• Archiwum wydarzeń

        • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NORWIDA

          V GMINNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

          SZKOLNY KONKURS KOLĘD

          PROJEKT "DZIEŃ, W KTÓRYM GASNĄ WSZELKIE SPORY"

          KONCERT ZESPOŁU LIMBOS

          AKCJE CHARYTATYWNE

          Zebraliśmy 266,89 zł na rzecz "FUNDACJI ZWIERZAKI W POTRZEBIE" w Wołominie. Pieniądze już zostały przekazane na konto fundacji. Zostanie za nie zakupiona karma dla zwierząt. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

          Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami namawiał do włączenie się do akcji I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. W tym roku po raz kolejny podarowaliśmy środki czystości (pasty do zębów, mydełka, środki czyszczące itp.) dla Domu Dziecka w Równem.

          Nasza szkoła bierze udział w akcji "Zimowy karmnik". Pamiętajmy, że decydując się na dokarmianie ptaków zimą trzeba to robić odpowiedzialnie, regularnie, w odpowiednim czasie, miejscu i odpowiednią karmą. Nie wolno przerywać podawania karmy przed ustaniem mrozów i stopieniem się pokrywy śnieżnej – przyzwyczajone do dokarmiania przez nas ptaki będą przylatywały w miejsce, gdzie otrzymywały pożywienie i na nie czekały.

          DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

          TURNIEJE TENISOWE: SZKOLNY I GMINNY

          KONKURS MATEMATYCZNY "POLUB TO!"

          PASOWANIE NA UCZNIA 

          DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          POKAZ KARATE TANG SOO DO

          25 września w naszej szkole odbył się pokaz karate. Wszyscy uczniowie zebrali się na Sali gimnastycznej. Instruktor opowiadał na o karate, prezentował swoich uczniów. Wielu z nich to koledzy, uczęszczający do naszej szkoły, a także absolwenci. Pokaz sztuk walki był bardzo ciekawy. Na końcu również ci, którzy nigdy nie trenowali sztuk walki, mogli spróbować swoich sił. Spośród publiczności zostali wybrani ochotnicy, a tych nie brakowało. Bardzo dobrze się bawiliśmy.

          DZIEŃ CHŁOPAKA

          Dzień chłopaka obchodzony jest w Polsce 30 września. Z tej okazji dziewczynki przygotowały kolegom z klasy drobne upominki. Klasy IV i V przygotowały przedstawienie pod czujnym okiem pani Kulki. Zorganizowano również wybory mistera w poszczególnych klasach. A  zwycięzcami zostali :

          Kl. 0a Piotr Tlaga

          Kl. 0b Maciej Cymerman

          0c Maciej Ludwiniak

          I Kuba Komoński

          II Dawid Bakiera

          IIIa Damian Szczęsny

          IIIb Kacper Urbanowski

          IV Robert Szcześniak

          V Radosław Kielczyk

          VI Igor Stępień

          Klasa V przygotowała również pokaz mody. Chłopcy z klasy VI pokazali jak powinna wyglądać rozgrzewka. Na końcu Pani Dyrektor złożyła wszystkim chłopcom życzenia. Po lekcjach natomiast była kolejna atrakcja – dyskoteka szkolna.

          V MISTRZOSTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

          15 września odbyły się zawody sportowe w biegach przełajowych. Dziewczynki i chłopcy z kl. IV-VI pobiegli w odpowiednich grupach wiekowych i wywalczyli dla naszej szkoły drugie miejsce w Gminnych Mistrzostwach w   Przełajowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy również tym, którzy wzięli udział, ale nie zajęli miejsca na podium. Pamiętajmy, że liczy się udział.

          ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

                                                                                 ROK SZKOLNY 2014/2015

           


          ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

          Roku szkolny zakończyliśmy w piątek 27 czerwca o godzinie 10. 00. Przed rozdaniem świadectw udaliśmy się do kościoła parafialnego na mszę świętą, która rozpoczęła się o godzinie 9.00. Dzień wcześniej, w czwartek 26.06 o godzinie 13.00, pożegnaliśmy klasę VI. Klasy V i VI przygotowały część artystyczną. Po części artystycznej rozpoczęła się część nieoficjalna: poczęstunek i dyskoteka.

          DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W STANISŁAWOWIE

          Jak i rok temu, Szkoła Podstawowa w Stanisławowa zaprosiła nas na English Day (Dzień Angielski) zorganizowany przez panią J. Krajewską-Witczak i klasę 5a. Spotkanie odbyło się w 24 czerwca w sali audowizualnej w Gimnazjum w Stanisławowie. Uczniowie z okolicznych szkół (m.in. z Ładzynia, Pustelnika) zaprezentowały piosenki w języku angielskim i nie tylko. Szkoła Podstawowa w Stanisławowie oprócz piosenek pokazała również przedstawienie w języku angielskim. Naszą szkołę reprezentowała Klaudia Ludwiniak, która zaśpiewała piosenkę, z którą zdobyła w tym roku II miejsce na Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Poświętnem. Uczestnicy Dnia Języka Angielskiego i ich opiekunowie otrzymali upominki.

          FESTYN RODZINNY

          Festyn rodzinny wszedł już na stałe w kalendarz wydarzeń szkolnych. W tym roku odbył się on jednak w niedzielę 8 czerwca, a słońce i piękna pogoda towarzyszyła nam od rana. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Na początku swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie klas 0-VI. Następnie wystąpili uczniowie uczęszczające na zajęcia szkółek tańca. Później odbył się pokaz sztuk walki.

          Przez czas trwania festynu czynne były stoiska, na których można było kupić: kawę, herbatę, zimne napoje, kiełbaski z grilla, hot-dogi, hamburgery, gofry i ciasta. Dużą atrakcją okazały się pompowane zjeżdżalnie i skoki na trampolinie. Dużą uwagę przykuły również pokazy strażaków.

          Miłym punktem programu było rozdanie „Oznak Szeryfa Praw Dziecka” w ramach programu UNICEF. Taką odznaką głosami naszych uczniów odznaczeni zostali:

          - pani dyrektor Hanna Kielczyk,

          - pan wójt Jan Cymerman,

          - przewodnicząca Rady Rodziców – p. Dorota Krusińska,

          - prowadząca Scholę p. Agnieszka Skonieczna,

          - nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Gontarek,

          - wikariusz parafii Poświętne ks. Jerzy Król.

          ROCKOWA PODSTAWÓWKA

          Szkolny Konkurs Piosenki Rockowej i Pop-rockowej miał na celu wyłonienie wokalistów, którzy mieli reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym.  Uczniowie występowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Natomiast w Jury zasiadły panie: p. Beata Twarowska, pani dyrektor – Hanna Kielczyk i p. Grażyna Krystosiak.

          W czasie występów mogliśmy usłyszeć takie przeboje jak „ Małgośka” Maryli Rodowicz, „ Nie będę Julią” Bandy i Wandy, „Konik na biegunach”, „Latawce, dmuchawce, wiatr” Urszuli, a także piosenki Varius Manx, Czesława Niemena, Rotary itd. Wszyscy wokaliści zaprezentowali się wspaniale. Nikt nie chciałby być na miejscu Jury, bo komisja miała bardzo trudne zadanie. Werdykt jednak musiał zapaść i po burzliwych naradach okazało się, że w klasach starszych najlepsza okazała się Weronika Ludwiniak z piosenką Urszuli „Latawce, dmuchawce, wiatr”. Tuż za nią na podium znalazła się Julia Dąbrowska z piosenką Czesława Niemena „Płonąca stodoła”. Spośród występów klas młodszych jury najlepiej oceniło występ Klaudii Zduńczyk, która zaśpiewała szlagier Maryli Rodowicz „Małgośka”. Drugie miejsce zajęła Patrycja Łabucka z piosenką Lombardu Pt. „Szklana pogoda”.

          FOTOGRAFICZNY TALENT KAMILA LUDWINIAKA

          Mieć pasję to wielkie szczęście. Uczeń naszej szkoły, Kamil Ludwiniak, taką właśnie znalazł. Niewątpliwie ma talent do fotografowania. Dobry fotograf zawsze potrafi dostrzec i pokazać unikalność miejsc tuż obok, miejsc na pozór zwyczajnych. Zauważa on i rejestruje sytuacje, wobec których obojętnie przechodzi wielu innych ludzi. Za dobrą fotografią kryje się zawsze jej wykonawca i to dzięki jego wrażliwości powstają tak cudowne zdjęcia, jak te autorstwa naszego kolegi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album Fotograficzny.

          WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY

          Tego dnia niektórzy musieli wstać bardzo wcześnie. Zbiórka osób jadących na wycieczkę do Białowieży ustalona była na godzinę 6 rano. Do miejsca dotarliśmy o godzinie 10.00. Zwiedziliśmy piękne muzeum przyrodnicze, a w nim mnóstwo roślin i zwierząt występujących w Puszczy Białowieskiej. Następnie przeszliśmy szlakiem Wielkich Dębów i byliśmy w rezerwacie zwierząt. Niektóre z nich się schowały, ponieważ rozpadał się deszcz.

          PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          Na początku czerwca, a dokładnie 3.06 nasza szkolna biblioteka zyskała nowych czytelników. Uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników przez panią dyrektor Hannę Kielczyk. Uczniowie klas starszych przygotowały z tej okazji krótką część artystyczną. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał drobny upominek. Witamy w gronie czytelników! Nie od dziś wiadomo, że ten, kto czyta książki, żyje podwójnie. Dodajmy, że też o wiele ciekawiej.

          DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

          Stało się już tradycją, że Dzień Dziecka w naszej to szkole Święto Sportu. Tuż przed godziną 8.00 zebraliśmy się na łączniku przed salą gimnastyczną by sprawdzić listę obecności. I zaczęły się rozgrywki. Jako pierwsi do konkurencji stanęli najmłodsi. Rywalizowaniu w wielu konkurencjach, np. w biegach, rzutach woreczkami do celu. Zmagania zerówek odbywały się na sali gimnastycznej, klasy I-III swoje tory  przeszkód miały na łączniku i na sali gimnastycznej.  Następnie do walki stanęły klasy starsze. Indywidualne konkurencje to skok w dal z miejsca oraz rzut piłką lekarską. Zawody te były jednocześnie eliminacjami i wyłoniły reprezentantów do zbliżających się Gminnych Igrzysk Sportowych. Rozegrane zostały również mecze w dwa ognie między dziewczynkami klas IV-VI. Chłopcy natomiast mieli mini turniej piłki nożnej. Nie jest przecież tajemnicą, że ich ulubioną dyscypliną sportu jest właśnie futbol. Nawet niekorzystna aura, chłód i mżawka nie ostudziły zapału.

          PROJEKT EDUKACYJNY Z KSIĄŻKĄ W TLE

          W dniach od 19 do 23 maja trwały w naszej szkole wydarzenia związane z projektem edukacyjnym „ Książka dobra na wszystko”. Pierwszego dnia uczennice klasy VI przybliżyły nam historię powstania książki, a uczniowie pozostałych klas zaprezentowali przygotowane wcześniej plakaty, dotyczące życia i twórczości polskic pisarzy. 

          W kolejnych dniach projektu odbyły się przedstawienia, konkursy, prezentacje. Klasa IV zaprezentowała przedstawienie pt. „Kulinaria w literaturze”.  Był również przegląd piosenki o książce oraz plebiscyt na najciekawszy przepis kulinarny. Można nawet było skosztować pysznej szarlotki. Mniam, mniam…

          GMINNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

          Już po raz drugi odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii organizowany przez Szkołę Podstawową w Turzu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V: Lidia Kurek i Piotr Mucha, którzy to wygrali szkolne eliminacje. 21 maja do szkoły w Turzu przyjechali reprezentanci wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Konkurs rozpoczął się o godzinie 11. Po uroczystym powitaniu uczestnicy odstresowali się oglądając śmieszny filmik o perypetiach Jasia Fasoli. Następnie uczestnicy musieli się zmierzyć z testem złożonym z 25 pytań otwartych, dotyczących wiedzy o kulturze, historii, geografii oraz życia codziennego Brytyjczyków. Reprezentant naszej szkoły, Piotr Mucha po raz drugi zajął trzecie miejsce w tym konkursie, z czego bardzo się cieszymy.

          WYCIECZKA NA MAZURY

          Tegoroczna dłuższa wycieczka zaprowadziła nas na Mazury. Pierwszego dnia dojechaliśmy do miejscowości Grunwald. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych ze słynną bitwą z Krzyżakami w 1410r i ze chwalebnym zwycięstwem Polaków. Drugi dzień to wizyta w pięknym mazurskim mieście Giżycku. Byliśmy pod wrażeniem przepięknych widoków, malowniczych jezior.

          DZIEŃ ROSYJSKI

          Duża część naszych uczniów uczęszcza na zajęcia z języka rosyjskiego. Swoje umiejętności językowe zaprezentowali oni na szkolnym korytarzu. Widzowie mieli okazję obejrzeć adaptację wiersza J. Tuwima „Rzepka” w rosyjskim tłumaczeniu, a także najsłynniejszy rosyjski taniec „Kalinka”. Uczennice klasy IV zaprezentowały taniec „Junga Canga”. Czwartoklasistki zaprezentowały również przepis kulinarny po rosyjsku. Publiczności bardzo podobały się występy, szczególnie „Kalinka”, która doczekała się kilku bisów.

          ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

          Również w tym roku uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę konstytucji 3 Maja, a była to już 223. Pani Ewa Olkowicz przygotowała apel z tej okazji. Uczniowie klas starszych starannie recytowali patriotyczne wiersze. Była to dla nas prawdziwa lekcja historii.

          SUKCES ANI W KONKURSIE DIECEZJALNYM

          Uczennica naszej szkoły, Ania Skonieczna z kl. III, zajęła trzecie miejsce w Konkursie diecezjalnym „Młodzi przyjaciele Maryi”. Wykonała pracę plastyczną, którą możemy zobaczyć na zamieszczonym obok zdjęciu.Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w Warszawie.

          ELIMINACJE DO KONKURSU NORWIDOWSKIEGO

          W czwartek 10.04 odbyły się w naszej szkole eliminacje do Konkursu Recytatorskiego C. K.Norwid - Poeta Naszej Ziemi", organizowanego przez szkołę w Dąbrówce. W ramach eliminacji odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Norwida. W klasach I-III zwyciężyła Patrycja Łabucka, II miejsce zajęła Zosia Kolator, a trzecie - Klaudia Zduńczyk. Wszystkie dziewczynki są uczennicami klasy III. W klasach IV-VI najlepszy okazał się Mariusz Bereda (kl. V), drugie miejsce zajęła Natalia Rudnik (kl. IV), a trzecie Paulina Rawska (kl. IV). 

          GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY W NOWYCH RĘCZAJACH

          Reprezentanci naszej szkoły wzięli konkursie ortograficznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Wojska Polskiego w Nowych Ręczajach. W konkursie został wyłoniony Mistrz Ortografii. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: dyktando dla klas II-III i dyktando dla klas IV-VI. Uczennice klasy III, Zosia Kolator i Ania Skonieczna, zajęły ex aequo III miejsce.

          IV KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

          Już po raz czwarty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Przyjechali do nas uczniowie z sześciu szkół naszej gminy. Jury wysłuchało piosenek angielskich i rosyjskich, a później wybrało najlepsze wykonania. Reprezentantki naszej szkoły zaprezentowały się świetnie. Zuzia Nowosińska zajęła pierwsze miejsce w Konkursie Piosenki Rosyjskiej. Klaudia Ludwiniak zajęła II miejsce w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej oraz II miejsce w Konkursie Piosenki Rosyjskiej. Najmłodsza uczestniczka konkursu, Julia Dąbrowska, zdobyła wyróżnienie w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej.

          WALENTYNKI

          Bal Walentynkowy w naszej szkole odbył się po raz pierwszy. Tego dnia w szkole obowiązywał strój w kolorze czerwonym. Zabawę prowadził profesjonalny DJ. Uczniowie bawili się do muzyki z różnych stron świata oraz uczestniczyli w konkursach. Z okazji walentynek działała również w szkole poczta walentynkowa. Poczta działała bardzo sprawna i wszystkie walentynki trafiły do adresatów.

          WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO

          11 lutego uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami odwiedzili Muzeum Narodowe w Warszawie. Podzieeni na grupy uczestniczyli w dwóch lekcjach muzealnych" "O królach", " Obyczaje straropolskie". Uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w zaproponowane zajęcia zajęcia. Bardzo miło spędziliśmy czas, a przy okazji dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o dawnych czasach.

          WYCIECZKA NA BASEN

          ZABAWA CHOINKOWA

          Tradycją naszej szkoły stało się to, że w karnawale urządzamy zabawę. Tego dnia nasza szkoła zmienia się w piękną salę balową. Na parkiet wkraczają księżniczki, kowboje, rycerze, królowie i wiele innych postaci z bajek i komiksów. Jest kolorowo i bajkowo. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w konkursach i zabawach.

          DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków jest tradycją zapisaną na stałe w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, dzień pełen uśmiechów i wzruszeń. 21 stycznia dzieci z klas 0 – III zaprezentowały swoim babciom i dziadkom przygotowane na tą okazję przedstawienia. Potem był wspólny poczęstunek i konkursy. Było bardzo miło.

          ODWIEDZIŁ NAS CYRK

          W styczniu do naszej szkoły przyjechał cyrk. Wszyscy byliśmy tym wydarzeniem podekscytowani. Na początku był pokaz, w którym pani czarowała parasolkami. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ słodkich psiaków, które jeździły na hulajnodze, prowadziły wózki dla lalek, pokonywały tory przeszkód, a nawet śpiewały do mikrofonów. Niekwestionowanym zwycięzca pokazu okazała się małpka, która czytała książkę, grała na bębenkach, ale pszedewszystkim była przesympatyczna. Dzieci mogły równiez dotknąć prawdziwego aligatora. Długo będziemy pamiętać ten występ.

          SZKOLNY KONKURS KOLĘD

          W środę (08.01.2014) odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Odbył się w dwóch etapach. W pierwszym brali uczniowie klas I-III, w drugim ochotnicy z klas IV-VI. Poziom był bardzo wyrównany, komisja oceniajaca występy miała trudny orzech do zgryzienia. Jednak udało się wyłonić zwycięzców. W młodszej grupie zwyciężyła Klaudia Zduńczyk z kl.III, drugie miejsce zajął Jakub Ludwiniak z kl. IIA. W klasach IV-VI najlepsza okazała się Klaudia Ludwiniak z kl. VI, drugie miejsce zajęła Weronika Ludwiniak z kl.VI. Trzecie miejsce zajęła Julia Dąbrowska z kl. IV. W Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek będą nas reprezentować laureaci szkolnego konkursu, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca.

          JASEŁKA

          Tradycją naszej szkoły są jasełka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pani Beaty Twarowskiej.  Nie inaczej było i w tym roku. Na pięknie udekorowanym korytarzu szkolnym zebrali się nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa oraz ich dzieciątka Jezus. To do nich i do małego Jezuska przybyli honorowi goście – Trzej Królowie. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło ogromne wrażenie na publiczności. Pani dyrektor w imieniu własnym i innych podziękowała wszystkim aktorom, a także złożyła wszystkim obecnym życzenia.

          MIKOŁAJKI

          ZWIEDZANIE ZAMKU KRÓLEWSKIEGO I NIE TYLKO

          W środę 4 grudnia klasy: IIA, IIB i IV pojechały na wycieczkę do stolicy. Głównymi punktami programu był Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Łazienki Królewskie. Uczniowie podziwiali piękną choinkę na Placu Zamkowym, zobaczyli Kolumnę Zygmunta, pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Józefa Piłsudskiego, Pałac Prezydencki. W Zamku Królewskim oglądali salę balową, tronową, garderoby, sypialnię królewską, kaplicę i wiele innych miejsc. Uczniowie dowiedzieli się dużo o historii Polski, władcach i poznali klimat tamtych lat. Spacerowali uliczkami Starego Miasta, podziwiali kolorowe kamienice, piękny Rynek i pomnik Syrenki Warszawskiej. W  Łazienkach Królewskich widzieli pomnik Chopina, Pałac na Wodzie, podziwiali piękny park oraz ptaki i zwierzęta tam żyjące: wiewiórki, pawie, gołębie, kaczki a nawet sarenkę.

          AKCJE CHARYTATYWNE

          Nasza szkoła wspiera różne akcje charytatywne. Tak jak i rok temu sprzedawaliśmy kalendarzyki, zbieramy plastikowe nakrętki dla Kasi z Kolna, zbieramy drobne monety w ramach akcji Góra Grosza. Ostatnio przyłączyliśmy się do kolejnych akcji - zbieramy środki czystości, które przekażemy do Domu Dziecka w Równem. Gromadzimy również karmę, puszki, koce i siano dla schroniska zwierząt w Klembowie.

          KONKURS POEZJI I PROZY KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO

          25 odbył się w naszej szkole konkurs poezji i prozy księdza Jana Twardowskiego. W jury zasiadła pani dyrektor Hanna Kielczyk, a także p. Ewa Olkowicz, p. Iwona Górecka i p. Zdzisław Górka. W  klasach IV - VI pierwsze miejsce ex aequo zajęli uczniowie: Piotr Mucha (kl. V) i Natalia Rudnik (kl. IV). W kategori wiekowej klas I-III najlepsza okazała się Patrycja Łabucka.

          PORTRET PATRONA SZKOŁY

          Został zorganizowany konkurs na portret patrona naszej szkoły. Prace konkursowe przedstawiające porucznika Stanisława Lecha można obejrzeć na gazetce na górnym korytarzu. Informacje o patronie szkoły są w gablocie przy sali numer 5 oraz na stronie internetowej w zakładce Historia szkoły.

          WYCIECZKA DO ŁAZIENEK KRÓLEWSKICH

          23 listopada - tego pięknego dnia klasy: I i III pod opieką swoich wychowawców wybrały się na wycieczkę do Łazienek Warszawskich. Lekcja w Łazienkach rozpoczęła się o godzinie 10. Pani przewodniczka oprowadziła dzieci po salach Pałacu Łazienkowskiego. Miejsce szczególne, ponieważ była to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po wysłuchaniu bardzo ciekawych opowieści, spacerowaliśmy jeszcze po parku. Towarzyszyły nam wiewiórki, pawie i gołębie, które dokarmialiśmy. Na koniec można było kupić sobie pamiątki z Warszawy. Było super!

           

          ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          "Niepodległość znaczy wolność - słowo najważniejsze". Ten cytat przyświecał obchodom Święta Niepodległości w naszej szkole. Uczniowie ubrani na galowo, z przypiętymi kotylionami obejrzeli apel przygotowany na tę okazję. Został też wyświetlony krótki filmik o historii polskiej niepodległości.

          KONKURS NA NAJCIEKAWIEJ WYKONANĄ FLAGĘ UE

          Konkurs na najciekawiej wykonaną flagę rozstrzygnięty. Brali w nim udział uczniowie klas 0-III. Klasy starsze miały natomiast wykonać plakat o dowolnym kraju Unii Europejskiej. Za swój plakat o Wielkiej Brytanii wyróżniona została Natalia Rudnik z kl. IV. Nagrodzone flagi należały do Adriana Sochy i Norberta Sochy (I miejsce ex aequo). Drugie miejsce zajęła flaga wykonana przez Roberta Szcześniaka. Trzecim miejscem nagrodzona została flaga Eweliny Kielczyk. Wyróżnienia dostały również flagi Wioli Szcześniak, Martyny Bakiery, Zosi Wieczorek i Klaudii Zduńczyk.

          I BIEG LOTNIKA

          Licznie wzięliśmy udział w I Biegu Lotnika, zorganizowanym przez Gimnazjum Publiczne w Poświętnem. Pogoda była bardzo ładna, a atmosfera równie wspaniała. Wszystko odbyło się w duchu walki fair play. Nasi uczniowie wystartowali w swoich kategoriach (klasy I-III i IV-VI). Odbyły się również biegi dla uczniów gimnazjum i bieg na 3 km w kategorii OPEN, do którego mógł się każdy zgłosić. W zakładce Sport - wyniki naszych uczniów, w zakładce Album Fotograficzny - zdjęcia.

          PASOWANIE NA UCZNIA

          "Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas". Takie motto przyświecało pierwszakom w czasie ślubowania. Pierwszoklasiści z przejęciem ślubowali, że będą dobrymi Polakami, uczniami i kolegami. Uczniowie klasy pierwszej zostali bardzo ciepło przyjęci przez starszych kolegów. Dostali również upominki.

          WYCIECZKA DO "KOPERNIKA"

          W środę 23 października odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik. Atrakcji było co niemiara. Ostatnim punktem była wizyta w planetarium. Dodatkową atrakcją była autokarowa wycieczka po Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Można je zobaczyć w zakładce Album Fotograficzny.

          DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ     

          11 października odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz wierszyków, życzeń i piosenek miało miejsce też niecodzienne wydarzenie - pokaz mody, na którym zostały zaprezentowane propozycje strojów dla nauczycieli. W role modelek wcieliły się uczennice klasy IV, demonstrując stroje dla polonistki, bibliotekarki, pani od przyrody i matematyczki. Klasa VI odegrała dowcipną szkolną scenkę, a klasa V w rockowym stylu wykonałą piosenkę. Następnie pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła niektórym z nich nagrody. Przedstawiciele Rady Rodziców również złożyli życzenia nauczycielom i podarowali słodki upominek.

          DZIEŃ CHŁOPAKA

          30 września chłopcy obchodzili swoje święto. W naszej szkole również. Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji część artystyczną. Były wierszyki, piosenki i życzenia, a nawet występ prawdziwych „macho” z ich gitarami. Dziewczynki wybrały reprezentantów swoich klas, a spośród nich został wybrany Mister Szkoły Podstawowej w Poświętnem. W tym roku został nim uczeń kl. V - Karol Wilczak. Zdobył najwięcej głosów w szkole. A po lekcjach kolejna atrakcja – dyskoteka.

          GMINNE MISTRZOSTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

          Już po raz czwarty zostały zorganizowane Gminne Mistrzostwa w  Biegach Przełajowych. Pięcioro naszych uczniów znalazło się na podium w swoich kategoriach wiekowych, w tym trzy osoby zdobyły złote medale.

          LEKCJA POKAZOWA OLIMPIJSKIEJ SZKÓŁKI TAŃCA I DOBRYCH MANIER 

          Również i w tym roku gościliśmy w naszej szkole Olimpijską Szkółkę Tańca i Dobrych Manier. Dzieci z klas 0-III uczestniczyły w bezpłatnych zajęciach, które poprowadziły instruktorki tańca. Była to okazja do dobrej zabawy, a przy okazji uczniowie mieli przedsmak tego, co ich czeka, gdy zdecydują się na udział w zajęciach. Na zajęciach edukacyjno – dydaktycznych dzieci będą poznawać różne formy taneczne (tańce towarzyskie, narodowe, dyskotekowe itp.) oraz podstawy savoir – vivre. Takie zajęcia będą się odbywać cyklicznie, a uczestniczyć w nich będą dzieci, których rodzice wypełnili karty zgłoszeniowe. Zajęcia nauki tańca będą płatne. Zainteresowani udziałem swoich dzieci rodzice, zostali poinformowani o wysokości opłat.Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier to autorski program Karoliny Felskiej i Krzysztofa Wasilewskiego, 20-krotnych mistrzów Polski, finalistów Mistrzostw Europy i Świata w Tańcach Towarzyskich.

          ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

          W poniedziałek 2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Zebraliśmy się wszyscy na szkolnym korytarzu o godzinie 8.00. Pani Dyrektor powitała uczniów, nauczycieli i rodziców i przekazała istotne informacje dotyczące rozpoczynającego się roku szkolnego. Później przyszedł czas na spotkanie się z rówieśnikami i z wychowawcami w salach. Nauczyciele powitali wychowanków i podali plan na następny dzień. 0 godzinie 9.00 odbyła się msza święta w kościele parafialnym w Poświętnem.

          NOWY ROK SZKOLNY 2013/2014

          ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

          Za nami kolejny rok szkolny. Na apelu podsumowaliśmy osiągnięcia, wręczając uczniom na forum szkoły świadectwa z wyróżnieniem, nagrody  za ich osiągnięcia w nauce i sporcie. Wręczone zostały też upominki i podziękowania za pracę w Samorządzie Uczniowskim, sklepiku szkolnym, gazetce szkolnej, aktywie bibliotecznym itd. Wręczone zostały też nagrody za udział w konkursach i projektach.  Dzień wcześniej uroczyste zakończenie roku szkolnego miała klasa VI.

          FESTYN RODZINNY   

          W tym roku festyn z okazji Dnia Rodziny zbiegł się z zakończeniem projektu edukacyjnego "Start do kariery".  Uczniowie razem z nauczycielami przygotowali spektakl teatralny. Rodzice, którzy przybyli na fesstyn mogli zobaczyć swoje pociechy w przepięknych strojach. Ponieważ pogoda była łaskawa, mogliśmy skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji. Dmuchane zamki, baseny z piłkami, oraz przejażdżka na kucyku - to tylko niektóre spośród atrakcji.  A gdy już się ktoś zmęczył, to można się było posilić. A było w czym wybierać - pieczone kiełbaski, gofry, ciasta domowe. W tym roku mielismy teź okazję spotkać się z bardzo ciekawym człowiekiem. B ył nim misjonarz, który od 37 lat mieszka w Brazylii. Ojciec Mieczysław opowiedział nam o życiu w tym dalekim kraju, pokazał zdjęcia i częstował brazylijskimi orzechami.

          DZIEŃ DZIECKA

          Tradycją naszej szkoły jest, że dzień dziecka obchodzimy na sportowo. Podobnie było i tym razem. Zaczęliśmy od rozgrzewki oczywiście. Później było trochę trudniej. Różnorodność konkurencji sprawiła, że każdy mógł sprawdzić w czym jest najlepszy. To była świetna zabawa. Trzeba również dodać, że w przeciąganiu liny uczniowie bezapelacyjnie pokonali nauczycieli. Rada Rodziców przygotowała uczniom egzotyczną niespodziankę - ciekawy występ, w którym wystąpiły też zwierzeta takie jak wąż, małpka czy krokodyl.

          DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W STANISŁAWOWIE

          W dzień, w którym były w naszej szkole Gminne Igrzyska Sportowe, w Stanisławowie był dzień Języka Angielskiego. Do Stanisławowa razem z panią od angielskiego i ze swoją wychowawczynia pojechali uczniowie klasy III z przedstawieniem "Pritty-Ritty". Na scenie w sali teatralnej trzecioklasiści zaprezentowali swoje przedstawienie, obejrzeli też przedstawienia przygotowane przez inne szkoły i wysłuchali laureatów konkursów piosenki anglojęzycznej. Później przyszedł czas na drobne upominki, poczęstunek i powrót do domu. A ponieważ pogoda była piękna cała grupa poszłą tez na lody.

          GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE

          Tegoroczne igrzyska sportowe okazały sie bardzo udane. Ich owocem było zdobycie pucharu. Ale na taki wynik trzeba było zapracować. W tym roku szkoła w Poświętnem okazała się bezkonkurencyjna - nasi uczniowie uczniowie zwyciężyli we wszystkich konkurencjach, w dwóch przypadkach dzieląc się pierwszymi miejscami ex aequo z reprezentantami innych szkół.

          DZIECIĘCA AKADEMIA TEATRALNA

           Nasza szkoła bierze udział w projekcie Dziecięca Akademia Teatralna im. Karola Wojtyły. Pani Beata Twarowska i p. iwona Górecka uczestniczyły w cyklu warsztatów teatru lalkowego dla nauczycieli szkół podstawowych. Następnie poprowadziły warsztaty teatralne w naszej szkole. Wzięła w nich grupa kilkunastu uczniów z klas I-II.  W czasie zajęć były zabawy integracyjne, ćwiczące dykcję i zdolnosci aktorskie itd. Dzieci odgrywały scenki z udziałem pacynek, rysowały  projekty lalek, z najróżniejszych materiałów robiły lalki do przedstawienia pt. "Pinokio". Kolejny etap projektu we wrześniu.

          TEATR LALKOWY W NASZEJ SZKOLE

          Gościlismy w naszej szkole tatrzyk lalkowy. Przedstawienie kukiełkowe oglądali uczniowie klas 0-III i po żywych reakcjach i minach dzieci można było wywnioskować, że przedstawienie o Śpiącej Królewnie bardzo się wszystkim małym widzom podobało.

          WYCIECZKA DO WARSZAWY

          15 maja odbyła się jedniodniowa wycieczka do Warszawy zorganizowana w ramach projektu "Start do kariery".  Wędrówka po mieście rozpoczęła się od Rynku Staromiejskiego. Można było podziwiać XV wieczne kamienice oraz pomnik Syrenki, która stoi w samym centrum Rynku Starego Miasta. W drodze do Kolumny Zygmunta dzieci zwiedziły Katedrę Św. Jana, Plac Zamkowy i Zamek Królewski. Następnym punktem programu były warsztaty muzyczno-ruchowe.

          WYCIECZKA W GÓRY
          7 maja, bardzo wcześnie, bo o 7 rano uczniowie naszej wyruszyli na wycieczkę doKrakowa i Zakopanego.Kraków przywitał wycieczkowiczów piękną pogodą i od razu rozpoczęli zwiedzanie. Pani przewodnik oprawadziła po najważniejszych zabytkach tej dawnej stolicy Polski. Dzieci zobaczyły Wawel, przywitały się ze smokiem, przeszły przez Smoczą Jamę,. Duże wrażenie zrobił na wszystkich ołtarz Witta Stwosza w kościele Mriackim, a także Krakowski Rynek. Uczniowie byli również w pod domem Jana Matejki oraz pod słynnym oknem papieskim przy ulicy Franciszkańskiej 3. Jadąc na nocleg, grupa wstąpiła również do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Tak zakończył się pierwszy dzień  wycieczki.                                                                                     

          Drugi dzień rozpoczął się od dziewięciokilometrowego marszu do Morskiego Oka. Widoki okazały się warte wysiłku włożonego w dotarcie. Wieczór z udziałem kapeli góralskiej okazał się strzałem w dziesiątkę, a przejażdżka bryczkami konnymi dopełniła wszystkiego. Trzy dni w górach minęły bardzo szybko.

          ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

          Święto Konstytucji obchodziliśmy w naszej szkole 6 maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas V - VI z pomocą pani Olkowicz.

          DZIEŃ ZIEMI

          26 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi . Uczniowie klasy IV, razem wychowawczynią tej klasy - p. dyrektor Hanną Kielczyk, przygotowali krótkie przedstawienie. Następnie odbył się konkurs przyrodniczy dla klas I-III i IV-VI. Przy okazji przypomnieliśmy sobie jak dbać o Ziemię. Wiedzę od razu zastosowaliśmy w praktyce, sprzątając teren wokół szkoły.

          WIELKANOC W NASZEJ SZKOLE

          Święto Zmartwychwstania Pańskiego jest najważniejszą uroczystością katolików  roku liturgicznym. Przedstawienie z tej okazji przygotowała nasza pani katechetka razem z klasą V. Sztuka opowiadała o cieśli, który robił krzyże.

          TRĘDOWATY, BO NIEKOCHANY

          Dnia 20.03.2013 uczniowie klas IV-VI wystąpili przed publicznością inną niż zwykle. Tym razem byli nią rodzice, którzy przyszli na zebranie.  O godzinie 16.30 na szkolnym korytarzu zgasły lampy. Paliły się tylko świece i świecił reflektor, a na scenę wyszli nasi aktorzy. Przedstawienie opowiadało o człowieku, który osiągnął już w życiu wszystko, lecz brakował mu miłości. Na swej drodze w jej poszukiwaniu napotkał kolejno: ojca, nauczycielkę, dyplomatę, cwaniaka, alkoholika i żonę. Dzięki temu spotkaniu oni też zrozumieli, że ich życie i to, co osiągnęli nie jest nic warte, jeśli brakuje im miłości. Uprzytomnili sobie, że miłość jest najważniejsza. Po przedstawieniu odbyło sie zebranie z rodzicami, któremu towarzyszył kiermasz ozdób wielkanocnych.

          PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

          W naszej szkole  tradycją stał się, że tego dnia władzę w szkole przejmują uczniowie. Pierwszym punktem programu było przekazanie klucza- symbolu władzy. Następnie została wszystkim przedstawiona nowa pani Dyrektor i nowa Rada Pedagogiczna złożona z uczniów klas: VI i V. Po trzech lekcjach z nowymi nauczycielami nadszedł czas na kolejne atrakcje. Najpierw odbył się Wiosenny Przegląd Piosenki, następnie obejrzeliśmy przedstawienie o wiośnie w wykonaniu uczniów klasy III. Później przyszedł czas na kalambury. Między sobą rywalizowały drużyny: nauczycieli i uczniów. Następnie rozegrał  się konkurs „Mam talent”. Ostatnim punktem programu było spalenie marzanny. Wszyscy świetnie się bawili.

          PRZEDSTAWIENIE O MYSZCE PRITTY - RITTY

          12 marca odbyło się w naszej szkole krótkie, ale zabawne przedstawienie. Jako aktorzy wystapili w nim uczniowie klasy III. Bohaterką inscenizacji była myszka Pritty- Ritty, która chciałą wyjść za mąż, ale odrzucała oświadczyny kolejnych zwierzątek. Przedstawienie wyróżniało się od innych tym, że było w języku angielskim. Dzięki temu mieliśmy okazję poznać nowe słówka w tym języku. Była to bardzo ciekawa choć odmienna lekcja angielskiego. Każdy na pewno wiele z niej zapamiętał.

          8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

          Jest to dzień, w którym chłopcy są szczególnie mili dla dziewczynek, dają im kwiaty lub upominki. Tradycyjnie pan Górka razem z chłopcami z naszej szkoły przygotowuje inscenizację z okazji tego święta. W tym roku dzięki usługom „wróżki Esmeraldy” panie pracujące w naszej szkole mogły poznać znaczenie swojego imienia. Jak co roku, chłopcy wybierali najsympatyczniejsze dziewczynki w swoich klasach, a następnie spośród nich miss szkoły. Oto zwyciężczynie w poszczególnych klasach: kl. 0a – Hania Kolator, kl. 0b – Kasia Wierzbicka, kl. Ia – Oliwia Tlaga, kl. Ib  - Natalia Sasin, kl.II – Zosia Kolator, kl. III – Paulina Rawska, kl. IV – Kinga Wnuk, kl. V – Zuzia Nowosińska, kl. VI – Aleksandra Wojdyła. Miss szkoły została Zuzanna Nowosińska.

          PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PT.: "ŚWIĘTA WOJNA"

          5.03.2013r. uczniowie naszej szkoły mili okazję uczestniczyć w występie profilaktyczno-edukacyjnym Pt. „Święta wojna”. Aktorzy przebrani za uczniów przedstawili nam problem agresji i dręczenia w szkole. Akcja toczyła się wokół ciągłej wojny między uczniami klas A i B. Na wskutek jednej z nich zaginął uczeń. Brak rezultatów w poszukiwaniach sprawił, że sprawa musiała być zgłoszona policji. Wszystko skończyło się szczęśliwie. Zaginiony odnalazł się, musiał zostać w szpitalu, a dręczyciel zrozumiał swoje błędy. Na koniec odbyła się pogadanka, której celem było wyciągnięcie wniosków z całej tej historii.

          REKONSTRUKTO

          Niecodzienne spotkanie z historią średniowiecza zaproponowała nam grupa artystyczna "Rekonstrukto" zajmują,ca się pokazami historycznymi. Na swojej stronie internetowej panowie zapraszają nas  podróży do krainy, którą obecnie pokrył już kurz minionych wieków(...), do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i ojczyzny, kiedy kobiety przyodziane były w piękne suknie podkreślające kobiece kształty, a ich głowy zdobiły bogato zdobione toczki, diamenty i chusty.Kiedy to każdy rycerz spieszył służyć pomocą i bronić damy swego serca".Panowie opowiadali o dawnych zwyczajach i tradycjach, a także pokazywali dawna broń. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się dyby i miecze. Kolejnymi zagadnieniami, które okazały się interesujące były metody karania i zasady pojedynków.

          WALENTYNKI

          W tym roku szkolne kółko teatralne przygotowało krótkie przedstawienie z okazji Walentynek. Przedstawienie nosiło tytuł: "Amor śpi, a miłość płata figle" i opowiadało o tym, co się dzieje, gdy brakuje Amora.Wspólnymi siłami udało nam się obudzić tego bożka miłości, a ten z kolei naprawił wszystkie uczuciowe pomyłki, które miły miejsce podczas jego drzemki. Po przedstawieniu poczta walentynkowa dostarczyła walentynki do adresatów.

          FERIE ZIMOWE

          Tegoroczne ferie w województwie mazowieckim przypadły na trzecią turę. Od 28 stycznia do 10 lutego oprócz nas odpoczywali uczniowie z województw: dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.Jako ostatni, w dniach 11 – 24 lutego 2013, z zimowego wypoczynku skorzystają uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.  W naszej szkole był to okres bardzo pracowity. Odnowione zostały sale: komputerowa, sala numer 1, sala numer 2, salka zajęć indywidualnych, gabinet pani logopedy, psychologa, pedagoga i łazienka obok sali komputerowej. Rodzice klas: 0a, 0b, Ib, III i IV wraz z pracownikami obsługi pomalowali ściany, położyli panele na podłogach, wymienili oświetlenie, położyli glazurę w łazience.W tym roku szkolnym zostały również zakupione dwie tablice interaktywne: do sali nr 3 i do sali językowej, więc w sumie mamy już trzy. Co więcej, na tym nie koniec.

          WYBITNI POLACY - WZÓR DO NAŚLADOWANIA

          25.01 mieliśmy okazję zgłębić nieco historię muzyki, literatury i sportu. Klasy IV-VI przygotowały przedstawienia na temat wybitnych polaków. Klasa IV zaprezentowała nam życiorys Adama Małysza, kl. V – twórczość Marii Konopnickiej, a klasa VI pokazała scenki z życia Fryderyka Chopina.

          ZABAWA CHOINKOWA

          Karnawał to okres zabaw i balów. W naszej szkole też był taki, w środę 23 stycznia. Zabawa choinkowa dla młodszych dzieci rozpoczęła się o godzinie 9.00, dla uczniów klas IV-VI  o 10.25 (po trzech godzinach lekcyjnych). Choinka trwała do godziny 14.00. Przez kilka godzin zabawę  prowadził dobrze już nam znany wodzirej - DJ Kamil, którego zdążyliśmy już polubić, później w rolę DJ'a wcielili się  chłopcy z klasy VI. Szóstoklasiści przygotowali również wystrój sali. W czasie zabawy karnawałowej swoje umiejętności taneczne zaprezentowali również uczniowie klas młodszych, którzy uczestniczą w zajęciach szkoły tańca pani Anny Głogowskiej.

          DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          Wszyscy uczniowie składają swoim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta; dużo zdrowia, wielu sukcesów i mnóstwo radości. Natomiast nasi najmłodsi uczniowie: zerówkowicze i pierwszoklasiści serdecznie zapraszają babcie i dziadków do szkoły w poniedziałek 21 stycznia. Dzieci zaprezentują seniorom występy, które dla nich przygotowały.

          GÓRA GROSZA

          Nasza szkoła, jak i w poprzednich latach, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Góra grosza". Zebraliśmy łącznie 451 złotych i 56 groszy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy liczyli monety, mieli bardzo dużo pracy. Wystarczy pomyśleć, ze jednogroszówek było aż 9642, a dwugroszówek 4797. Zebrane pieniądze zotaną przeznaczone na szczytny cel.

          WYCIECZKA DO CENTRUM ROZRYWKI

          15 stycznia uczniowie klas IV-VI pojechały na wycieczkę do Rozrywkowego Centrum Miasta "Hulakula" w Warszawie. Dzieci mogły korzystać z atrakcji takich jak gra w kręgle czy zabawa na placu zabaw "Hulapark". Wszyscy wrócili w bardzo dobrych humorach.

          PRZEDSTAWIENIE O ŚPIĄCEJ KRÓLEWNIE

          W środę 12.12 uczniowie biorący udział w zajęciach koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie o śpiącej królewnie, która miała na imię Matylda. Scenariusz był uwspółcześnioną wersją powszechnie znanej baśni. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy VI, którzy uczestniczą w zajęciach kółka teatralnego.

          KONKURS KOLĘD

          Po powrocie do szkoły po przerwie świątecznej, czyli 3 stycznia, odbył się konkurs "KOLĘDY I PASTORAŁKI" . W konkursie brały udział dzieci z klas I-VI. Wystąpiło wielu uczestników, więc jury miało bardzo trudne zadanie. Tylko po dwie osoby z każdego etapu edukacyjnego mogły zakwalifikować się do kolejnego etapu, którym był konkurs gminny. Jednym z najczęściej śpiewanych utworów była pastorałka "Pastuszek bosy". Mimo tego, że było wiele wspaniałych wykonań, jury musiało wybrać najlepsze. W klasach I-III zwyciężyły drugoklasistki: Klaudia Zduńczyk i Zosia Kolator, w klasach starszych Lidia Kurek (kl.IV) I Zuzia Nowosińska (kl. V).

          PRZEDSTAWIENIA JASEŁKOWE I KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

          Świętowanie Bożego Narodzenia, tak jak w roku poprzednim rozpoczęły jasełka klas 0-III, które odbyły się 18.09.2012r. Rodzice i dziadkowie mogli wtedy podziwiać swoich "małych artystów". W czasie trwania jasełek oraz  w czasie zebrań 19.12.2012 odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Kolejnym ważnym wydarzeniem były jasełka szkolne, które mogliśmy obejrzeć w piątek 21 grudnia. Szerszej publiczności zaprezentowała się klasa III. Po przedstawieniu dziewczęta z kółka muzyczno-ruchowego zatańczyły do piosenki z musicalu "Metro" pt. "Uciekali, uciekali". Na koniec pani dyrektor złożyła  wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

          YOU CAN DANCE

          Niecodzienna lekcja o muzyce i tańcu odbyła się w ostatni piątek listopada. Trzech charyzmatycznych panów przybliżyło nam bogaty świat instrumentów. Na początku pokazali nam, że instrumenty otaczają nas wszędzie i właściwie każdy przedmiot może stać się w naszych rękach instrumentem. Później w humorystyczny sposób zaprezentowali nam profesjonalne instrumenty takie jak np. perkusja, różnego rodzaju bębny (w tym afrykański). Co więcej, mogliśmy sami wypróbować, jakie dźwięki można z nich wydobyć. Druga część zajęć poświęcona była tańcowi, a dokładniej mówiąc jego ulicznej odmianie. Tancerz zatańczył kilka układów hip-hop z różnymi elementami stylu breakdance. Prowadzący zajęcia próbowali zarazić nas swoimi pasjami. Trzymajmy kciuki za to, by im się to udało.

          W KOMNACIE JĘDRZEJA CZARODZIEJA

          29 listopada był w naszej szkole dniem wróżb andrzejkowych. Andrzejki rozpoczęliśmy od przedstawienia przygotowanego przez klasę III i p. Grażynę Krystosiak. Naszą szkołę odwiedziły więc wróżki, jedna przyjechała nawet na rolkach. Było nastrojowo, tajemniczo, a w powietrzu unosił się magiczny pyłek. Wróżki zaprezentowały również andrzejkowe wróżby, wciągając do zabawy uczniów z różnych klas. Trzecioklasistki niczym prawdziwe artystki oczarowały i zaczarowały nas śpiewając  piosenkę „Czary mary”. Na koniec większe wróżki, na co dzień uczennice klasy VI – Klaudia i Julia, zaprosiły wszystkich do Komnaty Jędrzeja Czarodzieja, w której profesjonalne wróżki różnymi metodami przepowiadały przyszłość za drobną opłatą. Grosiki zebrane przy okazji lania wosku i innych andrzejkowych wróżb, zasiliły akcję „Góra grosza”, w której nasza szkoła jak co roku bierze czynny udział. A kto już wszystkiego się dowiedział, mógł spokojnie pójść potańczyć, bo z okazji andrzejek została zorganizowana również dyskoteka.

          ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

          Półmrok, blask świec – w takim nastroju świętowaliśmy 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten wyjątkowy apel przygotowała pani Ewa Olkowicz, która uczy w naszej szkole języka polskiego i historii. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania polskiego hymnu. Następnie posłuchaliśmy piosenek i wierszy patriotycznych w wykonaniu uczniów klas starszych. Cały apel został wzbogacony o prezentację slajdów z charakterystycznymi dla naszego kraju pejzażami, dla których podkładem muzycznym były piosenki polskich artystów takich jak Ewa Błaszczyk, śpiewająca „Orszaki dworaki”, Jan Pietrzak wykonujący piosenkę „Taki kraj” czy Andrzej Rosiewicz i utwór „Pytasz mnie”. Ten apel na długo zostanie w naszej pamięci.

          WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

          Uczniowie klas I -III pojechali 8 listopada na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W planie znalazł się również spacer po Łazienkach Królewskich. Wizyta w Centrum Nauki była doskonałą okazją do nauki i zabawy.

          NAUKA TAŃCA

          31 października odbyło się naszej szkole spotkanie  uczniów klas 0-III z przedstawicielami  Olimpijskiej Szkoły Tańca i Dobrych Manier. Takie zajęcia będą się odbywać cyklicznie, a uczestniczyć w nich będą dzieci, których rodzice wypełnili karty zgłoszeniowe. Zajęcia nauki tańca będą płatne. Zainteresowani udziałem swoich dzieci rodzice, zostali poinformowani o wysokości opłat. Pierwsze zajęcia odbędą się 4 grudnia.

          WYCIECZKA DO KINA INTERAKTYWNEGO

          25 października uczniowie klas IV - VI pojechali na wycieczkę. Celem podróży było kina interaktywne Cinema Orange Park w Warszawie.  Projekcja seansu pt. "Cztery żywioły" odbywała się w sześciu różnych salach: 3D, ruchu, wyobraźni, muzyki, interakcji i inspiracji. Spodziewamy się niesamowitych wrażeń, bo w takim kinie nie sposób się nudzić;) Uczniowie wraz z opiekunami wyjechali o godzinie 8.15. Wycieczka udała się, wszyscy mile ją wspominają, a szczególnie ci, którym udało się zdobyć największą ilość punktów w konkursie.

          ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

          Obchodzą święta ludzie, obchodzą i biblioteki. Nasza biblioteka swoje święto miała 23 października. Apel z tej właśnie okazji rozpoczął się o godzinie 10.40. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Nie płacz koziołku", w którym wystąpili uczniowie klasy V. Obejrzeliśmy wystawę prac konkursowych "Najładniejszy prezent dla biblioteki". Zobaczyliśmy również zwycięską prezentację multimedialną, którą Natalia Rospara z kl. VI zrobiła na konkurs, którego tematem była "Biblioteka o jakiej marzę". Pani E. Sałańska rozdała narody dzieciom, które brały udział w konkursach z okazji święta biblioteki. Jak w poprzednich latach, na każdego, kto tego dnia odwiedził bibliotekę, czekała słodka nagroda.

          ŚLUBOWANIE PIERWSZYCH KLAS        

          16 października swoje święto przeżywali uczniowie klas pierwszych. Tego dnia właśnie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Grupa 34 uczniów naszej szkoły złożyła uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści z przejęciem ślubowali, że będą dobrymi Polakami, uczniami i kolegami. Pani dyrektor każdemu uczniowi i każdej uczennicy kładła na ramię duży ołówek, mówiąc: "Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Poświętnem". Pierwszoklasiści zostali bardzo ciepło przyjęci przez starszych kolegów. Dostali również upominki.

          DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski i jego opiekunowie przygotowali z tej okazji część artystyczną. Obejrzeliśmy zabawne scenki z życia szkoły, kabaret "Duża przerwa", wysłuchaliśmy piosenek i zobaczyliśmy popisy taneczne. Na szczególną uwagę zasługuje również występ klasy szóstej, która zatańczyła walca. Tego dnia zostały również zaprezentowane portrety nauczycieli. Dzieci, które brały udział w konkursie na portret nauczyciela, otrzymały upominki od Rady Rodziców. Prace konkursowe mogliśmy oglądać na wystawce przez kilka dni. Później zostały rozdane sportretowanym nauczycielom na pamiątkę.

          POCZET SZTANDAROWY NA UROCZYSTOŚCI W KRUBKACH

          7 października 2012 odbyła się  uroczystość z okazji 73. rocznicy pobytu w Krubkach majora Henryka Dobrzańskiego ps. "Hubal". Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy. Na uczestników obchodów tej kolejnej rocznicy czekały atrakcje takie jak pokazy i prezentacje grupy rekonstrukcyjnej, wernisaż, poczęstunek. W czasie uroczystości wygłoszono mowy okolicznościowe, złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym pobyt Majora z oddziałem kawalerii, odbył się również Apel Poległych.

          DZIEŃ CHŁOPAKA

          W czwartek 27 września, na kilka dni przed właściwym świętem, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki razem z panią Twarowską przygotowały apel. Sebastian i grupa dziewczynek z klasy V zatańczyli do piosenki "Chłopaki nie płaczą" zespołu T.Love. Zaprezentowani zostali również "misterzy" poszczególnych klas. Każdy z nich musiał się przedstawić i odpowiedzieć na mniej lub bardziej kłopotliwe pytania. A niektóre okazały się bardzo trudne dla chłopców, bo i skąd mogli wiedzieć, do czego kobiety używają różu i co to jest konturówka;) Tego dnia ogłoszono również wyniki głosowania, w którym dziewczynki wybierały  "Mistera Szkoły Podstawowej w Poświętnem". Zwycięzcą okazał się uczeń klasy 0"b" - Dawid Bakiera. Otrzymał koronę i słodki upominek. Na końcu pani dyrektor złożyła chłopcom życzenia. Ostatnim punktem programu była szkolna dyskoteka, która zaczęła się po lekcjach i trwała do godziny 15.00.

          GMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

          Już po raz czwarty zostały zorganizowane mistrzostwa w  biegach przełajowych. Pięcioro naszych uczniów znalazło się na podium w swoich kategoriach wiekowych, w tym trzy osoby zdobyły złote medale. W klasyfikacji generalnej reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce zdobywając łącznie 58 punktów. Uczniowie dostali medale, a trzy szkoły z największą liczbą punktów dostały puchary i nagrody. Najlepsi zawodnicy pojadą na zawody do Wołomina.

          ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

          W poniedziałek 3 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. 0 godzinie 9.00 była msza święta w kościele parafialnym w Poświętnem. Godzinę później odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Zebraliśmy się wszyscy na górnym korytarzu,gdzie Pani Dyrektor powitała uczniów, nauczycieli i rodziców i przekazała istotne informacje dotyczące rozpoczynającego się roku szkolnego. Następnie udaliśmy się do sal na spotkania ze swoimi wychowawcami.

           

          NOWY ROK SZKOLNY 2012/2013

           

          ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

          Roku szkolny zakończyliśmy w piątek 29 czerwca o godzinie 9. 00. Po rozdaniu świadectw udaliśmy się do kościoła parafialnego na mszę świętą, która rozpoczęła się o godzinie 10.30. Dzień wcześniej, w czwartek 28.06 o godzinie 14.00, pożegnaliśmy klasę VI. Klasy V i VI przygotowały część artystyczną. Cała uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu klasy VI, a poprowadziła go pani dyrektor Hanna Kielczyk. Po części artystycznej rozpoczęła się część nieoficjalna: poczęstunek i dyskoteka.

          FESTYN RODZINNY

          W sobotni poranek uczniowie wraz z rodzicami zgromadzili się na szkolnym placu. Całą imprezę rozpoczęła pani dyrektor Hanna Kielczyk, która przywitała gości i życzyła wszystkim udanej zabawy. Festyn rozpoczęły występy najmłodszych dzieci. Zerówki zaprezentowały polskie tańce narodowe, klasy I-III międzynarodowe piosenki. Potem zaprezentowały się klasy starsze. Można było usłyszeć piosenki Eleni, a także hit zespołu Enej. Publiczność bawiła się świetnie. Poza tym na bawiące się wspólnie rodziny czekały konkursy. Odbyło się przeciąganie liny rodzice kontra strażacy. Ta konkurencja zakończyła się sprawiedliwym remisem 1:1. Tatusiowie zaprezentowali tężyznę fizyczną przy podnoszeniu ciężarków. Dzieci również brały udział w konkurencjach sportowych. Były również konkursy artystyczne np. malowanie na dużych formatach, zrobienie jak najładniejszego wianka sobótkowego. W czasie festynu działały również stoiska z ciepłymi i zimnymi napojami oraz różnego rodzaju smakołykami. I tak można napić się soków, kawy od frappe po klasyczną, zjeść gofry, naleśniki, ciasta a nawet kiełbaski z grilla. W czasie festynu powodzeniem cieszyły się również stoiska z loterią fantową i malowanie twarzy. Dzieci mogły również obejrzeć wóz strażacki i założyć strój strażaka. Dodatkową atrakcją były zjeżdżalnie, karuzele i zamek dmuchany. Zabawa była wspaniała!

          GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE

          Parafrazując powiedzenie Tygryska z Kubusia Puchatka możemy powiedzieć, że rozgrywki sportowe to jest to, co uczniowie lubią najbardziej. Przed końcem roku szkolnego (20.06) pan Adam Gontarek zorganizował Gminne Igrzyska Sportowe dla szkół podstawowych. Zjawiły się reprezentacje wszystkich okolicznych podstawówek. Zawodnicy musieli wykazać się szybkością podczas biegów, siłą podczas rzucania piłką lekarską, a także dużą skocznością przy skoku w dal z miejsca. W tej ostatniej dyscyplinie najlepszy był nasz reprezentant, Karol Kaps z kl. V.  W rzucie piłką lekarską sukces odniosła uczennica klasy VI, Edyta Stępień. Oprócz zawodów indywidualnych zostały również rozegrane mecze chłopców w piłkę nożną i dziewcząt w dwa ognie. Dziewczynki w swojej konkurencji wywalczyły złoty medal i tym samym zdobyły cenne punkty dla szkoły. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy II miejsce, zdobyliśmy puchar i nagrodę – piłkę.

          GMINNY KONKURS PIOSENKI WOJSKOWEJ

          W tym roku po raz pierwszy został zorganizowany w naszej szkole Konkurs Piosenki Wojskowej. Konkurs przygotowali nauczyciele: pani Grażyna Krystosiak i pan Bogdan Rąbalski. Do rywalizacji stanęli uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy oraz uczniowie gimnazjum. Konkurs był podzielony na trzy kategorie wiekowe: kl.0-III, kl.IV-VI i reprezentacji gimnazjum. Pierwsze miejsce w kategorii klas młodszych zajęła uczennica klasy I – Zosia Kolator. Kolejna nasza reprezentantka, Zuzia Nowosińska z kl. IV zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

          SPOTKANIE Z MISJONARZEM

          W czerwcu, a dokładnie 13.06 odwiedził naszą szkołę misjonarz, ks. Marek Pasiuk, który w 1991 r. wyjechał na misje do Afryki. Ksiądz Marek opowiadał nam o życiu ludzi mieszkających w tamtej części świata. Przywiózł ze sobą regionalne stroje, w które chętnie oglądaliśmy, a nawet przymierzaliśmy. Było bardzo wesoło i kolorowo. Ksiądz Marek wyświetlił również film, który przedstawiał ceremonię zaślubin. Z ciekowością oglądaliśmy, szukając podobieństw i różnic między naszymi kulturami. To było bardzo ciekawe doświadczenie dla nas wszystkich.

          DZIEŃ DZIECKA

          Na ten dzień czekają wszystkie dzieci. Uczniowie chętniej niż zwykle wtedy przychodzą do szkoły, bo zamiast lekcji czeka na nie wiele atrakcji. Tradycją naszej szkoły stało się łączenie tego święta z Dniem Sportu. Wuefiści, pani Renata Banach i pan Adam Gontarek przygotowali wiele konkurencji sportowych, w których rywalizowały trzy drużyny oznaczone różnymi kolorami. Panie uczące klasy „0” przygotowały dla swoich podopiecznych takie konkurencje jak np. malowanie na dużych formatach czy łupanie fistaszków. Po tych wszystkich emocjach związanych z rywalizacją wszyscy udali się na zasłużony poczęstunek. To nie był jednak koniec atrakcji. Na zakończenie dnia była jeszcze dyskoteka.

          PROJEKT "EUROPA DA SIĘ LUBIĆ"

          Rozpoczęcie projektu

          21 maja w naszej szkole rozpoczął się projekt „Europa da się lubić”. Gospodarze w imieniu swoich klas losowali państwa. Wyjątkiem były zerówki, którym przydzielono Polskę. Pierwszym zadaniem klas było przygotowanie plakatu prezentującego dane państwo.  Omawianie plakatów rozpoczęło krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. 4. Klasom przypadły następujące państwa:

           

          KL.I – Włochy

          Kl .II – Francja

          KL.III – Wielka Brytania

          KL. IV – Grecja

          KL. V – Niemcy

          KL. VI – Hiszpania

          Państwa europejskie od kuchni

          Kolejnym zadaniem było zaprezentowanie charakterystycznych potraw kuchni danego kraju. Każda klasa musiała przygotować kilka potraw i o nich opowiedzieć publiczności. Jeśli Włochy to makarony, pizza, cappuccino, to Francja to croissanty, aromatyczna kawa, wyrafinowane potrawy takie jak np.żabie udka.  Wielka Brytania kojarzy się z herbatą, ciasteczkami czy typowe English breakfast, Grecja – sałatka grecka, lokumi, frappe, sos tzatzyki Niemcy – tłuste potrawy, kiełbasa, Hiszpania – egzotyczne owoce, Polska – oczywiście chleb i bigos. Później odbyła degustacja  przyniesionych potraw.

          Prezentacja państw (klasy 0-III)

          Kl. 0a zatańczyła poloneza. Jest to narodowy taniec naszego kraju. KL. 0b zatańczyła krakowiaka. Ten taniec również kojarzy się z Polską.

          Kl. I zaprezentowała Włochy (piosenka „Amore”- amore po włosku znaczy miłość).

          Kl. II - francuska moda

          Teraz przenosimy się do Wielkiej Brytanii. Na pierwszym planie królowa Elżbieta II. Na zakończenie występu klasy III na scenie pojawił się legendarny zespół z Liverpoolu – The Beatles. Publiczność była zachwycona.

          Prezentacje państw unijnych (klasy IV-VI)

          W kolejnym dniu projektu prezentowały się klasy starsze. Klasa IV jak na prawdziwych Greków przystało, zatańczyła zorbę. Klasa V zaprezentowała kraj naszych sąsiadów – Niemcy. Poznaliśmy sławnych sportowców, znane na świecie filmy, obejrzeliśmy występ zespołu Modern Talking. Dzieci zatańczyły walca. Kl. VI zaprezentowała hiszpański taniec flamenco oraz zaśpiewała piosenkę „Entliczek – pętliczek, co zrobi Piechniczek” nawiązującą do mistrzostw w piłce nożnej w Hiszpanii.

          Mini Euro

          W ramach projektu rozegrany został turniej piłki nożnej Mini Euro. Rywalizowały drużyny klas IV – VI, czyli Grecja, Niemcy i Hiszpania. W naszych zawodach, podobnie jak w prawdziwym Euro 2012, zwyciężyła Hiszpania.

          Turniej wiedzy

          Ostatni dzień projektu „Europa da się lubić” był podsumowaniem zebranych informacji. Tego właśnie dnia odpowiedzialne za cały projekt panie Iwona Górecka i Beata Twarowska przeprowadziły konkurs wiedzy o państwach Unii Europejskiej.  Podzielony był on na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VI. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat państw europejskich, ich zabytków, obyczajów. Pytani byli również o muzykę, sport, kulturę i tradycje.

           

          KONSTYTUCJA 3 MAJA

          Również w tym roku uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę konstytucji 3 Maja, a była to już 221. Pani Ewa Olkowicz przygotowała apel z tej okazji. Uczniowie klas starszych starannie recytowali patriotyczne wiersze. Była to dla nas prawdziwa lekcja historii.

           

           

          DZIEŃ ZIEMII    

          W naszej szkole Dzień Ziemii obchodziliśmy 23.04. Uczennice klasy V przygotowały z panią Renatą Banach przedstawienie pt. "Bajka O jasiu Śmiecialskim". Bohaterem był chłopiec, który dzięki zwierzętom i "Babie Naturze" zmienił się z chuligana w grzecznego chłopca. Po przedstawieniu został odczytany "ekodekalog".

          WIELKANOC

          Święto Zmartwychwstania Pańskiego w tym roku obchodziliśmy na początku kwietnia. Pani Beata Twarowska z klasą VI przedstawienie z tej okazji. Opowiadało o chłopcu, któremu Anioł Stróż podarował krzyżyk. Gdy Jaś robił dobre uczynki, krzyż powiększał się. Gdy źle postępował - malał. Była to bardzo pouczająca opowieść. Po zakończeniu części artystycznej odbyła się wspólna modlitwa w intencji Jana Pawła II. Po niej pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia.

          POWITANIE WIOSNY

          Nie ma chyba osoby, która nie czekałaby na wiosnę. Z okazji jej przyjścia przygotowaliśmy kilka atrakcji. Tradycją naszej szkoły przekazanie symbolicznych „kluczy do szkoły” uczniom. To oni wcielają się w rolę nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Kto wie, może komuś spodoba się rola i zechce w przyszłości zostać nauczycielem.Po tych wszyscy zebraliśmy się na szkolnym korytarzu, by uczestniczyć  w kolejnych atrakcjach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski na święto wiosny. Jedną z nich było pożegnanie zimy i … rozebranie marzanny. I to nawet na części. „Pudełkowa” marzanna została zdemontowana.

          WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

          Klasy III-VI odwiedziły Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Na miejscu czekało wiele atrakcji. Jedną z nich było przedstawienie, w którym aktorami były roboty. Wszyscy zgodnie twierdzą, że wycieczka była  udana i  pewnie nie jedna osoba chętnie odwiedzi to miejsce kolejny raz. Liczymy na to, że wszyscy nasi uczniowie również odwiedzą to niesamowite miejsce.

          Warto dodać, że tak, jak kiedyś podczas wycieczki w góry przypadkowo spotkaliśmy pana  Pawła Małaszyńskiego, tak teraz udało nam się poznać aktora serialu „Plebania” , Adama Baumana. Natomiast w drodze powrotnej pan przewodnik opowiedział wiele ciekawostek związanych z historią Warszawy.

          DZIEŃ KOBIET

          Tego dnia chłopcy wręczają swoim koleżankom z pracy niespodzianki: kwiaty lub upominki. Co roku przygotowują również przedstawienie z okazji Święta Kobiet. Nad całoscią czuwa pan Zdzisław Górka. Tradycją naszej szkoły stały się również wybory Miss Szkoły.  W tym roku w poszczególnych klasach zwyciężyły: 

          kl. 0a Zosia Wieczorek         kl. 0b Natalia Sasin          kl. 0c Wiola Szcześniak          kl. I Patrycja Łabucka           kl. II Ola Gryz          

          kl. III Lidia Kurek          kl. IV Magda Pasik              kl. V Natalia Rozpara         kl. VI Natalia Gawryś

          JESTEM ZAWSZE KULTURALNY

          Samorząd Uczniowski, razem z p. Beata Banach, przygotował przedstawienie pt: "Jestem zawsze kulturalny". Celem inscenizacji było przypomnienie  uczniom naszej szkoły o kulturze zachownia w czasie lekcji, przerwy i poza szkołą. Jak wszyscy wiemy, z zachowaniem uczniów bywa różnie. Po apelu zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego, który odbył się pod tym samym hasłem.

          KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

          Już po raz drugi odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Wzieli w nim udział uczniowie szkół podstawowych gminy Poświętne, którzy mogli zaśpiewać piosenkę angielską lub rosyjską. Ich występy oceniało Jury w skład którego weszli nauczyciele muzyki, języka angielskiego i języka rosyjskiego z gimnazjów w Poświętnem i Halinowa. Naszą szkołę w dwóch kategoriach reprezenowały dwie Klaudie Górskie, jedna z klasy V, druga z klasy VI. Klaudia z klasy piątej wyśpiewała pierwsze miejsce w konkursie piosenki rosyjskiej i trzecie miejsce w konkursie piosenki angielskiej. Piosenka rosyjska w wykonaniu Klaudii Górskiej z klasy szóstej zajęła drugie miejsce.

          WALENTYNKI

          „Zakochani są wśród nas, zakochani pierwszy raz...”. Tak, w naszej szkole też są. Świadczy o tym chociażby liczba walentynek, którą dostarczyła 14 lutego nasza szkolna poczta walentynkowa. Dużo pracy miały nasze doręczycielki ze zbieraniem, segregowaniem i rozdawaniem kartek. Ale jakże to było przyjemne zajęcie;) Cóż, pozostaje nam życzyć wszystkim zakochanym szczęścia, a tym, którzy chcą być zakochani, by strzała Amora ich również dosięgła.

          DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          „Babciu, babciu, coś Ci dam...”. W naszej szkole Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy uroczyście 9 lutego. Zaprosiliśmy do szkoły babcie i dziadków uczniów klas 0 – III. I tak, jak to było w przypadku jasełek, każda klasa przygotowała ze swoim wychowawcą przedstawienie. Sama uroczystość została zorganizowana na prośbę rodziców   i oni też postarali się o upominki dla seniorów – portrety wnucząt robione przez profesjonalnych fotografów i gipsowe obrazki, które dzieci samodzielnie ozdobiły.

          ZABAWA KARNAWAŁOWA

          W tym roku, tak jak poprzednio, zabawę karnawałową prowadził DJ Kamil. Śmieszne zabawy, konkursy i rytmiczna muzyka...Nie było chyba osoby, która nie bawił asie dobrze tego dnia. Już od godziny 9.00 na szkolnym korytarzu zgromadziło się wiele księżniczek, motylków, biedronek, rycerzy i wielu innych postaci z bajek.  Konkurencji było bardzo dużo, ale chętnych do udziału w nich również. Jednak nie rywalizacja była najważniejsza, ale dobra zabawa. I to się udało osiągnąć.

          FERIE

          Nasza szkoła przygotowała propozycję wyjazdów zajęć świetlicowych dla uczniów na czas jednego tygodnia ferii. Same ferie rozpoczęły się wycieczką klas IV-VI do kręgielni w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie oprócz torów bowlingowych, mieli do dyspozycji kilka stołów bilardowych oraz piłkarzyki.  Drugim wyjazdem zaplanowanym na tegoroczną przerwę międzysemestralną, była wycieczka do Wołomina na basen. W czasie pozostałych trzech dni dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach sportowych, muzycznych i plastycznych w szkole.

          JASEŁKA 2011

          Oj, co by to było, gdyby nie było świąt? A takie plany mieli wysłannicy Piekła, którzy zadomowili się na ziemi, by do tego doprowadzić. Na szczęście anioły zapobiegły temu nieszczęściu, a w tej walce o święta pomógł Św. Mikołaj, a nawet Śmierć. Za co jesteśmy im wdzięczni. Bo któż nie lubi Świąt Bożego Narodzenia?

          Tegoroczne jasełka wszyscy oglądali z dużym zainteresowaniem. Wrażenie robiły nie tylko kostiumy, ale i świetna gra aktorska naszych artystów. Niektórzy ujawnili swój talent komediowy. Mamy nadzieje, że zostanie on jeszcze nie raz wykorzystany w czasie szkolnych przedstawień.

          WYMIANA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

          Nawiązaliśmy kontakt ze szkołami we Francji, Anglii i Hiszpanii. Uczniowie klas I-VI przygotowali śliczne kartki świąteczne, które zostały wysłane do zaprzyjaźnionych szkół. Uczniowie klas starszy wymienili się również listami ze swoimi rówieśnikami z Madrytu i okolic Sevilli. Przy okazji dowiedzieliśmy się dużo o tradycjach świątecznych i noworocznych w innych państwach. Mali Hiszpanie dostają prezenty od Trzech Mędrców 6 stycznia, w święta jedzą dużo słodkich deserów, a 31 grudnia zjadają  o północy 12 winogron. 

           

          SPOTKANIE OPŁATKOWE KLAS 0-III

          W połowie grudnia dzieci klas młodszych przygotowały ze swoimi wychowawcami jasełka, na które zaprosiły swoich rodziców, dziadków i opiekunów. Tygodnie prób, ćwiczeń, wszystko to, by efekt końcowy był jak najlepszy. Nie obyło się oczywiście bez pomocy rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie dekoracji i kostiumów. Przedstawienia organizowane przez poszczególne klasy odbywały się w różnych godzinach, by dać szansę rodzicom, których dzieci chodzą do różnych klas, naobejrzenie występów wszystkich swoich pociech.

          Dzieciaki z ogromnym przejęciem odgrywały swoje role, niektóre po raz pierwszy przed tak liczną publicznością. Niejednemu rodzicowi łezka zakręciła się w oku.  Dorośli w dobrych nastrojach, przepełnieni dumą, dzieci natomiast podekscytowane wydarzeniem, w którym brały udział, ale także otrzymanymi upominkami. Spotkanie opłatkowe stało się również okazją do wręczenia paczek świątecznych, bo swoją obecnością zaszczycił również Święty Mikołaj, który przyszedł z workiem pełnym prezentów.

          Piątkowa wizyta rodziców w szkole stwarzała im również możliwość zaopatrzenia się w przepiękne ręcznie robione ozdoby świąteczne. Stroiki, bombki, pierniczki, aniołki, choinki wykonane z makaronu – to wszystko i jeszcze wiele innych cudeniek można było zobaczyć i kupić podczas kiermaszu, zorganizowanego przez Radę Rodziców. Wszystkie ozdoby zostały wykonane przez dzieci i ich rodziców i prezentowały się bardzo profesjonalne. Dzieci z klas starszych robiły je również na lekcjach techniki.

          KONCERT ZESPOŁU "LIMBOS"

          W tym roku również gościliśmy w murach naszej szkoły grupę Limbos. Zespół przyjechał do nas w grudniu z koncertem i pogadanką dotyczącą muzyki i instrumentów muzycznych. Występ muzyków zakończył się wspólnym odśpiewaniem popularnych piosenek. To była bardzo pouczająca lekcja.

          ANDRZEJKI

          Tradycją naszej szkoły stało się, że uczniowie klasy VI przepierają się za wróżki, czarownice i wiedźmy. Przynoszą ze sobą akcesoria do wróżenia: czarodziejskie kule, wosk, karty, klucze, fusy itp. i próbują przepowiedzieć przyszłość swoim młodszym koleżanką i kolegom. I to za symboliczny grosik. Zebrane w ren sposób monety zasilają akcję „Góra grosza”, w której nasza szkoła od lat bierze udział.Wszyscy traktują to jako świetną zabawę i nikt nie bierze na poważnie tych przepowiedni. Chodzi przecież o to, by dobrze się bawić.Po wróżbach rozpoczęła się dyskoteka , która również stała się andrzejkową tradycją.

          11 LISTOPADA

          W naszej szkole uczymy się patriotyzmu. Wszyscy wiemy, że należy czcić święta narodowe . Takim świętem jest odzyskanie przez Polskę niepodległości.  Co roku uroczyście obchodzimy ten dzień w naszej szkole. Zbieramy się na szkolnym korytarzu, aby w skupieniu wysłuchać wierszy i pieśni patriotycznych. Oddajemy hołd żołnierzom, którzy oddali swe życie za ojczyznę. Wszystko po to, byśmy teraz mogli uczyć się i pracować w wolnym kraju.

          WYJAZD INTEGRACYJNY DO GDAŃSKA

          Gimnazjum Publiczne im.1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Poświętnem zaprosiło uczniów szkół podstawowych na wyjazd integracyjny do Gdańska. Główną atrakcją wycieczki był  odbywający się w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku Wielki Festiwal Piłkarski dla Dzieci. Impreza organizowana była po raz trzeci przez Polski Związek Piłki Nożnej i zgromadziła ponad 700 dzieci z  przedszkoli i szkół podstawowych.Dzieci miały okazję spotkać piłkarzy Lechii Gdańsk.

          Uczniowie naszej szkoły dwa lata temu wzięli również udział w pierwszej edycji festiwalu, która odbyła się w Warszawie.

          ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

          W październiku odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość - pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Do szkoły tego dnia licznie przybyli również rodzice. Pierwszaki prezentowały się pięknie, w odświętnych, szkolnych strojach. Dzieci przygotowały część artystyczna pod czujnym okiem wychowawczyni, p. Beaty Kulki.

          Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Momentem, na który uczniowie czekają z radością, a czasem i niepokojem, jest pasowanie na ucznia wielkim ołówkiem. Gdy już ołówek dotknął wszystkie ramiona, pierwszoklasiści dostali upominki. Ostatnim punktem programu był słodki poczęstunek.

          DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          Dzień Edukacji Narodowej powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela obchodzimy 14 października. W naszej szkole uroczysty apel odbył się 12.10 o godzinie 12. Uczniowie klasy V razem z panią Banach przygotowali bardzo śmieszna scenkę dotyczącą życia szkoły i pracy nauczycieli. Następni Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyła nagrody. Na koniec głos zabrali rodzice, którzy podziękowali nauczycielom za trud włożony w wychowanie dzieci, a w dowód wdzięczności wręczyli kwiaty.
          W tym roku szkolnym uczniowie mogli opisać swojego nauczyciela i wrzucić kartkę do specjalnej skrzynki. Zadaniem nauczycieli było odgadnięcie nazwiska osoby, której opis był odczytywany. Zabawa była świetna
          .

          WYCIECZKA DO MUZEUM KOLEJNICTWA

          Wszyscy pamiętamy wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” rozpoczynający się od słynnych słów „Stoi na stacji lokomotywa – ciężka ogromna (…)”. Taką właśnie lokomotywę można zobaczyć w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie i to nie jedną. Są bardzo stare i nowe, ogromne i miniaturki, a każda jest częścią historii. Można je podziwiać z zewnątrz, wejść do środka, wyobrazić sobie siebie jadącego pociągiem sprzed 500 lat lub prowadzącego pociąg wojskowy. Uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do tego muzeum 3.10. Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie zachęcają innych do odwiedzenia tego miejsca. W poniedziałki wstęp jest wolny.

           

           

          ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

          Swoje święta mają ludzie, maja je i biblioteki. Nasza szkolna biblioteko bardzo uroczyście obchodzi swoje święto. Tegoroczne rozpoczęło się przedstawieniem przygotowanym przez czwartoklasistów i panią Elę Sałańską. Kolejnym punktem programu był konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy. Wszystkie maluchy pięknie mówiły wierszyki, również dzieciaczki z zerówek. Jury w składzie: Hanna Kielczyk, Ewa Olkowicz, Barbara Pazio i Iwona Górecka oceniło występy i przyznało nagrody. Pani bibliotekarka rozdałą przy tej okazji również nagrody za prace w innych konkursach organizowanych z okazji tego święta.

          DZIEŃ CHŁOPAKA

          29 września swoje święto obchodzili wszyscy chłopcy, ci mali i ci nieco starsi. Dziewczynki za każdej klasy wybierały swoich przedstawicieli, którzy brali udział w szkolnym konkursie. Chłopcy mieli do wykonania mniej lub bardziej skomplikowane zadania. Zmierzyli się więc z takimi wyzwaniami jak np. rysowanie kwiatka dla koleżanki, obieranie jabłka, zrobienie jak największej liczby przysiadów z woreczkiem na głowie, robienie pompek. Wszystkim chłopcom szło doskonale. Jednak zwyciężyć mógł tylko jeden. Super Chłopakiem został Bartek Wróbel z kl. VI. Na koniec pani dyrektor, Hanna Kielczyk, złożyła wszystkim chłopcom życzenia.

          TEATRZYK W NASZEJ SZKOLE

          Uczniowie klas 0-IV uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym „Tolerancja i szacunek”. Grupa aktorów przybyła do naszej szkoły, aby jeszcze raz przypomnieć nam o tym jak ważne w życiu tolerancja są wartości takie jak tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka. Aktorzy, ukrywając się pod maskami postaci z bajek opowiadali o tym, jak należy postępować.  Mówili, że należy szanować zdanie innych, nie wyśmiewać się i nie krytykować odmiennego spojrzenia na świat. Trzeba spróbować zrozumieć drugiego człowieka, wczuć się w jego położenie. Sądząc po gromkich oklaskach przedstawienie się uczniom bardzo  podobało.

           

          INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

          Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.  W tym roku szkolnym w czwartek. O godzinie 8 spotkaliśmy się na szkolnym korytarzu, później z wychowawcami w salach. Następnie udaliśmy się do kościoła. Hasłem  roku szkolnego 2011/2012 jest "Szkoła z pasją" czyli taka , która dba o rozwijanie zainteresowań uczniów.  W tym roku rozpoczniemy kolejny etap projektu "Start do kariery",a  na uczniów będzie czekać szeroka gama zajęć pozalekcyjnych.Wszystkim uczniom,  małym  i tym dużym, w roku szkolnym 2011/2012 życzymy samych sukcesów i bardzo udanego roku szkolnego.

           

           

           

           

           

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Poświętnem
      • tel/fax:(25) 752 03 63
      • Cygów ul. Szkolna 20 05-326 Poświętne Poland
      • poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
      • Dyrektor - Agnieszka Pasieczna Wicedyrektor - Katarzyna Jackiewicz
      • email: sekretariat@zspposwietne.edu.pl.
      • administrator strony: i_gorecka@wp.pl
    • Logowanie