• Regulamin biblioteki

• REGULAMIN BIBLIOTEKI

Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Poświętnem

1. Z biblioteki mogą korzystać nauczyciele, uczniowie oraz inni pracownicy szkoły.

2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:

· wypożyczając je do domu,

· czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma)

· wypożyczając je lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych (materiały przekazane do pracowni)

3. W bibliotece można korzystać z komputerów na zasadach określonych w odrębnym regulaminie.

4. Czytelnik może wypożyczać materiały biblioteczne tylko na własne konto. Jednorazowo można wypożyczyć 4 książki oraz 2 materiały audiowizualne na okres 2 tygodni. (Nie dotyczy podręczników i lektur). Wykorzystane materiały powinny być natychmiast zwrócone do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.

5. Lekturę można wypożyczyć na okres 8 tygodni.

6. Biblioteka wypożycza uczniom podręczniki oraz materiały edukacyjne na okres roku szkolnego na zasadach szczegółowo określonych w odrębnym regulaminie.

7. Biblioteka przekazuje uczniom poprzez wychowawcę/nauczyciela przedmiotu komplety materiałów ćwiczeniowych dla poszczególnych klas bez konieczności ich zwrotu.

8. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Przed wypożyczeniem czytelnik powinien zwrócić uwagę na ich stan i zgłosić zauważone uszkodzenia nauczycielowi bibliotekarzowi.

9. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę lub inny dokument ze zbiorów bibliotecznych, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza pozycję o wartości aktualnej antykwarycznej ceny pozycji zagubionej/zniszczonej (NIE DOTYCZY PODRĘCZNIKÓW).

10. Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego w terminie do 10 czerwca.

11. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

12. Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 września 2021roku.