło nam zająć trzecie miejsce w powiecie.

          • GMINNY KONKURS GRAMATYCZNY

          • We wtorek, 16 kwietnia, w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Gramatyczny z Języka Angielskiego dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych. Konkurs objęty został honorowym patronatem przez Wójta Gminy Poświętne, Sylwestra Niźnika. Podczas rywalizacji sprawdzana była znajomość alfabetu i umiejętność sprawnego literowania, trzy formy czasowników nieregularnych oraz czasowe konstrukcje gramatyczne.

            W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze szkół naszej gminy. Uczennica naszej szkoły, Ada z klasy 8, zajęła pierwsze miejsce. Na podium stanęli również reprezentanci ZSP w Nowych Ręczajach: na drugim miejscu Bartłomiej z kl.8, a na trzecim - Aleksandra z kl.7. Jury przyznało również dwa wyróżnienia: Milenie z kl.7 (ZSP Poświętne) i Bartoszowi z kl.7 (ZSP w Międzylesiu).

            Serdecznie gratulujemy!

          • PRACE KOŁA PLASTYCZNEGO

          • Dzielimy się tu się z krótką fotorelacją dzieł stworzonych przez nasze zdolne uczennice klas czwartych, które aktywnie działają w szkolnym kole artystycznym pod czujnym okiem Pani Ilony Mielczarskiej.

          • GMINNY KONKURS "NA LUDOWĄ NUTĘ"

          • 19.04 w naszej szkole odbyła się druga edycja Gminnego Konkursu "Na ludowa nutę". Tym razem również uczniowie z klas 1-3 mogli zaprezentować swoje talenty. Swoich reprezentantów zgłosiły wszystkie szkoły z naszej gminy. Nasz konkurs uświetnili swoim znakomitym występem członkowie Klubu Seniora w Poświętnem, którzy jak zawsze byli bardzo otwarci i chętni do współpracy. 

            A oto i laureaci:

            W kategorii oddziały przedszkolne:

            I pierwsze Julia Wiśniewska (ZSP Miedzyleś)

            II miejsce Amelia Stępień (ZSP Wolka Dąbrowicka)

            III miejsce Filip Dąbrowski (ZSP Poświętne).

            W kategorii klas 1-3:

            I miejsce  Adrianna Gorczyńska (ZSP Nowe Ręczaje)

            II miejsce  Julia Kanownik (ZSP Poświętne)

            III miejsce Julia Rawska (ZSP Zabraniec)

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

          • ETAP SZKOLNY KONKURSU "NA LUDOWĄ NUTĘ

          • W piątek 12 kwietnia odbyły szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Muzycznego "Na ludową nutę". Dzieci z klas 1-3 zaprezentowały swoje wykonania piosenek, a jury miało trudne zadanie, by spośród tylu utalentowanych artystów wyłonić jedną osobę, która będzie reprezentowała naszą szkołę podczas kolejnego etapu. Po długich debatach udało się w końcu wyłonić zwyciężczynię eliminacji szkolnych. Nadia z klasy 3a zdobyła to zaszczytne miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji! 

          • KLASY DRUGIE W "KOPERNIKU"

          • 12 kwietnia klasy drugie zwiedzały Centrum Nauki Kopernik. W czasie pobytu uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele eksponatów, sprawdzić ich działanie, poczuć się jak w ogromnym laboratorium. Emocji było mnóstwo. Ciekawość dzieci została zaspokojona.

          • Kreatywne dni nietypowe – dzień czekolady w kl. 2B

          • Dzień Czekolady obchodzimy 12 kwietnia. Czekolada od lat jest jednym z najpopularniejszych słodkich przysmaków. Klasa 2b poznała etapy powstawania czekolady, jej rodzaje, a także rozwiązywała zagadki logiczne. Oczywiście nie obyło się bez degustacji czekolady gorzkiej.

          • DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • 8 kwietnia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu było to ważne wydarzenie, które miało na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób ze spektrum autyzmu. Była to okazja do zwrócenia uwagi na różnorodność w społeczeństwie i podkreślenia potrzeby wspierania osób z autyzmem w środowisku szkolnym.

            Tego dnia w szkole były organizowane różnorodne działania i wydarzenia, takie jak konkurs na platformie kahoot, gra terenowa w szkole, gdzie uczniowie mieli za zadanie np. rozszyfrować hasło zapisane alfabetem Morsa, rozpoznać specyficzne zapachy, poradzić sobie z dyktandem graficznym. Nauczyciele i uczniowie w ramach solidarności z osobami ze spektrum autyzmu przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.

             

            Ważnym elementem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu było również promowanie aktywności mających na celu budowanie więzi i wspieranie osób ze spektrum autyzmu w integracji społecznej, dlatego wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Akademię Nauk Stosowanych dotyczącym neuroróżnorodności.

            Światowy Dzień Świadomości Autyzmu był okazją do promowania ogólnej tolerancji, empatii i szacunku dla wszystkich uczniów, niezależnie od ich różnic i indywidualnych potrzeb. To ważne, aby szkoła była miejscem, gdzie każdy uczeń może czuć się akceptowany i doceniany, bez względu na swoje cechy i zdolności.

          • DNI OTWARTE

          • Zapraszamy na dni otwarte  w naszej szkole.

            08.04.24 r. poniedziałek kl. 4-8 godz. 17.00-19.00

            09.04.24 r. wtorek kl. 1-3 godz. 17.00-19.00

            08.04.24 r. obecni wszyscy nauczyciele uczący w klasach 4-8 i specjaliści (pedagog, pedagog specjalny, psycholog, nauczyciele wspomagający).

             

            1. Agnieszka Pasieczna (dyrektor, j. polski) – gabinet dyrektora
            2. Katarzyna Jackiewicz (wicedyrektor, wychowawca kl.8, matematyka) – s.203
            3. Agnieszka Woźniak (wychowawca kl.5b, nauczyciel współorganizujący kształcenie – s.101
            4. Mariola Tlaga (pedagog specjalny, matematyka, wychowawca kl.7a) – s.104
            5. Anna Stradowska (wychowawca kl.5a, geografia, religia) – s.204
            6. Grażyna Jastrzębska (wychowawca kl.7b, historia, wos, edb) – s.202
            7. Ewa Olkowicz (wychowawca kl.6b, j. polski) – s. 206
            8. Iwona Górecka (wychowawca kl.6a, j. angielski) – s.215
            9. Beata Twarowska (wychowawca kl.4a, wychowanie fizyczne, religia) – s. 205
            10. Adam Gontarek (wychowawca kl.4b, wychowanie fizyczne) –s. 103
            11. Paweł Burek (wychowanie fizyczne, informatyka, technika) – s. 113
            12. Urszula Jakubowska (matematyka, fizyka) – s.106
            13. Marta Gronek (j.angielski) – s. 214
            14. Piotr Majszyk (j. polski) – korytarz I piętro
            15. Bohdan Matskiv (j. niemiecki, j. rosyjski) – korytarz I piętro
            16. Gabriela Wilczak (j. polski) – s.105
            17. Ilona Mielczarska (pedagog szkolny) – s. 107
            18. Beata Kostrzewska (biologia, chemia) – korytarz II piętro
            19. Karolina Nadrowska (psycholog) – gabinet psychologa
            20. Hanna Kielczyk (przyroda) – korytarz I piętro
            21. Beata Kulka (nauczyciel współorganizujący kształcenie) – korytarz I piętro
            22. Sylwia Wierzbicka (nauczyciel współorganizujący kształcenie) – korytarz II piętro
            23. Maria Sobotka (muzyka, plastyka)- korytarz II piętro
            24. Wioleta Wieczorek-Płochocka (nauczyciel współorganizujący kształcenie)- gabinet pielęgniarki
            25. Ks. Piotr Połomski – korytarz I piętro

             09.04.2024 r. obecni wychowawcy uczący w klasach 1-3 i specjaliści (logopeda, SI)

             

            1.  Anna Jankowska – (wychowawca kl.1a) s.101
            2. Zdzisław Górka – (wychowawca kl. 1b) s. 101 (zastępstwo p. Anna Jankowska)
            3. Grażyna Krystosiak – (wychowawca kl. 2a) s.202
            4. Agata Rońda-Rozbicka – (wychowawca kl. 2b) s.203
            5. Hanna Kielczyk – (wychowawca kl. 3a) s.103
            6. Elżbieta Kalata – (wychowawca kl. 3b) s.104
            7. Małgorzata Kurach – (logopeda) gabinet logopedy
            8. Dominika Skrzypczuk (SI) – sala SI
          • WIELKANOC W KLASACH 4-8

          • Radość z nadchodzącej wiosny i więź z polskimi tradycjami - to właśnie towarzyszyło nam podczas przedstawienia, które przygotowała klasa 5b. Symbolika, tradycje, przekazy i obrzędy ludowe związane z Wielkim Postem i Wielkanocą ożyły na scenie, a  uczniowie, ubrani w tradycyjne stroje ludowe, przenieśli nas w świat polskich tradycji, prezentując bogactwo kulturowe naszego kraju.

          • GRA TERENOWA NA TERENIE NASZEJ SZKOŁY

          • Już 8 kwietnia 2024 r. zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do udziału w zabawie związanej z Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

            Co się będzie działo?

            Gra terenowa na terenie szkoły

            Dobierzcie się w grupy 5 osobowe i zgłoście chęć udziału w zabawie do Pani Wioli Wieczorek-Płochockiej lub do Pani Dominiki Skrzypczuk ewentualnie do Pani Agnieszki Woźniak do 04.04.2024r. W poniedziałek 8 kwietnia będziecie mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne, językowe, sprawnościowe, a także przekonać się jak wasze zmysły mogą wprowadzić Was w błąd podczas gry terenowej w naszej szkole. Niemożliwe a jednak, zapraszamy Was do podjęcia tego wyzwania. Dla grupy, która pierwsza dotrze do punktu przewidziane są nagrody. Zabawa rozpocznie się o godz. 11.45

             

            Kahoot

            Wiemy, że uwielbiacie telefony, dlatego już 8 kwietnia o godz. 10.00 będziecie mogli z nich skorzystać. Bo właśnie wtedy odbędzie się kolejny konkurs tym razem z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych. Wystarczy, że 8 kwietnia o godz. 10.00 wejdziecie na stronę WWW.kahoot.it i prawidłowo odpowiecie na pytania dotyczące spektrum autyzmu. W tajemnicy Wam zdradzimy, że pytania będą banalnie łatwe , a odpowiedzi znajdziecie na plakatach wiszących na ścianach. Bądźcie uważni na szkolne korytarze i pojawiające się na nich niebieskie kartki. Oczywiście dla osób, które staną na podium przewidziane są nagrody. Już zaczynajcie ładować swoje telefony J

             

            Blue Day

            Oczywiście pamiętamy, że 8 kwietnia przychodzimy do szkoły ubrani na niebiesko. Podczas przerwy o godz. 11.30 na łączniku odbędzie się zliczanie niebieskich części Waszej garderoby. Ta osoba, która będzie miała na sobie najwięcej ubrań w kolorze niebieskim otrzyma nagrodę.

          • WIELKANOC W KLASACH 1-3

          • W duchu radosnego oczekiwania na zbliżające się święta wielkanocne, uczniowie kl.1b zaprezentowali uczniom klas młodszych przedstawienie, które przeniosło publiczność w magiczny świat tradycji i symboli wielkanocnych.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Poświętnem
      • tel/fax:(25) 752 03 63
      • Cygów ul. Szkolna 20 05-326 Poświętne Poland
      • poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
      • Dyrektor - Agnieszka Pasieczna Wicedyrektor - Katarzyna Jackiewicz
      • email: sekretariat@zspposwietne.edu.pl.
      • administrator strony: i_gorecka@wp.pl
    • Logowanie